bugün

deyimdir: Bir iş ya da konu üzerinde kuşku uyandıracak söz söylemek.
bir balgam atmak var birde balgam attırmak var bu ikisi arasında ki fark ise biri toplum içinde isen caktirmadan ıhım ıhım.. veya öhö öhö.. ses efekti aracılığı ile dolaylı yoldan bu duruma el koymak. yada ikinci yola başvurup tüm içtenliğinle tüm hayvanlığınla balgamı agzına getirip tükürmek miden geniş ise yutmak.
Bu konu çok önemli ve ciddi anlamda üzerine düşünülmesi gereken bi sorun. adeta toplumun kanayan yarası. bunları yazarken sniff sniff diye gülüyorum bildiğiniz yavşakça gülümsemem de var tebi suratımda. neyse diğer paragrafa geçesim geldi.

hah geçtim. ne diyoduk balgam hırıltısı. balgam tükürmenin mümkün olmadığı ortamlarda özellikle metrobüste tramvayda olsun ki daha da tesirli olsun malum göt göte seyahat etmenin tesirlerini anlatmaya gerek yok. böyle balgam tükürmenin mümkün olmadığı ortamlarda adamlar hırk hırk yapıyo ya boğazlarını bi de sonra o balgamı yutuyolar. lan napıyonuz lan siz. hatta hey dostum senin sorunun ne ha? bi de otomatiğe bağlamış gibi beş dk da bir bu hareketi tekrarlıyolar. o ses o armoni... beni benden alıyor cidden beni benden aliyi* yani.

hadi o bi yana bi de balgamı hark puhh diye ayağınızın dibine tükürenler var. yok anam ona tükürmek denmez resmen adamın içinde balgam çeşmesi var. şarıl şarıl. yok lan harıl harıl. hatta horr horr horullll böyle bi ses kirliliği halinde tezahür ediyo. öyle ki cesaret edip yerde bıngıldaşmış balgam suretine bakarsanız neden balgam çeşmesi dediğimi anlarsınız. adamlar balgamlarıyla resmen soyut resim çiziyolar. ama bakmayın siz. ben baktım bakmayın yani hiç iyi olmuyo. öyle işte.*
bırakıldıkları konumlarına göre faillerinin canlılar içerisindeki konumlarını belirlemesi açısından iyi bir göstergedir.
(bkz: hayatta üç şeye çok küfrederim)
yoldaki balgam,
lavabodaki balgam,
kenefteki balgam.
iyileşmeye dalalet olsa gerek.

not:delalet olmalı idi.
Parliament içenlerde çok görülür.
Öksürük varsa balgam çıkarmak iyileşme sürecinde olduğunuzu gösterir. Yok sürekli durduk yere genizden getiriyorsanız beyin hücrelerine kan gitmiyor demektir.
özellikle sabah erken saatlerde yeşil yeşil kaldırımlarda görerek midemizin bulanmasına neden olan ifrazatı bırakma eylemidir. yazıklar olsun amk. insan mısınız siz oğlum. ya da kızım.
ilginçtir. Aids belirtisi değildir.
iğrenç eylemdir.
ben atamıyorum yıllardır. ne garip bir durum.