tv 8 de yayınlanan bir iddia programı..
(bkz: fikret engin)
(bkz: murat özarı)
bir çeşit iddaa programı tv 8 gibi reyting kaygısı olmayan bir kanalda bile gece 02.00 de yayınlanıyor. komik ikili sunup maçları yorumluyor.
ercan taner taklidi yapan abi değil de diğeri olan abiyle(yuh tanıma bak) fena taşak geçilen programdır.

+ sen yine tom tomsk(rusyada takım) yazarsın
- ne alakası var. evet smslerinizi bekliyoruz. şu bölümde özellikle almanya liginden sorular gelirse sevinirim

ve asla ama asla almanya liginden soru gelmez o bölümde.

"fikret abi(aha hatırladım birinin adını) bana üç banko söyler misin"
"abiler bu hafta acaip misli basıcam banko var mı"

gibi mesajlar gelir.

gerçek adları: fikret engin(şair ismi gibi maşallah), murat özarı
daha önceleri fikret engin'in yerine tolga alpaslan'ın yorum yaptığı program. fikret engin de fena değil tabi.
fenomen olan program.. fikret engin ile murat özarı'nın diyalogları harika.. ama git gide 'bir kupon yapsam oynar mısın?' havasına geliyor.. ayrıca gelen mesajların çoğunun gerçek olmadığına inandığım program.. ornek:'merhaba fikret bey. ben bilmem nereden bilmem kim. saatin üçbuçuğunda karımla oturmuş sizi izliyoruz..' hadi len..
fikret engin ile murat özarı'nın tv8 için hazırlayıp sundukları idda programı.

izlemeye basladıgımdan beri türlü türlü faks alıyor bu program.

faks 1- fikret abi cok tesekkür ederim. gecen hafta 800 ytl kazandım. en cok kazandıran program bu. sizi seviyorum.

faks 2- abi haftaya evleniyorum. balayına gidecek param yok. bana bir kupon söyler misin?

faks 3- abi biz üç öğrenciyiz. kira paramızı yedik. onbe$inde ödememiz var. bize 300 ytl lik bir kupon söyler misin?

faks 4- abi size cok tesekkür ederim. gecen hafta verdiginiz kuponla 550 ytl kazandım. sizlere cok tesekkür ederim. bu haftaki kuponu bekliyorum.

faks 5- abi süpersiniz. sizin sayenizde o cok istedigim scooter motoru aldım. bu haftaki süper kuponu da sabırsızlıkla bekliyorum.

ulan ben haftalardır izlerim bu programı. daha bir defa adam gibi bir $ey tutturamadım. yok suc bende degil. bu adamlar ne verirse onu oynuyorum. peki bu millet nasıl kazanıyor? sanırım bu adamlar ne derse tersini oynayanlar kazanıyor.
acayip derecede komik sms'ler gelen , izlerken iddaayı bi kenara itip sadece güldüğüm program.

- ankara'dan bursaya kız kaçırdım , düğün yapmamız lazım , bana banko bir kupon söylermisiniz

- karımın bileziklerini satıp iddaa oynadım ama bi türlü tutturamadım. Kalan bileziklerle oynayıp kazanmam lazım. Yoksa karı boşucak beni. Bana banko söylermisiniz.

- abi söylediğiniz kuponu yatırdım , tuttu. Arkadaşım sayenizde milli oldu. * çok teşekkür ederim.

- abi program beyaz showdan daha komik.

gibi bi sürü sms gelmektedir. *
- murat abi evcil bir hayvan aldım aşıları için yolda götürürken yolda bizim kasabı ısırdı hastane masrafları için 4 tane maç verirmisin.
-gaziantep'te öğrenciyiz evde kanepe yok mermerin üstünde oturuyoruz eve kanepe alıcaz bize 3 maç verirmisiniz.
şahane geyik yapılan ama aynı zamanda kupon da tutturan bir enteresan program. seyretsen bir türlü seyretmesen bir türlü.
-ingiltere'de derby country'i yenemeyen takımı sınır dışı ediyorlar * *.
tv8'de her cuma günü geceleri yayınlanan bir programdır. programı fikret engin ve murat özarı * sunmaktadır ve ciddi anlamda çok para kazandıran bir programdır ayrıca güldürmektedir. programda konuşulan bazı şeyler yüzümüzde tebessüm uyandırmaktadır.

fikret engin: chelsea ingiltere'nin en iyi takımı bence abi.
murat özarı: ya sen bırak ta chelsea'yi portsmouth'ta bir zenciler var... * izleyin ve gülün.
Üst olur dediği maçların 0-0 bittiği, kesinlikle yenilmez dediği takımların 6-0 yenilebildiği, sınırsız geyik yapılan ve gece saat iki sularında yayınlanan iddaa programı.

