bugün

yanlış mı duydum yoksa erkenci bir horoz mu
ötüyor
keskin
bir acı
bilenmiş
gitgide yaklaşıyor sonum
ölmek ne garip şey anne
baba olamayacağım örneğin...toprak olmak ne garip şey anne

ben onu taksim'de gittiğim salaş bir barda gördüm ilk. yarışma yeni bitymiş 1. olmuştu. çevresine gelen insanlar vardı. ''barış naber'' diye soranlara birden yanak kasları harekete geçip içten bir gülümsemeyle '' iyi abi sen nasılsın'' diye soruyordu.

aradan zaman geçti barış albüm çıkartı. bazıları gibi 2 mankenle geceleri bar çıkışında kameralara poz verseydi çok çok daha fazla para kazanıp, çok çok daha fazla meşhur olup, çok çok daha fazla klip çekebilirdi. yapmadı. neden yapmadı acaba?

lösemili çocuklar yararına konserler veriyormuş. ''muş'' diyorum yeni öğrendim daha. bazıları gibi hastaneye kameraları çağırıp '' ben iyi bir insanım çocuklara yardım ediyorum hey türk halkı bunu bilin'' dememiş içten pazarlıklı davranmamıştır. neden acaba?

müzik kariyerinde belki de sadece cem karaca'Nın ıslak ıslak'ıyla anılacak belkide çok daha büyük işler yapacakı barış. belki de hiçbir şey yapamıyacak başkaları gibi sönüp gidecekti müzik hayatında.

ama hayatta çok şey yapacaktı barış.

çünkü daha 28 yaşındaydı. *

ha bu arada ırak'ta ve afrika'da ölen insanlara da allah rahmet eylesin diyim. diyim ki bazılarının içi rahat olsun.
gesi bağları türküsüne eşsiz bir yorum getiren sanatçı.

http://www.youtube.com/watch?v=p69WVy9Hbuc
bilumum yardım kuruluşu ile adını duyduğumuz yardımsever kimse.
tabi ki ateş düştüğü yeri yakacak ve biz ailesi kadar anlayamayacağız olayın boyutunu.
ama gencecik bir insan. hem de üretken.
ruhu cennette olsun..
ölümüyle türkiye'yi yasa boğan herkesin gönlünde yeri olan güzel insan yaşam mücadelesini kaybetti, ama insanların sevgisini kazandı.her güldüğünde gözleri'nin içi de gülen daha çok iyi işler yapacağına inandığımız bu adam aramızdan ayrılırken veda bile edemedi bize, bizlere ve şu gerçeği bize bir kez daha hatırlattı ölüm sana yakışmadı barış akarsu.
farklı noktada duran, yaptığı işe farklılık katabilen insanlardandı.
umarım mekanın cennet olur barış'cım...ama iyi olmadı gittiğin, bunu bil.
Kaza olayından once adını bile duymadığım ama pek bir üzüldüğüm insandır isterim ki kimse ölmesin yaşıyalım ne güzel.
ne yazilir ki simdi..gercekten severdim seni..hala da cok seviyorum..4 gun boyunca tv izlememistim, tv.yi ilk actigimda aldigim haberdi gecirdigin kaza..dua ettim senin icin..inanmaktan ote biseydi, hissettigim 'kurtulacak' hissi..hep korkuyla actim gazetelerin internet sayfalarini saat basi..fotograflarinda gozlerine baktim, 'olme tamam mi' dedim sana defalarca.. doktorlarin 'umut yok' ve 'genc olmasi herseyi degistirir' aciklamalari arasinda gecen surede herkes gibi ben de ilk kez umutsuzluga kapildim. ve bu sabah aldim aci haberini.. keske gitmesedin de inandirsaydin bizleri mucizelerin varligina.. gercekten icimizi yaktin, mekanin cennet olsun sevgili baris.
allahtan geldik ve o'na döneceğiz.

allah rahmet eylesin.
'Madem ölüm yakında, insan neden yaşamayı seçer?'
yaşamayı seçmedin, seçemedin... ölüm çok yakınındaydı. sevdiklerinde güzel anılarla yaşayacaksın. allah rahmet eylesin.
hayat zaten bu kadar çekilmezken, dünyaya biraz daha iyilik getirmek isteyen, gülerken içten güzel gülen insanların bu kadar erkenden gitmesi adaletsizlik, haksızlık gibi geliyor. ota boka isyan etmem normalde ama ismini sadece sanatıyla kazımak isteyen zor bulunan bu yüreği sevgi dolu adam yerine onu bunu vurup, ekranda küfretmeyi parmak sallamayı şov zanneden, duygu sömürüsüyle milyonlar kazanmış insanlar artık gitse de şu dünya biraz daha temizlense..
tanrım, sıcacık gülen gözleri sürmeli barışı bizden daha çok sevdin dimi..
onun için aldın onu yanına..
cem ve barış abisinin yanına..
kazım koyuncu ve kerim tekin gibi erkenden...
ÖLÜMÜN NE YAŞI NE DE SIRASI VAR. *
"her insan ölecek ya$tadır." allah rahmet eylesin denilesi. *
her ölüm erken ölümdür ama bu seferki gerçekten çok erken
çok ağır bir kaza geçirmiş olmasına rağmen herkes tüm kalbiyle inanıyordu ayağa kalakacağına. Sen bir dizi kahramanıydın ve tüm dizler mutlu sonla biterdi, seyirci üzlmezdi oysa mucizeler gerçekten dizilere özgüymüş. Ne mutlu sana ne güzel bir hayat yaşamışsın arkanda seninle hiç tanışmadan senin için yürekten üzülen insanlar bıraktın senin şu kısacık hayatın "geride kalan hoş bir seda imiş" lafını doğrulaması, sen bütün bu sevgiyi hayatı insanları sevmenle samimiyetinle kazandın. Allah'tan ailesine sabır diliyorum ruhun şad olsun
içimizden biriydi barış.
beyoğlunda, daha önceden de gittiği girişinde güvenlik olmayan barlarda arkadaşlarıyla takılırdı. çalışan arkadaşlarının yanına gelirdi, o yarışmada birinci olması servis yapmayacğı anlamına da gelmiyordu. "oo barış bu, bi imza istesek şimdi vermez ki" diye takılıp, önce çatmış kaşlarla iki saniye sonra tebessümle mesajı vermişti bize.. ben abartılacak biri değilim. sizin gibiyim..
28 sana yakışmadı barış.. daha çok şey vardı yapacağın. hiç olmadı bu..
rahat uyu. mekanın cennet olsun..
ikinci bir kerim tekin vakası gibi olay yaşayıp aramızdan ayrılan sevimli kişi . aradaki benzerlikler bir yana iki olayın da en büyük ortak noktası sonunda çok insan üzüldü.

(bkz: allah rahmet eylesin)
mekanın cennet olsun barış.
Allah Barış'a rahmet eylesin, sevenlerine de dayanma gücü versin.
bazısı alnına silahı dayayıp iki saniyede kendi isteğiyle bitirio hayatını, kimisi de günlerce tutunmaya çalışıyor hayata. ama olmayınca olmuyor işte..milyonlarca duaylada olmuyor ve milyonlarca insanın olmadığı gibi barışında olmadı işte. ölüm normal bişi ama insanın hayatına girenlerin ölümü üzüyor insanı sadece. bu yüzden barışa bu kadar üzüldük. bunda abartılmış bir durum yok. çok üzüldüm hemde çok..
öLümLe yaşamı ayıran çizgi
siyahLa beyaz'ı ayıramaz ki
her yoLun sonunda öLüm oLsa da
sevenLeri kimse ayıramaz ki..

sürmeLi kartaLım hayat böyLe işte.. varLar ve yokLar arasında geçiyor.. masaL tadında yaşıyoruz ya; bir varmış bir yokmuş.. çarşı'nın da dediği gibi: "gittiğin yerLerden yer tut barış bizLere, hep beraber geLeceğiz beşiktaş'ı izLemeye.."

(bkz: aLLah rahmet eyLesin)
mekanın cennet olsun, gülyüzlü kardeşim...
kör ölür badem gözlü olur; kel olur sırma saçlı olurun farklı versiyonu. hergün 5-10 tane insanınımız bu şekilde can veriyor. barış' ı diğerlerinden ayıran hiçbir şey yok. allah rahmet eylesin.
allah ailesine ve sevenlerine sabır ihsan eylesin.mekanı cennet olsun. dualaramızı yinede barıştan ve tüm ölmüşlerimizden esirgemeyelim.hepsini rahmetle anıyoruz.
ölüm her canlının başına gelecek bir olgu olmakla birlikte barıs akarsu nun taksiratının affedilmesini diliyoruz. amma velkain medya bu olayı çok abartmıstır. bu sebeple gizli kapaklı olarak komadaki bu kişinin resimleri izinsiz cekilmiş ve savcılık bu konuda sorusturma baslatmıstır. ote yandan barıs gibi gencecik cocuklar birer ikişer doguda sehit oluyorlar. bu medya neden o genclerin hayata vedalarını hic gundeme getirmez. olen gocmus gitmiş akılda bu sorular kalmıstır.
geçen aylarda bir otobüs şöförünün hatası yüzünden şarampole yuvarlanan otobüste 30 ilkokul öğrencisi hayatını kaybettiğinde neredeydiniz dememe sebep olan rahmetine yeni kavuşmuş şarkıcı hayırsever. tamam üzüldüm ölmesine her insanın ölümüne üzüldüğüm kadar. ama saçı yüzü güzel diye ayrı bir trajedi yaratmanın etik olmadığını düşünmekteyim.