sevgili ya da o yolda bir arkadaşlıksa doğru bulmam. ama diğer türlü ise her zaman erkeğe ödetmek doğru olmaz.
Birinci bayan değil Kadın, ikincisi tabi ki kadında hesap öder tabiki yemeğe siz çıkarmadıysanız.
(bkz: bayan değil kadın)

En az calışması okuması kadar normaldir. Eşitlik bunu gerektirir.
Sizin bayanlar hesap ödemesin. Biz kadınlar kendi hesabımızı kendimiz ödeyebiliriz.
Çok severim.

Lise de sevgililiğe doğru giden bir kız arkadaşım olmuştu. Avm nin içine girmiştik, cüzdanımda net 350 lira para vardı. Dün gibi hatırlıyorum.

Bir pastaneyr oturup pasta, dondurma, aklınıza ne gelirse almıştık. Tabi o zamanlar ben salağım, kızın yüzüne bakmaktan bir şeyler yiyemez olmuştum. Hesap istedik 120 lira gelmişti, tabi epey bir şeyler aldık. Bizimki gülerek "5 lira vereyim mi" demişti. *
Bende "yoo" demiştim. Vay be.

Şuan değil 120 lira, 12.000 lira yine harcarım. O günü yeniden yaşayabilmek için.
yapmıştım. ne var onlar ödeyince ezik olmuyoruz ki tıpkı biz ödediğimizde onların olmadığı gibi.
hayatımda hiç yapmadığım bir şey. "erkeklik onuruna mı yediremiyorsun" diye düşünebilirsiniz. ama erkeklik onurundan çok bu benim kişiliğim diyeyim. benden küçük yaşıtta olanlara ve kızlara hayatta hesap ödetmedim. ödetmemde.
ilk olarak bayan değil kadın, her zaman erkek hesap ödememeli kadında yeri geldiğinde ödemelidir.
Başka vasıfınız yok bari onu yapın.
Arkadaşlığı, sevgililiği, birlikteliği maddiyat olarak gören tipitipleri ayyuka çıkartmış bir mesele.

Bir yere gidildiyse, yemek yenildiyse, içecek içildiyse yani toplamda cepten paranın çıkacağı bir duruma girildiyse o meblağı kimin karşılayacağı, kimin o gün maddi kulfeti omuzlanacağı mühim değildir.

Birisi yazmış, kadınlara para ödetilmez diye. Arkadaş hepimiz insanız, belki bugün de onun canı bir şey ısmarlamak istemiştir. Yersiz maçoluğa ve kıroluğa gerek yok.

Diğeri demiş, yok kadına para mı yedirilir. Herhalde bir mekana gittiklerinde ailecek pos cihazının başına gidiyorlar. Kültür bu, bir masaya oturduysan ve hesap yüklü gelmediyse(herkes insan evladı, yüklemeye gerek yok) bir kişi öder. Başka zaman da o hesaba karışmaz. Fazla görgüsüzlük iyi değildir.

Hele bir de bunların kadın versiyonu var, müthiş gururlu. Hesabımı kendim öderim tribinde olanlar. Kimse sizin iki kuruş harcamanız ile fukara olmaz. Fakat kene de olmamak lazım. Hah, ben kendi Hesabımı öderim diyorsan, bir önceki maddedeki gibi toplam bakiyeyi de üstlenmen gerekiyor. Kasa başında 50 kişi beklemek hoş değil. Ek olarak, madem böylesine katıksız onur ve haysiyet içerisinde boğuluyorsunuz, neden centilmenlik maskesi ardına saklanma ihtiyacı duyuyorsunuz? Neymiş bir Asır önce gelseymiş, peh.
Kadın erkek eşitliğinin en güzel örneklerinden biridir. Eşitlik lafta kalmasın dimi ama, ödeyin efendim sizde ödeyin.
fırsatçı kızı gözünden tanırım zaten niyeti her zaman bir şeyler kitlemektir pinti picin tekidir elini cebine atmisligi yoktur canı cehenneme diğerleri basım üstüne niyettir önemli olan para çöp.
Acaba siz dolar ve Euro parametrelerinin farkında mısınız. Vallahi yemek yiyeceğim derken anahtarı masaya birakirsiniz. Ne ödemesi arkadaş. Evde yiyin evde Ne dışarısı. Tövbe estağfurullah icat çıkarmayın. Dolar düşsün bakarız.
ne alaka canım ya. bayan hesap ödemeyecek diye bir kural mı var. bırakın şöyle saçma maço tavırlarını. hayat müşterektir.
(bkz: bayan diyen erkekle yemeğe çıkmak)
bütün hesaplarını ödüyosunuz, sonra bunlar gidip başkasına vurdurunca siz de "geri dön dülaaay" modunda kedere bağlıyorsunuz.
adam olanların kendine bir türlü yakıştıramadığı, erkeklerin de aklından geçmesine engel olamadığı bir tür.
bayan demeyin cinsiyetçiliğe giriyomuş alınıyorlar, kadın deyin veya hanfendi diyin efendim, feminiklerimizi üzmeyelim.
baydığı için olabilir. baymayanla yemeğe çıkılması önerilir....kadın varken bayan niye sorunsalına düş şimdi.
sünepelerin yapacağı iştir...

ısrar eden karıyı feministlik taslıyor diye oracıkta itin götüne sokarım valla.

ha sonra dışarda hesabın yarasını bana ödeyebilir ama orada asla.
saçmalık belki ama bu zamana kadar yapamadım. içim rahat etmiyo. ruhum saf napayım...
valla kız çok ısrar ederse iyi öde o zaman diyorum. ama saplantı yapmayın kızlar n'olur bak yalvarıyorum. sıraya koyun olsun bitsin amk!

( düzgün yazacağım diye söz verdim kendime yone tutamadım kendimi amk.)
Saçma.çok yakınım değilse hesabı zaten ödemek gerek aciz miyim hesap ödeteyim. .
ne olursa olsun diger bulusmayi erteletir.
yaptığım iştir.