bugün

işleri dolayısıyla yıllarca şehir ve yurt dışına seyahatler eden, küçük çocuğunun ağzından çıkan ilk cümlenin 'babam ankayada' demesine sebep olan, telefonda konuştuktan sonra yine küçük çocuğunun ağlamasına dayanamayarak arabaya atlayıp akşamına çocuğu yatağına omzunda götürüp sabahına tekrar geri dönen ve hayatı boyunca ailesi için çalışıp çabalayan bir babadır. o küçük çocuğunun yaşı artık 26 bile olsa onu, o sertliğine otoritesine ve ciddiyetine rağmen bazı zamanlarda 'gel bakalım buraya eşşoğuleşşek' diyerekten seven adamdır.*
babayı özlemek değildir asıl sorun olan. asıl sorun, babayı özletecek her şeyin etrafınızda çevrelenmesidir.
uyandığında hemen yatak toplamayı öğreten, ardından elini yüzünü yıkamak için banyoya gönderen, 8yıl boyunca istisnasız, kahvaltı yapılmadan okula gidilmez, felsefesi nedeniyle erkenden kalkan 'ben yokken de aksatma' yı öğreten, her şeyi aldığın yere koy, sonra bulamazsın diyerek çocuklarına düzenliliği benimseten, parası olmadığı zamanlarda asla söylemeyen, gezelim mi sorusuna, yarın gezeriz diye geçiştiren, çocukları için nelere katlandığını göstermeyen, fedakar ve de hoşgörülü olarak çocuklarından da aynı şekilde insanlara davranması gerektiğini söyleyen kişiyi özlemiyor çocukları.
her gün yataktan kalktığında yatağını toplamaya başlarken özlemeye başlıyor zaten insan, yokluğunu varlığa çevirecek hiçbir şey yoktur, sadece üstünde yaşar, onun karakterini benimseyerek özlersin. zorla özlersin, içinde yaşattığın, seni kendi yapan kişiyi özletirler.
yazılamayan, hissedilendir. en azından bende böyle zuhur ediyor. yazamıyorum. doğru kelimeyi bulamıyorum. ya da kelimeler gerçekten bazı duyguları ifadede kifayetsiz.
derindendir. şimdidir. tanımdır lanet olası bir özlemdir işte. sımsıkı sarılık sakallarını yüzünde hissetmektir babayı özlemek. bir akşam işi gücü bırakıp 500 km yol gitmektir.
babayı özlemek candır be kandır. babadır ya işte en nihayetinde özlenendir. *
ona ait olan kıyafetleri giymektir. başka hiç yokmuş gibi..

(bkz: hüzün)
eğer giderilemeyecek bir özlemse bomboktur. sesini bile duyuyorsanız şükredin, çünkü bi gün o sesi duyamadığınızda dünyanız yerle bir oluyor. ve yeni yaptığınız dünya onun gölgesinin olduğu dünyanın tırnağı bile olamıyor.
babasının biricik nazlı kızları için karşı koyulmaz bir eylemdir. bazen ararsınız bazen ise arayamadığınız için ağlarsınız...

umarım hep ararsınız, hep arayabileceğiniz bir babanız olur. umarım günün birinde arkanızı döndüğünüzde babanızı bulursunuz, umarım onu hiç üzmezsiniz ve umarım babanızdan uzaklaşmazsınız...

