bugün

bir öfke patlaması anında söylense de, baba kişisini çok üzecektir. öfke geçtikten sonra normal faaliyetine geçen beyin olayı tekrar tartacak ve kişiye dayanılmaz bir vicdan azabıyla geri dönecektir. kendini babaya affetirene kadar babanın etrafında maymun olmaya gitmektir.
(bkz: öyle bir geçer zaman ki mete)
(bkz: öyle bir geçer zaman ki ali)

ve lakin tanım; istenmeyen ve kaçınılması gereken bir aile içi problem dışavurumudur.
bu cümleyi söyledikten sonra bir ışık süzmesi görünür ve bir bakmışsınız hastahanedesiniz.
gençlerde olur hani sezen aksu diyor ya " daha sık anımsıyorsan anneni ( babanı ) hatta anlıyorsan" ama insan büyüyünce anlamaya başlıyor, babalarda anlar gençleri özür dilersin olur biter.
dememek gerekir , babalar duygularını dışa vurmazlar o yüzden içinde büyür o üzüntü .
yapamadıklarının sorumlusunun babası olarak gösteren cümle.
sen nefret et hatta küfür et sonuçta o senin baban varlığı yeter kötü de olsa diyorum onların varlığı insana güç vererir.
sonradan çok koyar.
adamın içini acıtmaktır. yapmamalısın genç, yapma.
ergen tribi. ben de yaptım sanırım zamanında. külliyen yalan oluyor bunlar hep. aslında bunlar hep seks zaten de. neyse. evet.
Sonradan çok pişman edecek eylemdir. Baba kişisi bu duruma her ne kadar bi şey demese de -babanıza ondan nefret ettiğini söylerseniz genelde bi şey demez- çok üzülür. Hangi insana koymaz ki, her gün sırf onun aç karnını doyurmak için, senden daha iyi bi hayat yaşasın diye eşşek gibi çalıştığın kişinin senden nefret ettiğini yüzüne söylemesi? Yapmayın, yapanları uyarın.
içe atılması gereken söylemdir. zira dışarı vurulması durumunda babayı çok çok üzebilir.
En yapılmaması gereken eylemdir. Baba bedduası tutar efendiler. (bkz: yobaz mode on)