bugün

Başkomutan cumhurbaskanidir diyince gerisini izlemedim.

Gülme geldi.
Bi ara polis yeleği vardı üstünde. Herhalde apartopar geldi olay yerine. Sivil sanilmamak için yelek istedi polislerden.

Bayağı bir sinirlenmiş kendisi. Haklı da tabi. Tanklara ateş emri veren tuğgenerale yaptıklarında haklıdır.

Ancak yine söylemekte fayda var. Bunların teşhir edilmesi bu görüntülerin servis edilmesi doğru değildir. Sen istediğin kadar bunlar asker değil hain de ancak rütbe vermişsin hemde birine değil onlarcasina. Ben bu görüntülerden utanıyorum tıpkı tankların insanları ezdiği jetlerin kendi yurdunu bombaladığı görüntülerden utandığım gibi.
şovmenin tekidir.
Her hukuk devletinde tutuklu darp edilir. Kandırmayın yani kendinizi. Bugün fransa da ışid şuphelisi olup gözaltına alınan adamda dayak yiyor. Bunun sebebi yaşanan infial ve cinnet hali.

Başka bir videoda kendisi kafasına vurdugu tuğgeneral hakkında diyor ki

"Beni gözaltına almaya kalkışan bana silahını teslim et diyen bu adama "ben binbaşıyım bu tümen benim bu silahta benim namusum dedim silahımı çekip havaya kaldırdım o sırada bu hainin yanındaki teğmenler mevzilere girip üzerime 100 e yakın mermi attı silah arkadaşım araya girip bana 20 saniye kazandirmasa" falan diyor.

Yani komutanım dediğiniz biri size bunu yapsa sizde çıldırırsınız. Bu bir cinnet hali.

Yine söyleyeyim bu görüntüler servis edilmemeli. Yeterince küçülen ve onuru gururuyla oynanan bu millette daha fazla darbe vurulmamalı. Bu görüntülerle tatmin olmak ahmaklik başka bir şey değil.
Buyuk harflerle adam.
Orosbu çocukları tarafından eleştirilen komutan. Yok reisçiymiş yok bilmem ne. AMK çocukları bu komutan milletin anasını sikmeye çalışanlara gerekli lafları söylemiştir.
Kendisi darp ettiği şerefsiz kadar şerefsizdir sen o üniformayı giyen birine tüm kameralar önünde böyle davranamassın sen bu görüntüleri yayınlayamassın aslında o binbaşının aşağaladığı ordaki kişiler değil tsk dır. Eğer darbe gerçekleşmiş olsaydı o binbaşı bugün napıyor olacaktı tabikide bu fırçayı akp mv lerine atıyor olacaktı kendi askerini sıraya dizip kameralar önünde aşağılayan adamdan bi halt olmaz.
Yahu arkadaşım ben her hukuk devletinde tutuklu darp edilir dedim sen hala islam devleti falan diyorsun.

O zaman abd-fransa falanda islam devleti. Abd guantanamo üssünü açtı sırf bu işkence veya tecrit olayları için.

israil de mi islam devleti? Zira işkence yapmaları ve tutukluyu öldürmeleri olağan bir durum.

Mesela abd de ulusal güvenlik birimi vardır. Bu birim tarafından gözaltına alinirsaniz ebenizi sikerler ne avukat ne mahkeme göremezsiniz.
kameraları görünce coşmuştur.
işkencecidir.
elleri bağlı silahsız insanların kafasına silah dayayarak ne kadar korkusuz olduğunu göstermiştir.
savaşta esir alınan düşman askerine bile yardım eden mehmetçik gibi değildir.
çanakkale de yaralı düşman askerini sırtında taşıyan türk askeri gibi kahraman değildir.
benim gözümde darbecilerden daha vicdanlı değildir.
Büyük ihtimalle ilk genel seçimlerde milletvekili seçilecektir. Acep hangi partiden ?
darbeci köpeklerin sevmediği bir asker. Entry girmekle olmuyor o işler. böyle yiğit komutanlar sayesinde önlendi o darbe. darbe başarılı olsa şak şak şak alkışlayacakların, şimdi darbeciler hizaya sokulunca hukuk devleti demesi hangi postalı yalayacağının endişesindendir.
çok güzel şov yapmış, reklam filmi çekmiştir.

kurmay mı kendisi bilmiyorum, ama şayet kurmay ise çok hızlı bir şekilde yükselecektir.
kurmay değilse de önemli değil, şol demokratik türkiye'de olmayacak ne var?

şu durumda rütbe atlayacağı, taltif, madalya falan alacağı garantidir.
ama bence onu çok daha farklı bir gelecek bekliyor.

