bugün

matematikle çok haşır neşir olmalarından ileri gelen durumdur. özellikle kredi ile ilgili departmanlarda çalışanlar, aşkın matematiğine de yatkın oldukları, beynin matematik ve aşk merkezlerinin aynı olmasından dolayı iyi birer sevgili adayıdırlar.

bu bilimsel gerçek, matematikle arası iyi olan herkese uyarlanabilir.
gece gündüz çalışırlar, randevularını hep son anda iptal ederler, neden , niye soruları vazgeçilmezleridir, bir daha düşünülmesi tavsiye edilen durumdur.
doğru bir önermedir.
zeki, çalışkan, zamanlaması çok iyi olan, bakımlı, titiz güler yüzlü bayanlardır.
kız yoğun çalışacağından erkeğin çapkınlık turlarına rahat çıkması durumudur.
ne alaka, saçmalama lan önermesidir. Kafayı rakamlarla, insanlara nasıl kredi satarım paralarını nasıl bağlarımın bölge ve müdür baskısıyla bozmuş, stresin dibine vurmuş ne erkekten ne de kızdan hayır gelir durumudur. O şahane makyajlı yüksek topuklu mini etekli röfleli sarışını bide bankanın mutfağında yemek yerken, geğirirken, küfrederken görmelisin. Şahsen ben o küfürleri etmiyorum. Yemek yerken espiriye gülmek için ağazındaki lokmayı çıkartanı gördü bu gözler ki al koy podyuma yürüsün insanıdır kendisi. marjinal fayda yaratıklarıyız ya sözlük.. e açız da bütün gün buyrun efendim tabi efendim teşekkür ederim siz nasılsınızla gün bitmediğinden takkeyi düşürüp keli göstermenin ayarı kaçabiliyo haliyle. ezcümle şekerler bankacıdan ne koca olur nede karı.* bütün bunları nerden mi biliyorum *
banka soygunu planlayan potansiyel suçlu için bankacı kızların ideal sevgili olması durumunun eksik yansıtılmış şekli.

+şerafettin bankayı ne zaman soyuyoruz olum? bekle bekle sıkıldım.

-sen merak etme abuzittin abi içerde adamım var

+kim adamın ben tanırmıyım?

-lamia diye süklüm püklüm pespaye bir karı var

+olum adam dedin kadın çıktı.

-eskiden adamdı sonradan kadın oldu be abi. çocukken biz bunla çift kale maçlarda ne goller atardık. ameliyat oldu beni buldu yıllar sonra arada ben ona gol atıyorum.

+elin travesti ipnesinide ortakmı ettin be olum.

(bkz: bankacı kız değil travestiyse ne olacak)
bankacı hanımlar çok fazla konuştukları, ve hayattaki herşeyi gereğinden fazla hesaplayarak yaptıkları için; kesinlikle doğru olmayan bir önermedir.
prezentabl olurlar şık giyinirler bakımlıdırlar, güzel etkileyici konuşurlar. ideal sevgili olurlarda iş evliliğe gelince ideal eş olabilirlermi. çünkü çok yoğun çalışırlar. öyle zamanlar olurki geceleri gündüzlerine karışır. çalışkandırlar başarılıdırlar.
kızın* bankadaki pozisyonuna göre yeniden değerlendirilmesi gereken önerme. keza hiyerarşi piramidinin ne kadar üstündelerse o kadar şukela olurlar.
ekonomik yönden biraz daha rahat yaşamak istenmesinin sonucu olabilecek düşünce.
şiddetle karşı çıktığım önerme.

edit: eski bankacıyım.
havalı ve seksi bir iş kadınını baz alarak düşünürsek, tam ideal değil ama yakınlardır.
bankacıların gözü tok olur. her gün binlerce lira ile haşır neşirlerdir. ceplerine her ne kadar para girmese de paralarla oynamaları bile yeterlidir gözlerinin tok olması için.

güzel bir şey bu. evin ekonomisini de dengeleyebilir belki. bir umut.
kesinlikle karşı çıktığım önerme.
edit: bankacıyım...
edit2: bi bankacı kızımız eksilemiş. çıksın da ortaya göstersin o zaman yanıldığımı...
parayla oynayan erkekleri gördükçe parası olmayan sevgilisinden uzaklaşıp, zengin erkek bulacak olan kızlardır.**
Banka müdürlerinin aşırı çapkın olma faktörünü saymazsak doğru düşünce tarzı.
iş gereği sürekli şık giyinecek olmaları ve genelde de güzel olmalarından ötürü katıldığım önerme. ancak elit ve zarif olanların yanı sıra tam tersi özelliklere sahip olanları da vardır.
karakterliyse, güzelse, zekiyse her meslek idealdir yavrum. yalarlar.
sürekli mesaiye kaldıklarından rahat aldatılabilen kızlardır.
kesinlikle katıldığım önermedir. boyları da genellikle kısa olmaz. bu da benim için onları mükemmel yapıyor.
çoğu kaşar olduğundan anca eğlenmelik sevgili olurlar.
yalandır. hangi birimde olurlarsa olsunlar, daha çok strese girdikleri ve yıprandıkları için çoğu zaman özel hayatlarına da yansır bu durum. kurumsal imaj gereği bankaya giderken son derece özenlidirler ama aynı zamanı kendi özel yaşantılarına ayıramadıklarından ideal değildirler.

edit büdüt: malesef bankacıyım.
yemek, çamaşır, bulaşık gibi ev işlerini sürekli yapmak isteyen ve çocuğunu tek başına büyütmeyi göze alan biri için idealdir. geri kalanlar için kesinlikle ideal değildir.

jet edit: mesai saatleri çok uzayacağından "yorgunum bu gece olmaz" cümlesini sürekli duymaya da hazırlanın.
bankacılarla sürekli haşır neşir olan biri için söylüyorum. daha düzgün birine rastlamadım. sırf onların şubeyle çalışalım diye akşam yemeği teklif eden mi dersin, etkilemeye çalışan mı dersin alayı var.

not: genelleme değildir. düzgün olanları da vardır.
15 dakikalık ayaküstü muhabbet yeter diyorsanız olabilir elbette. evlilikten değil, sevgili olmaktan bahsediyorum. çünkü geç saatlere kadar çalışırlar, bazen hafta sonları bile.