bugün

kendinden yorulursun hissettiklerinden düşüncelerinden yaşadıklarından. geçer sanarsın zamanla ama çoğalarak artar her şey. kalbinden yorulursun sevilmemekten beklediğin değeri görememekten yorulursun. çabalarsın emek verirsin ilerletmeye çalışırsın yerinde saydığına yorulursun. kendini değiştiremezsin hislerini yönetemezsin yorulursun. koşarak sarılmak istediğine sarılamadıkça yorulursun. sana liman olmayacağıyla her yüzleşmende yorulursun. Dile getiremediklerinden kimseye anlatamadıklarından yorulursun. Kendin halletmeye çalışmaktan ve halledememekten yorulursun. Ben çok yoruldum yere kendimi bırakıp kaldırımlara saatlerce hıçkırarak ağlamak istiyorum bağırmak haykırmak istiyorum ama susuyorum susmanın kalesine sığınarak susuyorum.
+ ee neden durdun
- yoruldum

ccc forrest gump ccc.
Hiçbir çaba karşılıksız kalmaz. Belki Bugün yorulursun ama yarın, belki öbürgün, kimbilir belkide birbaşka gün, ama mutlaka bir gün emeğinin sabrının iyi niyetinin güzel amelinin mükâfâtını görürsün. Yeter ki elde ederken izleyeceğin tüm metodlar, yol ve yöntemler rahmâni olsun. Yeter ki doğruluktan ayrılma. Ne demiş? Bu da geçer yâ hû. Herşey geçer. Çile geçer, yokluk geçer, hüzün geçer, âlemde herşey geçicidir. Başa gelen çekilir. Cefasını çekmediğinin sefasını sürmezsin. Nasipten gayrisi yalan. Kaderine razı olan kederden kurtulur. Sen istersin istersin olmaz. Olanda da hayır var, olmayanda da. Sabret, o olmazsa daha iyisi olur. Yeter ki Şaşırma, yeter ki sapıtma, yeter ki kudurma, yeter ki azıtma, yeter ki rabbini unutma.

Sabretmeyen, sâfâ bulmaz. Bu âlem böyledir.
Bazen sadece yorulursun ve bi mola vermek istersin. Ama nasıl bi mola neye mola. Peşinden koşan kocaman geniş bi hayat var. Oturup soluklanamıyorsun bile. Koş koş koşman gerekiyor. Sahi yaa biz neden koşuyoruz hep. Neden bi koşturmaca hali. Neyden kaçıyoruz ve nereye gidiyoruz. Napmaktayız acaba. Hep bi hayat mücadelesi. Neyin mücadelesi arkadaş bu. Ben biraz dinlenmek istiyorum ama.
bazen sadece kaybolursun,
gün batarken uzaklara bakar anlatırsın hayatın güzel olduğu yılları..

bazen sadece unutulursun,
avunup da söyleyemezsin kırık kalbine umutlarının değersiz olduğu anları..

bazen de sadece yorulursun,
uykuya aç, gecenin karasında suskun kalırsın tıpkı bir bataklıkta eli kolu bağlı batırırcasına dünyaları..

küllerinden doğamamış bir hayat misali,
yaşamaktan usanırsın rüyaları ..