favori: siyasete girer, milletvekili olur.
sürpriz: kendi darbesini kendi yapar.
plase: rte'nin yeni yaveri olur.
an itibariyle atv-a haber ortak yayınında konuşuyor.
tam bir şovmen, aynı fatih terim'e benzettim bunu.
Adamın hammaddesidir.
darbe girişiminin en büyük şovanistidir. atv de anlattıklarına bakacak olursak karanlık gecede darbe başladıktan iki saat sonra uyandığını (23:40 gibi bi saattte kabusa uyandım falan dedi), abdest alıp iki rekat namaz kıldıktan sonra ailesini ikna edip anca çıktığını ( 1 saatte buradan ) hesaba katarsak 3 saat sonra askeriyeye gelmiş olmalı. anlattığına göre albay fetocu askerler binbaşıyı içeri almıyor ve ateş açılınca halkın içine kaçıyor halkta binbaşıyı darbeci sanıp darp ediyor. içerideki askerlerin tankları bozduğunu ve emirlere itaat etmediğini söylüyor. bunun haricinde hiç bir şey anlatmıyor darbecilere fetoculara atıp tutuyor. yani olaylar cereyan ederken askeriyenin içinde değil. kameralar karşısında askerleri azarlarken üzerinde polis yeleği olduğu görülüyor. asker teslim olduktan sonra polisle beraber içeri girip şovunu yaptığını düşünüyorum. yani içeride emirlere uymayan çatışan tankları bozan büyük kahramanların üzerinden geçindiği düşünüyorum.
Not: istediğiniz kadar eksileyin sorun değil.
türk silahlı kuvvetlerinden istifa ettiğini beyan eden şovmen.
adam hayatının fırsatını yakaladı ve gole çevirdi.
top ağlarda.
evet, barış dedebağı kendi ifadeleri ile maksadını ortaya serdi.
olay bitmiş, darbe sonlanmış, bu birliğe giriyor kameralar karşısında şovunu yapıyor, generale vuruyor, hakaret ediyor falan. eyvallah da, bu adam ne yaptı?
çatışmaya mı girdi darbecilerle?
hayır.
sadece fırça attı orada.
bu onu kahraman yapıyor kamuoyunda.
ne kadar garip ya.
lan adam kurmay değil, kendisi diyor ki "ben yarbay olarak emekli olacaktım..." yarbay yani binbaşıdan bir sonraki rütbe. ama şimdi fırsatını buldu, kahraman gazıyla istifasını verdi ve atv'ye koştu.
salyalar akıtarak "karşıma çıkan generalleri vururum.." lafları etti, orduyu kötüledi, ordudaki sistemi bağıra bağıra eleştirdi.

lan sen madem ordudan memnun değildin, yıllardır neden vermedin istifanı?

bak benim kardeşim gata mezunu tabip teğmendi, tunceliye gönderdiler çocuğu, verdikleri 3 kuruş maaş doktor adamı tunceli'ye gönderdiler, tercihini yaptı, verdi istifasını ödedik tazminatını olay bitti.

sen madem neden vermedin istifanı daha evvel.

ama şimdi tabi fırsatını buldun ya, hayatının fırsatı işte...
atv sana iş verir artık, sabah gazetesinde ya da takvim'de falan birkaç köşe yazısı yazarsın.

reis de seyretmiştir seni.
nasıl gazlı bir eleman olduğunu anlamışlardır. tam işe yarayacak birisin hakikaten.
sana el birliği ile bir de özel güvenlik şirketi kurarlar, artık 3. havaalanının güvenliğini mi, marmaray'ı mı verirler sana bilemem. ama fırsatı güzel değerlendirdin.

sen binbaşı değil, ticaret adamısın barış dedebağı.

yeni yaşamın hayırlı olsun.

ama senin gibileri iyi bilirim.
senin psikolojik sorunların var, sen ufak bir sebepten kafana sıkar intihar edersin.
benden söylemesi.

haydi sana hayırlı şovlar, hayırlı traşlar.
a haber'deki programındaki görüntülerine bakılırsa psikolojik olarak ciddi anlamda yıpranmıştır. kışla önündeki açıklamalarında gösterdiği cd'de bir fetocu generali başından vurarak öldürdüğünü söylemektedir. bir yerde de astsubaylıktan subaylığa geçmiş olduğunu söylüyorlardı.

15 ay uzun dönem askerlik yapmış biri olarak gördüğüm, askerlikten emir komutadan ciddi anlamda yıpranmış.
Astsubaylıktan subaylığa sınavla geçen biri en fazla yüzbaşı rütbesine kadar çıkabilir diye biliyorum. Ancak kesin bilgi değil. Bu şekilde astsubaylıktan subaylığa geçen ve Kıdemli yüzbaşı olarak emekli olmuş birini tanımıştım daha önce.

Ek:işte bu sebeple astsubay kökenli olduğu iddiasi doğru değildir.

Ek:şimdi bazı arkadaşlar mesaj attı. Yaşı yeterse albay olur diye. Olabilir yani.

Ancak adi geçen vatandaş dün akşam ki konuşmalarda "devre arkadaşım binbaşıyı tutukladım" dedi. Yani muhtemelen astsubayliktan geçme değil. Yaş olarak ortada zaten bu yaşta binbaşı olamazdı o zaman.
işi şova dökmüş gibi geldi bana.

pek olumlu değil.
Tuğ. General bozuntusuna şaplatınca insanın oh dediğidir
Tuğ. General bozuntusuna şaplatınca insanın oh dediğidir.
Adam zaten binbaşı. birşey yazmadan önce bi bakın artık lan.
konuşmalarını dinleyen bir abinin yorumunu aynen aktarıyorum;

"işte darbe başarılı olsaydı bunun lacivertleri yönetecekti ülkeyi"

not: hal ve tavır bakımından.
artis. rolüne iyi çalışmış. fetöcülere karşı çok sinirli ama mesela o sinirle birinin kafasına "kazara" sıkmaya götü yemiyor. sıksana reis arkandayız, ne duruyorsun. o soruyor "rutben nedir askeerrrrr" beriki "hörörörö" derken kafasına çaaat diye vuruyor, halbuki elinde silah da var, götün yiyorsa sıksana kafasına, 80 milyon arkanda.

ha senin rolün onun kafasına vurmak, onun rolü senden dayak yemek.

bir ohal filminin sonuna daha gelmişken, yapımda emeği geçen tüm fetöcü, retöcü komutanların ve diğer figüranların allah belasını versin dileklerimle saygılar sunuyorum.