bugün

Yani oyle ağır sozleri yoktur gunahını almayım ama küçükken misafir geldiğin de; milletin çocuklarına bakıyorum zehir gibi, bizimkilerde iş yok.. Ahmet yine takdir getirmiş, gördüm helal olsun dedim, senin öküzleri baglayacak yer kalmadı evde..vs vs neyse suçu kendisin de bulmuyorum tabiki bunda belki benim haşere olmamın payı büyüktür lakin söylemeden gecmeyim, ulan kac kere eve geldigin de kucaklayıp öptün? Kac kere dersini yaptın mı oğlum getir bakayım deyip basımı okşadın? Kac kere beni yanına oturtup nasılsın oglum deyip dertlesip hatrımı sordun? Çocukluğum, komsu çocuklarıyla kiyaslanmakla gecti anasını satayım.. Ne zaman gaz verdin yaparsın oglum, güveniyorum sana diye..velhasıl ömrümüz olur coluk çocuğa karışısak bu zinciri kırıp, bak cocuk bu sekilde yetistiriliri gözüne gözüne sokacam.. Saygılar.
sessizliği.
Gözünü ovaliyüyun içki. Bak ya şöyle, hayatta başka şeyler var. Sinema var, ağaç var, sevmek var, gezmek var. Ama yok sen kaybetmişsin. Senin masa arkadaşların da kaybetmiş."

Yuh be kardeşim insan bir hayırlı günler oğlum der ya.

Sevmek mi var?

https://youtu.be/jAE62dGsbt4

Bey baba, sen oğlun neler yaşadı hiç haberin yok. Biz, o işleri bırakalı çok oldu...
(bkz: senden adam olmaz)
Üç gündür içiyorsun, içmek için bayramlaşmaya da gelmedin, ben yatıyorum, bırak artık içme"

Dedi.

Babam erken yatar. Geç bile kaldı. Sonra kalkar ama. Belki 3 saate filan kalkar muhtemelen. Allah uyandırsın.

Yapma etme demek ne kolay değil mi emmi?

Ekmek sevene ekmek yeme demek, çok çay içene çay içme demek, şekerci insana şekeri bırak demek.

Bunlar Bir şey ifade etmiyor dayı ya. Bu ne sikim bir şeydir?

Babam sandalyeyi çekip, "benim de hatalarım olmuştur" demedi. Bana da çok "içme" dediler demedi. "ben sana kötü örnek olmuşumdur belki" demedi.

Hiçbir şey demeyip, sadece içme dedi.

Yılmaz Erdoğan'da diyor şiirinde, etme diye.

E ben zaten biliyordum tüm bunları...
güncel Önemli Başlıklar