bugün

erkek müdürlerin hiç dedikodu yapmadığı filan düşünen ebleh herif beyanı.

torpilin en alasını erkekler yaparken bağyanların torpille müdür olmasına takılmak ne garip lan.. kadın müdür erkekliğimi zedeliyor, komplekse giriyorum demiyor da dümen yapıyor herife bak.
Bütün maddelere uyan erkek bir müdürle çalışıyorum.

Not: yirmi yıla yakındır çalışıyorum ve gözlemlerime dayanarak söylüyorum. Erkekler kadınlardan daha çok dedikodu yapıyor.
müdüriye, müdüre olmaz çünkü türkçeye öyle bir sözcük geçmemiştir. kadın da olsa erkek de olsa müdürdür o.
Yıllardır kamu kurumunda çalışırım daha işini düzgün yapan müdüre hanıma rastlamadım. Erkek müdürlerde hiç olmazsa 100 tanesinden 5-6 tane hakkını veren çıkıyor. Velhasılı ülkede işini düzgün yapan insana zaten zor rastlayacağınızdan çok da tahrik etmeyin. Ülke kocaman bir yardakçı, yavşak, yalaka, nemrut, beceriksiz, bilgisiz, ahlaksız, düşüncesiz, patavatsız, anlayışsız insanlar yurduna döndü. Müstesnalar elbet var. Her neyse bu kadar azgın olup da helak olmayacak toplum yoktur, Allah'ın bir yasası olarak başımıza yağacak pisligi beklemekteyim. Imkanınız varsa köyünüze dönüp çiftçilik hayvancılık öğrenmeye başlayım derim, lazım olur ya da olacak, al nerene koyarsan koy bu entriyi de, istersen götüne sok.
müdüre diyenler tam sopalık. yok kardeşim öyle bir kullanım türkçede yok. müdür sözcüğünü almışız o kadar.
Kadınları aşağılayan bir toplumdan beklenilemeyen bir hadisedir. Öncelikle bağyan değil kadın! Bayan sensin. Kadınlar da idare edebilirler. Bunu annelerimiz yıllarca bize örnek olarak göstermiştir. Bir evi çekip çeviren, her şeyi ile ilgilenen annelerdir. Kendi annem hem çalışıp, hem evi temiz tutup, yemeğini eksik etmemiş ve çocuklarını büyütmüştür yıllarca. Her işinin hakkını vermiştir. Kadınları bu derecede kabiliyetsiz görmeniz yanlış ve kabul edilemez. Keşke sizde farketseniz ama kapasite belli. insanları genellemekten vazgeçin. Özellikle kadınları. Artık çıkın bu zihniyetten, evrim şart size. Git gide maymuna doğru ilerlemekte olan zihniyetin ürünü tarzı düşünceler işte. Cehaletin elli tonu.

Edit: birisi evi çekip çevirmek yöneticiliğe benzemez demiş.. ben küçük bir örnek vermiştim. Daha büyük bir örnek vereyim madem. Dünyada onca kadın idari pozisyonda.. örneğin merkel. Kadın yıllardır koskoca almanyayı yönetiyor.. bizim çektiğimiz hangi krizleri çektiler? Yani küçük örnek verdim diye küçük düşünmeyin.
Bayan değildir Kadındır o.
Mahallenizin abisi gençlik yıllarında bir AVM'deki Dondurmacıda çalışıyordu.

Dondurmacının müdürü bayandı.

Müdüresi vardı yani Mahallenizin abisinin.

Bu kadın evli bir kadındı, iki tane de çocuğu vardı.

Hatta mahallenizin abisine eskiden ailesiyle yaşarken ev telefonunda şuan kocası olan boynuzluyla nasıl gizli gizli konuşmaya çalıştığını ve kocasını ne kadar sevdiğini anlatmıştı müdüre hanım.

Hatta abiniz bu kadının çocuklarından biri dondurmacıya gelince onunla oyunlar bile oynamıştı.

Kadın Mahallenizin abisine "Ah ben seni bir güzel giydirsem ne çekici olursun biliyor musun? Şu saçları sakalları da kessen fena olmaz. Hiç hoşlanmıyorum bu tarzından. Birlikte sana güzel bir şeyler alalım mı AVM'den? Ben öderim." dedi bir gün.

Tabii mahallenizin abisi bu olaya ayıkamadı.

Abiniz sıcak kanlı, arkadaş canlısı bir insan olduğu için bu müdüre olacak kadına dostane bir yakınlık gösteriyordu.

O yüzden "ben tarzımdan memnunum ya. Ne saçlarımı kesmeye ne de sakallarımı kesmeye niyetim var." dedi.

Gençliğinde rahmetli Barış Manço gibi adamdı mahallenizin abisi.

Kadın da belli ki onun bu özgür ruhunu kıskanıyordu diye düşündü.

Sonra bir gün dondurmacıya dar paça, pembe kot pantolonlu bir köylü geldi.

Köylü ama ne köylü.

Önceden o da çalışıyormuş bu dondurmacıda.

Müdüre gördüğü gibi sarıldı, öpücükler kondurdu köylü çocuğuna...

"Bak seni böyle giydirsem nasıl olur? Önceden burada çalışıyordu Burak tanışın." dedi mahallenizin abisine.

Mahallenizin abisi biraz ırkçı, malum ırka el uzatmaz bir adamdı ama nezaket gereği kendisiyle tanıştı.

Neyse bir gün mahallenizin abisi iş yerini kapatacakken müdüre hanımla bir tek o kaldı işyerinde.

Soyunma odasına gidecek üstünü başını bu dondurmacı kıyafetlerinden arındıracaktı.

Müdüre mahallenizin abisinin boyu 195, maskülen bir ülkücü olmasından etkilenmiş olmalı ki kendisine "Sen üstünü değiştirmeye git ben de geleceğim şimdi arkandan kapıyı kitler kitlemez." dedi.

Mahallenizin abisi olaya ayıkamadı yine.

Çok sevdiği bir sevgilisi vardı o dönemlerde.

Üniversite aşkından başkasını görmüyordu gözü.

"Suzan Hanım siz ne için geleceksiniz pardon anlamadım?" dedi.

"Yok bir şey neyse üstünü değiştir kapatalım." dedi müdüre.

Sonra mı?

Müdüre o akşam mahallenizin abisi otobüste evine dönerken onu aradı ve "Kredi kartına çalıştığın sürenin parası ay sonunda yatacak artık gelmene gerek yok." dedi.

Mahallenizin abisi bu olayı hiç unutamadı...
güncel Önemli Başlıklar