bugün

Hemen hemen her Şerbetli tatlı ile ayran güzel Gittiği için güzel olacağına emin Olduğum ikilidir. Ayran biraz da ekşi olacak böyle. Of ki ne of.
iyi gider ama son yenen baklavadan sonra hiçbir şey içmemek lazım.en son ağızda baklavanın tadı kalmalı.
Baklava + yoğurt daha iyi gider, tecrübeyle sabittir.
(bkz: iğrençsiniz ibneler)
Üzerine pul biber de ekilmelidir. Pöf...
muhteşem ikilidir.
Baklavanın tazesini ayranla yemesini bilmeyenlerin midesine sancı girmesi normal tabi.

Bu arada birkaç gündür açım ve bu bir 10 gün kadar devam edecek açmayın şöyle başlıklar açım.
Bunu hiç denemedim. Tatlı da sevmem zaten ama aklıma şu geldi.

Eski staj yerimde bir yönetici asistanımız vardı, kadın. Patron yokken en üst o yani.

Bi gün bulgur pilavı yerken: "ayy bunun ortasına iki dilim baklava koyacaksın varya üff" dedi.
Evet. Bie tabak bulgur pilavının içine iki dilim baklava koyup birbirine karıştırıp yiyormuş.

Çıkmadı aklımdan.
baklava süt olur da baklava ayran ne laaaan :S
Mükemmeldir.
muhteşem ikili. yıllar önce çocukken bayramlarda o şekilde ikram edilirdi. şimdi baklavanın yanında ayran mı içilir diyen ağzının tadını bilmezler gibi değildi o zamanın insanı. herkes tatmalı.
Süt daha çok yakışır kanımca.
yanında yaprak sarmayla birlikte ramazan bayramı ikramı olarka gelen dünyanın en saçma birlikteliğidir.
fakirlik belirtisidir. bir de bunun yoğurtla kombini vardır.fabrika hayatına başlamamla öğrendiğim bilgidir. baklavanın yanına sadece kaymak gider.
Hiç denemedim bu ikiliyi lakin zıt tatlar birbirlerini tamamlar. En azından cips ve çikolata öyle.
baklavanın tadı ağır ve şekerli olduğundan, ayran ile onu hafifleştirmek, baymamasını sağlamak.
midemi kaldırır.
denemedim, denemeyeceğim.
güzel
hatta şavayane oluyor.
Mantıklı bir açıklama yapmak gerekirse aşırı tatlı olan baklavayı ayran gibi biraz tuzlu bir içecek ile sürekli ve daha yenilebilir hale getiriyor.
baklava ile içilen ayran kesinlikle hazır ayran değildir. olmamalıdır. yayık ayranı ile olur bu müthiş kombinasyon. denemeden bilemezsiniz. tatlı yakar. ayran keser. yedikçe tatlı yiyesiniz gelir.
yok amk. cacık yeyin bari, ayran yetmez.
Denemedim ama muhtemelen bir künefe süt ikilisi kadar müthiş değildir.
bazı şeyleri zorlamamalı baklava dondurmayla,ayran döneriyle gayet mutlu mesud ne gerek var böyle atraksiyonlara.

imza. yeniliklere açık olmayan yazar.
Muazzamdır. Az önce tekrardan denenmiştir.
güncel Önemli Başlıklar