bugün

gençligin sorunu. yazık günah. özünüzü mahvetmekte üstünüze yok gençler. Helal size devam edin. Hep kendinizi aşagılayıp adamlara bak ne güzel yapmış deyin. bir kere olsun helal olsun bize demeyin. bizim herşeyimiz kötüdür. ama adamlar her zaman iyidir. Üç kıtaya hükmeden bir ceddin torunusun. Biraz olsun özüne dön.
Frenk mukallitliği toplumu sömürülmeye açar,teknik teknoloji onlarda olduğu müddetçe köleliğe devam.
yanlış anlaşılan durumdur.
asıl mesele batı hayranı olmak değildir, medeniyet neredeyse yüzünü oraya çevirmektir.
bunu sadece avrupa ülkeleriyle sınırlandırmayın. teknolojinin, bilimin ve sanatın olduğu yerlere sırtımızı çevirmek milliyetçilik midir?

ilim ve bilim neredeyse oraya dönülmelidir. batı hayranı değiliz biz diyerek araplara ilgi duyan sazan halkım, arapların batıya ilgi duymasından bihaber. yazık.
Böyle insanlar bana direk beyni yabancı filmlerle, dizilerle,yazılanlarla ele geçirilmiş, popüler kültürün kölesi haline gelmiş aptal bir mahlukat olarak gözüküyor.

Ha bir de şu koskoca makaleye gelen cevaplara bak direk Arap Arap demiş beyin yoksunu .... çocukları. Kaale almayınız efenim.
Efendim güzel ve başarılı olanın hayranı olmak suç değildir. ama kendi değerlerini hiçe saymak tabii ki yanlış bir zihniyet. ikisi ince bir çizgide ayrılıyor. karıştırıyorsunuz.
Çok değil bundan 300 yıl önce dünyanın en gelişmiş, en medeni ülkesi osmanlı idi. Tüm devletlerin özendiği, yönetim sistemini örnek aldığı bir ülkeden bahsediyoruz.

O sebeple medenilik insanın kendi içinde vardır, ülkelerde değil.
arapçı lütfen. sakin ol ve klavyeyi bırak.

hayır, o taptığınız araplar parayı bulur bulmaz batıya yerleşiyorlar, onu ne yapıcaksın? "ön gözölö şörööt" diyen tipler 2-3 nesildir almanya ve ingiltere'de yaşıyorlar, buna ne diyeceksin? diyemezsin tabi.

hadi doğu'ya bakalım? çin var komünist, japon var çüke tapıyolar, hintli var ayrı bi dünya. hangi doğu bebişim, bi anlat derdini.
mevzu sefalet ve zeka ile alakalı.
türkiyede özellikle 70'li yıllarda fazla görünen bi şey, tabi o zamanlar görgüsüz nedir nasıl olunur sorusuna cevap niteliğindeydi. orhan pamuk'un bazı kitaplarında da iyi aktarılır. orhan pamuk kalp kalp kalp