bugün

çok çekici bir nesnedir. evde izlemediğin yetenek sizsinize bakkalda kilitlenirsin.
Aslında herkesin yaptığı istemsizce eylemdendir lakin bakkal amcada televizyonu gözüne kestirdi bu ipne gece kilidi kırar girer içeri diye ufaktan işkillenmeye de neden olurdu ince televizyonlar çıkıp tüplülerin bi mevzusu kalmayana dek.
Tozlu, cızırtılı, krem renkli 37 ekran tüplü televizyona kilitlenmektir.
berberde had safhaya ulaşan durum.
herkesin başına gelebilir. Tam istediğiniz ve merak ettiğiniz şey alışveriş zamanında denk gelmiştir.
Televizyona kitlenip sonra ne almaya gelmistim yav olup hicbir sey almadan cikmakta insanliga dahil. *
ahahaha daha dün yasadigim durumdur televizyonda da beşinci boyut vardı.
(bkz: beşinci boyutun senaristinin onur ünlü olması)
O anda insan nedense bakkal olmayı düşünür.
Komşunun tavuğu komşuya kaz görünür.
asıl sıkıntı bakkalın göt çatalına kilitlenmektir. allah korusun.
tavaba asili televizyona kitlrnnektir.
avm'lerin adım başına türemesiyle gittikçe kaybettiğimiz özelliklerden sadece birisi.
küçük esnaf yok oluyor bu arada.
inanılmaz bir olay. Evde olsa belki izlemezsiniz ama o an o yüksekte duran küçük ekran 2 dakikalık zevk yaşatır size.
Sözlük yazarlarının 1980' li 1990' lı yıllardan kalma alışlanlıklarıdır. Ayrıca bazı yazarların hala yaptığı vazgeçilmez bir eylemdir.
Eehgeghehgehgeee çoğu zaman bakkalın hangi filmi izlediğini merak edip bakıp sormuşluğum var.
Kişi üzerinde iş makinası etkisi yaratır.
genelde garip uydu kanalları izler küçük esnaf. memleketlerinin yerel kanalları, alttan bant şeklinde geçen 'bora, yas 26, atletik, araba var, istanbul 05yüzbilmemkaç' minvalinde çılgın teklifler akan, yabancı klip döndüren kanallar, sorusunun bariz basit ödülün 1500€ olduğu, uyanık vatandaşların kertildiği garip kelime oyunlarına telefonla bağlanılan kanallardır bunlar..
evet aynen öyledir...
Bizim köşede ki hacı bakkalda her gün başka vaaz açık olan girdiğimde el açıp dua etme isteğiyle doluyo insan.
bu kişi aynı zamanda bindiği şehirler arası otobüslerde aracın ön camı yıkanırken de ön cama kilitlenir.
normalde televizyon izlemem, öyle arada bakarım.

nasıl oluyorsa bizim bakkala girince direk o ufak, minik televizyona kitlenip kalıyorum.

şaşırdığım olaydır.
abi bir ses versene...
bakkal ile yüz göz olmak istemeyen bünyelerin giriştiği eylemdir.
Evde belki izlemeyeceğiniz sikindirik ne kadar şey varsa sizi kitler.
içecek bi şeyler alayım dedim, adımımı attım içeriye televizyondan çıkan ses "lan tunç gel buraya gel gel" abi izlemeye devam ederken. Tuborglar istedim, "ulan eşek sıpaları sizi yine neler karıştırdınız lan?!?" Ulan evde olsa iki dk izlemeyeceğim arka sokakları orda izledim. Heralde ortamın sıcak, samimi görüntü oluşturmasıyla ilişkisi var bu durumun.
Hayata dair çük burkan detaylardan birisidir.

Evde de aynısı varken bakkala girince o içerideki aura sizi tvye kitler. Sanki hayatınızda ilk kez bu kadar güzel bir dizi ve yahut film izliyormuş gibi olursunuz. bir de bakkal ile muhabbete girilirse tv'de ki hakkında iskemle çekilip çiğdem açılıp oturulur...