bugün

uzunca bir kumaşın, çeşitli şekillerde bağlanarak, 2 yaşına kadar olan bebekleri kucağınızda güvenle taşımanıza yarayan aparat.
aslında en eski bebek taşıma yöntemidir bu aparatla bebek taşımak. anadoluda birçok örneği görülebilir.
bebeklerin sling içindeki duruş şekli, omurga gelişimi açısından sağlıklı olduğu gibi, bebeğe anne kucağında hissi verir ve annenin de her iki elinin boşa çıkmasıyla anneyi de rahata erdiren birşeydir efenim.
3 çeşidi bulunur.
(bkz: halkalı sling)
(bkz: sling kaşkol)
(bkz: mei-tai) (asya stili)
bu yöntemle bebek taşımak yeni doğan bebek için en uygun şekilmiş. çünkü annenin göğsüne doğru bastırılan bebek annenin kokusunu daha iyi alabildiği için kendini daha güvende hissediyormuş, doktorumun yalancısıyım. lakin ben bunu kullandığım zaman kızım çığlık çığlığa! hayır nereden çıkıyor bu ses anlamıyorum.
yeni anne için bulunmaz nimet. özellikle ilk 3 ayin kolik ağlamaları ve uykusuzluğu için bire bir. Uykusu olan ve uyumayan inat eden bebeklerde de çok ise yarıyor.
Biraz önce koydum wrap Slinge verdim ağzına Emzigi. o uyudu ben de 25 dk yürüyüş yaptım.
Hayatımı bu denli kolaylaştıran başka bi şey yok bu ara. Eller boş, ağırlık yerçekiminde, bebe huzurlu, ben rahat. Daha ne olsun?
ben ikilisini kullanmıştım. ikizler için. ilk başta ön kullandım sonra bir ön bir arka şeklinde. gerçi sonradan skolyoz problemi yaşadım:) ama olsun.

Tek çocuk için mükemmel bir rahatlık bence.