bugün

Arkadaşlar şu zamana kadar en çok istediğim ve çanakkale savunmasında anzaklarla savaşmak istediğim bir oyundu ancak oyun beklenen piçligi yaptı...

Oyunda türk askeri vurdukça puan kazanıyorsunuz.

Büyük ihtimalle senaryo hiçbir askeri kalmayan 57. Alay üzerinden ilerleyecek ki isteyen araştıracak ya çanakkale gecilmemişti nasıl oldu da hicbir askeri kalmayacak diye ordan senaryonun geçtiği seddul bahir de ve 57. Alay da savaştığı anlayınca savaşın gerçek tarihini anlattığına inandıracak amerikalı firma.

Senaryo da müslüman ve türk düşmanlığı işlenirken aslında oyunun gerçek yüzü ortaya çıkıyor. Ta göktürklerden osmanlıya kadar soruyorum, ey atalarım nasıl bir zafer kazandınız düşmana karşı ki bunlar boyle gizliden gizliye düşmanımız oldu. Ey ecdadım anlamıyorum bunların kuyruk acısını ama size müteşekkir ve minnettarım. Mekanımız cennet olsun. Düşmanlarımızı allah kahrı perişan eylesin ve fırsat vermesin. Zaten oyunda öldürmek dışında bir başka şekilde savaşamıyorlar...

http://m.yeniakit.com.tr/...munde-skandal-226089.html
Link yenilendi.*
ben anlamıyorum oyun bu arkadaşım vicdanın el vermiyorsa multiplayer oyna. yazık almanlara karşı savaşılan kaç oyun var aynı tepkiyi gösterip göstermediklerini merak ediyorum. tarihi gerçeğe bağlılık varsa sorun yok.
oyunda alman askeri ile Türk askeri arasında fark varsa yeşillendirin.
edit: mantıksız olduğu ortada milliyetçi sayılabilecek ben, bu oyunu kötüleyecek bir şey görmüyorum
saçma sapan kampanyadır. battlefield bir oyundur tarihi yansıtma görevi yoktur. bide bıkmadınız mı şu edebiyattan öööf ey ecdadını sikiyim. he he bütün dünya türklere düşman he. amına koyim bi bok değiliz. okey. adamların sikinde değiliz. yokuz biz amk. sikerim tarihle övünmenizi artık yeter.
Call of duty serisinde de almanlara soykırım yapıyorduk

Bu işler böyle.
linkte yeni akit diye görünce tıklamaktan vazgeçtim. bu çakalların sözüne güven olmaz ya yalandır ya da bir kuyruk acıları falan vardır.
Yav bilader adamlar kaybettikleri savasi filmlerinde vietnam zaferi diye isleyen adamlar.Ne yaparsan yap boyle boyle isleyecekler fikirlerini.13 yasinda veletlerse oyunun keyfini surecekler.
Edit: eksileyen arkadas derdin neyse yazda anlasalim.
açıkçası sabırsızlıkla beklediğim bir oyundu lakin tarihimizle, çanakkale zaferimiz ile yaptıkları bu alçaklık bu kampanyada yer almamı sağladı. çok şükür bu haberi gördüm. şerefsizler çanakkale savaşında yenildiler. o kadar imkansızlığa rağmen imanımızla, her şeyimizle onlara karşı mücadele ettik ve zafer bizim oldu. oyunda kaybedeni oynamak mantıksız. alçak şerefsizler. düşmanlıklarını her alanda göstermekten çekinmiyorlar. çin oyunu yasaklamış şangay'ın işgali yer aldığı için. hatta o kadar ki demosunu bile indirilmesine müsaade etmiyorlarmış. helal olsun diyorum. inşallah bizimkilerde böyle bir şey yaparlar. buna 250 tl para verip oynayan ahmak türk insanına yazıklar olsun.
yapılıp yapılmayacağını değil, ne zaman yapılacağını merak ettiğim, oyun çıktıktan sonra yapıldığı düşünülürse geç bile kalınmış beyinsizlik beyanı.

linkteki haberi arkadaşlarım gönderdiğinde onlara da aynı şeyi söylemiştim. arkadaş adamlar oyunun en azından metinlerini de olsa senin dilinde yapsın, osmanlı askeri için cillop gibi bir dublaj yapsın -moden türkçeyle değil, eski türkçeyle konuşan osmanlı askerinden bahsediyorum- senin ülkene gelip 2 ay arazi incelemesi yapsın düzgün olsun iyi görünsün diye, üniformasında bile orjinaline sadık kalsın, yine sana yaranamasın. var mı böyle bir şey ya? oyun resmen senin tanıtımını yapıyor, lütfediyor, vaktiyle şu topraklarda osmanlı diye bir devlet vardı diye. osmanlı diye de geçiyor bak gerizekalı gibi türkiye deyip geçmiyor da, şu basit tarihi tutarlılığı bile çoğu büyük firma atlarken adamlar yapmadı. çünkü osmanlıyı, türkü vs sen bilirsin, gavur bilmez, umrunda da olmaz, gidip araştırmaz. ama bu medyumda görünce bilir, aşina olur, bir ihtimal araştırır öğrenir. sen bunu kendi lehine çevireceğine, ne bileyim atıyorum, çanakkaledeki birinci dünya savaşına ait müzelerimizin tanıtımını daha da arttıracağına... ya bu kafaya ben niye bir şey anlatmaya çalışıyorum ki?

bir de, 1 ürdün dinarının arkasına da basılı olan arap isyanı, hani şu arapların osmanlıyı her anlamıyla sırtından vurduğu -huyları üzere- bu dönemde, bu savaşta gerçekleşmiştir, tarih özürlü arap sevicilere duyurulur. şu arap sevicilerin türk tarihi ve mirası çok umurlarındaymış gibi, sahip çıkar gibi yapmaları beni delirtiyor.
bir isl*mcı ağlıyor gözleri yaşlı, adamlar türklere saygı duyuyor (aslında duymuyor ama aksini söyleyemez.) ve bu bir oyun. neredeyse 10 savaş oyunundan dokuzunda alman öldürülüp puan kasılıyor. o zaman almanların oyun piyasasını yıkması gerekiyor. yıllarca alman, rus, vietnamlı öldürmüş adamlar şimdi de biraz türk öldürsün, sıkıntı yok. siz zaten andavallığı bu oyunları satın alarak amerikan emperyalizmine destek vererek yapmışsınız.
bu isl*mcılar amerika ve israil'i beslerler sonra beddua ederler.
sizde çok çalışıp 1.dünya savaşı oyunu yapında osmanlı saflarında oynayalım dedirten başlıktır.

katılmadığım kampanya.
yarın bf1 cdsi yakarsınız siz şimdi. asıl rahatsız eden canakkale bolumunden sonra ekranda cıkan yazılar olmasın amk. türk askerinin vatanını nasıl savundugu ve türkiye cumhuriyetinin kuruluşuyla olan yazılar.
electronic arts'dan telefon geldi arkadaşlar protesto işe yaramış ea games fesih kararı almış. tebrikler.
oldu olucak cs go daki teröristlere de isyan edelim nitekim bomba kurup patlatiyorlar ve puan artı hediye kazanıyorlar. oyun üzerinden vatan kurtarılmaz. madem çok dokundu sende milyonlara hitap eden oyun yap osmanlı tarafından savaştır gerçekleri anlat. biz anca konuşuruz işte bütün mesele bu zaten.

not: protestolar lutfen coca cola gibi olmasın cd sini alıp dışarda kırmayın.
2-) buradan da izleyebilirsiniz
https://youtu.be/kfYpCKPnY5Q