bugün

birinin baş dahil her yeri örtülüdür,
diğerisinin ise; sadece başı örtülüdür, diğer bütün yerleri açıktır.

resimdeki gibi;
görsel
başı örtülü olanların göt açıktır genelde. haya yoktur bu kimselerde. ahlak yoktur daracık kot giyerler. kendisiyle çelişen kimselerdir. kafası açık kimselerden gibi hatta onlardan daha zalimdirler çünkü bu kimseler münafıklar gibi bir kısmına inanırız bir kısmına inanmayız der gibidirler. kafamı kapatırım ama götümü açarım makyajsız dışarı çıkmam zihniyetine sahiptirler.

baş örtülü olanlar cilbabını giymiş, hayalı hanımlardır. ben kapalıyım beğenilmiyorum şikayetini duyamazsınız kendilerinden. makyaj felen yapmazlar bu günahtır bilirler. allah'tan haklarında hayırlısı dileyip isterler. o'na dayanıp güvenirler. evlenilesi kimselerdir. allah'ın emirlerini az bir dünyalık karşılığına değişmezler. bu kadar akıllı ve zekidirler.

mehmet akif'in şu satırları geliyor aklıma,

bacımın örtüsü batmakta rezilin gözüne,
acırım tükürüğe billahi tükürsem yüzüne!

otoritesi olmayan erkekler, nefsine uyan kızlar/kadınlar yüzünden başı örtülü mutasyona uğramış kimseleri çevremizde görmekteyiz.

sanki başı açıkla baş örtülü kırması gibiler. ikisinin ortasındalar.

kafam kapalı namusluyum ama aynı zamanda makyajımı da yapıyorum güzelim düşüncesi içerisindeler.

çok iğrençler. keşke bilseler.
baş örtülü dendiğinde, "o an kullanıp kullanmadığına bakılmaksızın bir baş örtüsüne sahip olan kişi" anlaşılır.

başı örtülü dendiğinde, "an itibariyle baş örtüsü başında bulunan kişi" anlaşılır.

bu kadar. başka da kasmaya gerek yok. yani ne bileyim, pek akıllıca veya bi yere varılacak nane yok başlıkta.
(bkz: oo kelime oyunu)
dışardan bakınca anlaşılmayan farktır.

bazılarının ısrarla olduğunu idda ettiğidir lakin. dunyanın başka bir parçasında bu kafanın sahipleri kadar kadının götünden başka meselesi olmayan varlık var mıdır acaba?

üç entry'den ikisinin Malik nick'i "erkek"le bitiyor. dini ve kadın niyetini en iyi bilen Erkeklerdir nihayetinde.

böyle düşünen adam da malesef ki aradığı kızı bulamayacaktır.

Öldüğünde cennete gidecek, al tanrım! Tertemiz beynimi al, hiç kullanmadım diyecektir.

Geriye üçün biri kalacak...

Cnm gl gl ckrdek de var...
fark vadır.
ama farkı ancak kalabalık ile tenhadaki performansa göre analiz etmek lazım.