bugün

Ölüden değil yaşayandan kork!
"Evladın senden değil seni kaybetmekten korksun".
Sözünü tuttum baba.
bir kış günü senden bi sikim olmaz boşuna masraf çıkarma başımıza dediydi.
haklıymış da aq. haklı olduğuna mı yanayım bu haklılığı hep onun gözünün önünde yaşadığıma mı bilemedim.
Üniversite sınavını ilk yıl kazanamadığımda şimdi her şeye 1 yıl geriden başlayacaksın demişti iş hayatını kastederek. Benim aklımdan geçen ise 'yani 1 yıl geç mi evlenicem' olmuştu.
aklımdan çıkmayan net bir sözü yok ama, birkaç lira bozuk para vermişti. yüzü gülüyordu, şakalaştık birbirimizle. sonra ayrıldık, akşam abim aradı. vefat haberini aldım. sabah yürüyerek çıkan adam akşam eve gelmedi.

bunu hiçbir zaman unutmam.
Parasız erkek çıplak kadın gibidir.
Oku adam ol.
Bir erkek arkadaşın olduğu zaman ilk önce benimle tanıştıracaksın değil mi kızım?
Askere giderken; yemin torenine gelecegim, her firsatta da ziyaretine gelecegim.

Askerlik bitti; asker de neden hic aramadin?

Ya ebenin ami sanki sen gittin askere de ben arayacagim. Babamin benim icin bittigi zamandir bu.
herkesin çocuğu akıllanır, bizimkiler de manyaklığı ele alır.
evlenmeden altına yatan kadından, eş olmaz.
* Keşke benim de babam çalışsa da, ben yatsam.
Olum evlenmeden sakin fisi takma derdi canim babam .
Benden önce ölmeyin.
Odun bir insanım. Seviyorum ama sevgimi iletemiyorum. Babam "seni kimse sevmez" demişti bir kavgamızda. Çok koydu bana.
"gezen pabuç bok getirir."
iyi adam iyidir, kötü adam kötüdür. ne felsefe ama.
Ne yaparsan yap adabıyla yap kimseyi kırma incitme. Bir bok yiyeceksen bile adabıyla ye millete yayın etme. Çamurlu yollardan geçeceksen illa üstüne sıçrar çamur istemiyorsan o yoldan uzak duracaksın.
Başını eğme kızım, tacın düşer..
Ben zaten seni hiç sevmedim ki.
Bir tartışmamızdan sonra yazıklar olsun demişti.
Şuan vefat etti içimden çıkmıyor.
Siz siz olun anne babanızı kırmayın.
(bkz: bakarız)
2004 yılının sonlarıydı.
hastalık ilerlediği için yatalak olma durumuna gelmişti. ailevi durumlardan dolayı ben bakıyordum.
o gün dediği lafı hiç unutmam.
-kimseye kızgın Değilim, umarım beni yaptıklarım için affederler ama sana çok Borçlu hissediyorum kendimi. Demişti. Allah rahmet eylesin.
Mini mini niyeoyleoldukisimdi fen lisesine yeni başlamış toy bir 9.sınıf öğrencisidir.
Geometri derslerinde zorlanmakta, eve gelip gelip ağlamaktadır. Birinci yazılısından 70 aldığı için kahrolmakta, ikinci yazılı için tutuşmaktadır.
ikinci yazılıdan önceki akşam ağlamakta, bir taraftan da üçgende benzerlik denen lanet konuyu anlamaya çalışmaktadır.
Dünyalar tatlısı baba kişisi iste bu noktada devreye girer. Kızının elinden tutup yüzünü yıkar. Karşısına alıp konuşmaya başlar: 'Sen benim tek kızımsın, hayatımda değer arz eden tek şeysin. Ben seni hep sevdim, sen naparsan yap yine sevmeye devam edicem. Her zaman seninle gurur duyucam. Senin hayatın boyunca bütün hatalarında arkanda durucam. Hayatta mutlu olman için ne gerekiyorsa onu yapmaya hazırım. Sen zeki bir kızsın. Panik yapmadan sakince davranırsan yapamayacağın şey yok. Kendini boşuna hırpalıyorsun. Ben senin elinden geleni yaptığını ve yarın da başarılı olacağını biliyorum. Hadi şimdi dişlerini fırçala da yat.'
Vöh bu muymuş bu kadar uzun yazdığın diyebilirsiniz ama ilk defa o zaman babamın hayatım boyunca benim en büyük destekçim olacağını anladım. Oldu da. Bir babanın çocuğuna aşılaması gereken en önemli şey bu bence. Ben özgüvenimi babama borçluyum. insanlar ne der diye düşünmeden görüşlerimi dile getirebiliyor, kendim olabiliyorum. Babam benim 'ben' olmamda en önemli unsur. Burdan da çok teşekkür ediyor, allah başımdan hiç eksik etmesin diyorum.

Not: şimdi 70 alsam göbek atarak istiklalde tur atarım.
Bak işte gelde küfür etme.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar