bugün

türkiye nin yaptığı milyar dolarlar yanında haber olması çok üzüntülüdür.
(bkz: döner sermaye)

uyuşturucudan gelen paranın çok az bir miktarını van a bağışlamış. ayrıca çok cimri adammış. 1 milyon lira da ne lan? şimdi devlet memurunu silkelesen 1 milyon lira çıkar.
eğer böyle bir şey gerçekten varsa, bizim yaptığımız yardımların artık hiç bir önemi yok demektir. bunun yanında bu stratejik eylem ile barzani kürt halkının nasıl birbirilerine sahip çıktığını göstermiş oldu kendince tabi. tüm bunların ışığında gelinen noktada artık bölge de zaten baskın olan bölücü yönetim sırtını sağlam yere vererek. daha baskıcı ve gür bir ses ile bölge kürt halkını bastıracaktır. yazımı sanki bu olay için söylenmiş gibi görünen atasözü ile bitiriyorum.

deveye diken,insana siken yaranır.
yardım yardımdır. barzani'den de gelse yardımdır. böyle bir durumda kabul etmiyorum demek için yardıma muhtaç olmamak lazımdır. ama bizim ülkemiz şu an van'da yardıma muhtaçtır. hem de acil bir şekilde.
barzani'nin bir barzoluk yapıp bunu kullanacağını düşünmek istemiyorum ama şu an enkaz altında kurtarılmayı bekleyen canlar var.
ister tayyip erdoğan göndersin ister israil göndersin ister mesud barzani göndersin yardım yardımdır. Evinde yatan için hava hoş tabi van için değil bir milyon bir battaniye parası bile değerlidir.
acaba bu şehir antalya falan olsaydı verir miydi merak konusu.
ister şehir van olsun ister antalya ister izmir... veren al alan elden üstündür.