http://www.youtube.com/watch?v=etP8eQwzySw
kimseye tek kelime edemeyip ona sayfalarca şiir yazmaktır.
yeni turku - super baba sarkisinda deprestirip gozlerden yaslar dokulmesine sebep olan ruh halidir.
baba sögüt agacı gibidir meyvesi olmasada gölgesi yeter.
Kan ter içinde uykularından uyanıyorsan eğer
Her gece
Yalnızlık sevgili gibi boylu boyunca uzanıyorsa
Koynuna
Olur olmaz yere ıslanıyorsa kirpiklerin artık
Herşeye
babanı daha sık anımsıyorsan hatta anlıyorsan.
en büyüğü. diğer bütün özlemler onu özlemeye ihanet gibi gelir.
yarın sınavın var hala oturuyorsun demesini dilemek. sabah hop oturup hop kalkmasını görememek demek babayı özlemek. o belli edemediği sevgisini özlemek demek. yanında olmasını, tam şu anda her üzgün ve heyecanlı olduğumda yaptığı gibi sırtımı sıvazlayarak uyutmasını dilemek babayı özlemek. babayı özlemek demek hergün ölmek demek. her an ölmeyi dilemek.
umursamaz tavırlarını da özlemektir.
ailesi için gurbete gidip helalinden ekmeğini kazanmak uğrunda çaba sarfeden o eşsiz insanı özlemektir.
özlemdir;
lakin özlesen ne ki, adam yanına yaklaştırmaz, esnemez, katıdır. insan patronunu özler mi, ne kadar uzak dursam o kadar iyi der. hayır beraber çalışmıyoruz. o doğal patron.
benim için; hiç görmediğim birini özlemek.
gelmeyeceğini bile bile özlemek. çok saçma değil mi? mezarına gidip özlem giderdiğini zannediyorsun. mal gibi hissediyorsun. ama özlüyorsun işte.
tarifi yok.
kelimeler kifayetsiz.
6 aydır görmeyip 3 aydır bana küs olduğu için konuşmadığım birini özlemek. bazen bi arasam diyorum sonra cesaret edemiyorum. bak yine duygunlandım.
Daha ilkokula giderken şehir dışında çalışan babamın bacaklarına sarılıp ağlamışTım. Nasıl bi etkilenmişse o yaz evi taşıdı.Sonrada 1 yıllık işi olan biryere bile evi taşıdık. Seni böyle koruyup kollayan adamı özlemen. Özleminden ölmen ama istediğin zaman gidip görememen çok boktan bi durum.
https://www.youtube.com/watch?v=7uVlrp95R18
aradan yıllar gecmesıne ragmen hala içimde bır yer hergun acıyor... zaman gectıkce alısılır sanırdım ama baskalarının baba dıye seslenıslerı 8 yıl oncekı gıbı canımı acıtıyor..
yüzünü özledim ellerini özledim
sahiplenmeni özledim.... ben seni cok özledim baba....
Bende eksik olmayan bir şey, her gün yanında olsam sıkılmam ama okul başka şehirde, napalım sabrederiz...
Etrafına bakarsın güç almak için ve kimse yoksa çok özlersin babanı. çünkü bilirsin, o olsaydı bu kadar yaralı olmaz, bu kadar kolay incinmezdin...en büyük yalnızlıktır babayı özlemek...
Yegenim bi gun camdan sarkıyordu asagi doğru. Bebisim yapma bak dusersin dedim.(birbirimize bebis deriz) sen düşersen ne yapariz biz seni çok özleriz diye opuyorum sariliyorum falan. Bu arada 5 yasina yeni girdi. Bebiş babam asagi mi sarkti dedi. Yoo neden ? Dedim babami çok özledim ama ben dedi. Simdi bu çocuğa ne diyebilirim? Hangi cikolatayi veriyim, hangi oyuncagi aliyim? Yolda gördüğü adama baba derdi daha da küçükken.

Bi gun piknikteyiz. 4 yaslarina yeni girmişti çocuklara bagiriyor falan. Çocukta dedi ki seni babana soylicem. Tabi umuttan daha büyükler. Biri dedi ki onun babası yok ki. Umut bagirmaya başladı benim babam var diye. Kim göster falan dediler gitti benim babami, dedesini gösterdi. Ya kim dayanır ki bu sahneye yani.

Bu arada babasi da hayatta annesi de. Ama ikisi de 5 para etmez insanlar. Babası 1 yaşından beri toplamda 20 gün görmüştür umutu. Gerci annesi her gun görüyor da ne oluyor ki çocuk sikinde degil bile.

Sadece dua ediyorum. Umut çok iyi bi geleceğe sahip olsun diye. Annesinin babasinin yokluğunu hissetmesin. Her annenin ayaginin altında cennet yok. Her baba kahraman değil. Gerçekten hayat çok kötü.
Eskiden evet ama simdi yasayan bir ölü oldugu icin hic ozlemiyorum desem yeridir.
görsel