bugün

fikirlerimiz ayrı, kafa yapısı hiç uyuşmuyor..
Üniversite tahsilim için gurbetteydim..bir akşam başım sıkışmış panik içinde telefona sarılıp babamı aramıştım.

- baba alo baba!
+ ne var oğlum. bir şey mi oldu??
- şey ee. Yok bişey.
+ o zaman neden ibne gibi konuşıyrsun!!

O an boğazıma bir öküz oturdu hiç bir şey diyemeden Telefonu kapattım. Sabaha kadar Ağladım.
Olay baba ile anlaşmak olduğu için zor zaten. Çünkü aynı kişi baba sıfatında olmasa ağız burun kırar bi köşeye atarsın yaptığı şeylerden dolayı ama baba işte, yapamazsın. Milletvekili dokunulmazlığı gibi taşşaklı bi sıfat maalesef.
Para ve mal sevdası gözünü kör etmiş. Evlât umrunda değil adamın. Her konuyu dönüp dolaştırıp paraya getiren insanla nasıl anlaşabilirsin.
Gençken herkesin babasıyla sorunu oluyor ama yaş ilerledikçe evlenip çoluk çocuğa karışınca babayı anlıyor insan. Babanızın kıymetini bilin. Bırakın huysuz olsun ama sağlığı yerinde evinde olsun
Ortak bir nokta bulun güzel vakit geçirin, sonra çok ararsınız babanızı...
bazen ben de bu gruba giriyorum.
benimdir

akrep burcu o
kova burcu ben.

lanet olsun.
insanın aileden ayrı bir kimlik kazanmaya başladığının işaretidir. her evlat bir zaman sonra babasıyla anlaşamayacaktır. zaten baba da bu anlaşmazlığı bekliyor, ancak dile getirmiyordur.
çekilecek dert değil. niye baktın, niye oraya oturdun, niye yattın herşey suç. saçma şeyden tartışma çıkarıyor.

habire benim kıyafetlerimi aşırıp giymesi, ayakkabılarımı, arabama sahip çıkması.