bugün

bir serzeniş.
Misalen ben 16 yaşında Allah'a rest çeken bi ergen olabilirim, akabinde ineğe, joleye, jelibona bile tapıyor olabilirim.
zorunda mıyım arkadasım? o kadar insanın arasında imanlı rajonu kesip, milletten alkış toplamaya. Gitmiyorum amk.
harçlığa lafım yok verin. Sonuçta Müslüman adamlarsınız sevap kasın. Tatlı, sarma, kavurma olayları da güzel. Ama başka aktiviteler beni açmıyor. Yoksa din değiştirmeye sıcak bakıyorum yanlış anlaşılmasın.
Okulun son günü sivil gelebilirsiniz arkadaşlar cümlesindeki heyecanı yaratacak cümle.
doğru bir ifadedir.

bayram namazının kılındığı saatin, güneşin doğuşuna çok yakın bir zamana denk gelmsi beni hep düşündürmüştür. hani o saatler ateşe tapanların saatleri ya, ondan. o nedenle bayram namazına karşı bir tereddüt oluşmuştur içimde.

neyse. gönül işidir. namaz. isteyen kılar istemeyen kılmaz. kılınıyorsa Allah için kılınıyor. kılmayana herhangi bir vebal yok. çünkü dediğim gibi, gönül işidir. münafıklığa gerek yok.
En son gittiğimde 25-30 yıl kadar önceydi AMK! O zamanlar bir ilkokul çocuğu olarak dahi ne kadar gereksiz bir iş yapıldığının farkına varıp, işi şamataya vurup çevredekileri izleyerek eğlenilen edebileceği çözmüştüm!

Aynı şeyi yıllar sonra FETO'nun ABD'deki karargahlarından birinde yüzlerce FETOCU'nun arasında bir kez daha yaparak iyi eğlenme şansı elime geçmişti.
Yarın s.ke s.ke giderken babanın bayramını kutla delikanlı yazılması gereken başlık.
Edit: şuraya dini içerikli bri şey var zannedip geldim ve dini içerikli cevap yazacaktım helal olsun deluğanlı.
Edit2:hanefi mezhebinde cuma namazının vücub şartlarını (bkz: cuma namazının vücub şartları) taşıyanlara vaciptir. Maliki ve şafiilerde ise müekked sünnettir. (bkz: müekked sünnet)