Çok tatmin edici bir duygu. Bu duygu sözel bir ifade ile anlaşılamaz. Tamamen göz ve mimiklerle anlaşılır. Hiç unutmam bu duyguyu ilk böyle 14 15 yaşlarında yazın çerçeve dükkanında çalışırırken yaşamıştım. Haftalığımı almıştım. Bizim burada Minibüslerin kalktığı yerde pazar yeri vardır. Koca koca karpuzları gördüm . koca bir tane aldım. Eve nasıl taşıdım bilmem. Kapı açıldı babam benden önce gelmiş. Hiç o kadar güzel güldüğünü hatırlamam. 10 liralık karpuz değildi olay. O güne kadar sadece babam bana kızar diye dikkat etmedim davranışlarıma , babam üzülür diye dikkat ettim. O günden sonra da babamın güvenini kaybederim diye dikkat ettim. Şuan 26 yaşındayım. Eminim babam benle bir çok kez gurur duymuştur. Hala daha kararlar alırken acaba babam bu konuda üzülür , güveni boşa çıkar mı diye düşünürüm. Derler ya gölgesi yeter. Gerçekten öyle.
Liseye amcam kaydettirdi. Hep takdir aldım. Babam bir kere veli toplantısına gelmedi. Ama hep gurur duydu bnle. Üniversiteye babam kaydettirdi. Yüksek lisansı kazandım ilk babamı aradım. - eee ne yapak goca. Hayırlı olsun dedi. 38 yaşında ikini üniversite elektrik elektonik mühendisliği kazandım babam kayda götürdü. Müthiş bir duygu siz siz olun çocuğunuzu yalnız bırakmayın.