bugün

Az biraz adam olmuş her çocuğun yaptığı. Şimdi nerde o neşe, sığır gibi uykuya dalacak bu yazar az sonra, bayramlık mutluluğu da olmadan baş ucunda.
görsel
Arife günü ertesi gün giyilecek bayramlıkları başucuna koyup uyuyan bayram çocuğu hareketidir.

Bu yüzden her bayram,durumum elverdiğince, bir çocuğa bayramlık kıyafet almaya çalışıyorum ki bir çocuk daha başucunda o bayramlıklarla uyuyabilsin.
küçükken büyük hevesle yaptığım eylem . Artık bayramlık almayı bile bıraktım .
en dertsiz, gamsız günlerimmiş... şimdi ne bayramlığı bayramda bile gözüm yok... neyse Allah başka dert vermesin.
insanın kalbini ısıtan husus.
Çocukken hatırlıyorum da babaannemle birlikte pazardan alırdık. Eve gelirdim hemen giyinip anneme babama gösterirdim bunları aldık bayramda giyeceğim diye. Bian önce gelsin isterdim bayram. Sabırsızlanırdım sanki hic gelmeyecek diye.Tabi bunları bayrama kadar giymezdim kirlenmesin eskimesin diye.Ne guzel günlerdi.Arife günü ise mezarlıkları ziyaret ederdik arkadaşlarla bildigim duaları okurdum.Kur'an da okumayı öğrenince onu da okudum elhamdülillah.Akşam olunca bayram banyosu klasikleşmiştir her sene yapardık. Temiz temiz kalkalım bayram sabahına diye.Sonra annem babamı bayram namazına gönderirdi.Tabi o gün erkenden kalkardık çünkü bayram sabahı uyunmaz ki.Bayramlıklarımızı giyerdik abimle sonra sabahın erken saatlerinde zemzem karışır derler çeşme sularına suyumuzu da içip el öpmelere başlardık büyüklerimizin.Bizim çocukluğumuzun bayramları da böyle geçti.Şimdi 18 yaşındayım ve hiç bir zevk alamıyor insan nerde o zamanların bayramı.