bugün

mart, nisan ve mayıstır. insanlara garip bir rehavet çöker. en çok hasta olunan aylardır. ayrıca birçok hayvanın kızışma dönemidir. ve de;
geldi bahar aylari gevsedi gonul yaylari
eylül ekim kasım
mart nisan mayıs. ilk ve sonbahar ayları.
ders çalışmanın bin kat daha zorlaştıgı aylardır.
insanın üstüne çok agır bir uyku, bir miskinlik çökmüştür. hayvani boyutlarda uyumaya, üstündeki yorgunluk hissini atmaya çalışan birey bunu başaramayacak, ders çalışamadıgından sınavlarından kalacaktır. yazıktır. bu kişiler gidip soguk bir duş almalı, kahve kolayı bünyeye dayamalıdır.
(bkz: kahve kola)
(bkz: mart kedisi)
ikiye ayrılır bahar... ilk ve son... bir de sonbahar ayları vardır; eylül, ekim, kasım... hazan... hüzün mevsimi...
ilkbahar, doğanın canlanışını, sonbahar yavaş yavaş sonları hatırlatır yaprak dökümleriyle...
nisan mayıs ayları gevser gonul yayları .
(bkz: aerius)
dikkat edilmesi gereken aylardır. bazen insanın bünyesinde depresyon yaratabilir. bunun yanı sıra bolca uyumanıza ve uyku düzeninizin şaşmasına sebep olur.
şu an bize en uzak olan aylardır.yazdan zaten yeni çıktık,sonbahara giriş yapıyoruz, önümüzde kış. yani mart soğuk olduğu için sayma şöyle 6 7 ay var daha bahara..çiçeklerin açmasına..

birden içim kötü oldu çok zaman biçince, bi de bahar deyince birden aklıma yaprak dökümü geldi. orda da diyordu ya bu bahar 'son'baharımız olacak diye harbiden de 'son'bahar olmuş ali rıza bey nalları dikmişti.neyse kötüyü anmayalım da kötü çıkmasın inşallah görürüz 2013 baharını hep beraber uludağ sözlükçe,tabii aralık 2012 de kıyamet de kopmazsa..
Baharin ben amk ya.ulan her bahar geldiginde burnumu komple aldirmak istiyorum biktim artik ya.biktim bu alerjiden.
gevşer gönül yayları.
gün itibariyle başlayan aylardır. evet.
Ne aşırı sıcak ne aşırı soğuk olmasıyla özlenen aylardır.
Ne güzel aylardır o aylar.

Nisan ve mayısı özledim.
Mayıs haziran ayları.