Son bölümde kiralık evde, evin klimasını satan ve onun parasını kurtarmak için satacağı çamaşır makinası parasıyla kupon yapacak bi adamın mesajı vardı. Gülsem mi ağlasam mı anlamadım.
süper ötesi komik iddia programı. gece tiyatrosu tadında , anında görüntü şov ile gayet güzel çekişebilecek , gelen istekler ve mesajların inanılmaz türk insanının yaratıcılığını ve yorumlarını gösteren, yorumcuların sanki evin diğer odasında yorum yaparmışçasına sokak ağzıyla konuştukları , cidden komik olan izlenesi program.
4 ocak gecesi sezonun en eğlenceli televizyon programını yapmış ekiptir.

murat özarı'Nın peugout 307'Si, facebook, menemen ve cuma namazı olayları geceye damgasını vurmuştur. türk televizyonculuk tarihine isimlerini altın harflerle kazımıştırlar.

-merhaba fikret abi ben ağrı'Da oturuyorum. kardan adam yapma yarışmasına katıldım ama havucum olmadığı için kardan adamın burnunu yapamadım ve kazanamadım, havuçlu bir kardan adam yapmak istiyorum bana havuç için banko 5 maç verirmisiniz.

-fikret abi mangal yapıcaz ama sucuğumuz yok bize sucuk için 5 maç verirmisiniz

-fikret abi cuma namazında ayakkabımı çaldılar yeni ayakkabı için bana 4 maç verirmisiniz

--spoiler--
-fikret abi menemen yapıcaz ama yumurta yok bize yumurta için 3 maç verirmisiniz

murat özarı ; bize gelin bizde menemen var!
--spoiler--
beyaz şovla aynı saate çakışan ancak ondan daha eğlenceli olan,ancak rtük ün içinde spor konuşulmayan programları yayından kaldırması gündeme geldiği için biterse çok üzülüceğim show.
bizleri gülmekten yaran sunucu abilerin içerek çıktığını tahmin ettiğim ve ne içiyorlarsa garson'dan aynısını istediğim program. kafalar bi dünya be abicim, ne güzel.
harika konuşmalara imza atan program.

-abi bi mesaj gelmiş. senin saçını kesmek istiyormuş.
+kim berber mi?
-hayır kasap.
bir numara program..
- demin kafamı çevirdim, stüdyoda bir sinek var
- valla
- şerefsizim bak
gece gece güldüren program..
fikret engin: facebook ta var mısın?
murat özarı: sonuna kadar varım..
spor komedi programı.

-fenerbahçe sivastan 5 gömlek üstte bir takım.
+yok ya ne yaptın o kadar yoktur.
-ne kadar sence murat kaç gömlek vardır?
+1 gömlek 1 kravat belki

abi ne içtiyseniz banada verin allah aşkına.
+japon balığı almış arkadaşlar bardakta besliyolarmıs
+o japon balığı artık hindistan balığı olmustur
*bu ne ya.böyle diyolog mu olur.allah aşkına *
okunan emaillerin hepsinin 7 günlük çalışma sonucu kurgu oldugunu düşündüren program.
saçma sapan yorumlar ve iddiasız tahminlerle "bayan tahmin"e dönen programdır.

- yea kayseri bu maçı alır ama pek emin değilim hemen sazan gibi atlayıp oynamayın yani

- barcelona evinde hiç kaybetmemiş ama bu demek değil ki kaybetmeyecek bu maçta barcaya güvenin ama yüklü miktarda oynamasın 1-2 ytllik kuponlara koyun.