bugün

o kadar tuhaftır ki baba dediğiniz adamın sizin yaşınızdan daha küçük yaşta olan fotoğraflarını görmek.

bu fotoğraflarda neler neler yoktur ki...

siyah beyaz çekilmiş 13-14 yaşındaki halleri,
annenizle daha tanışmadan çekilmiş ispanyol paçalı pantolonlu, kot ceket temalı karışık halleri,
annenizle nikah günü çekilmiş mutlu halleri,
annenizle beraber tatilde siz daha annenizin karnında yere bakarken çekilmiş fotoğrafları,
hepsini bulabilirsiniz. *
bu eylemin en güzel yanı da, o fotoğraflara tozlu dolaplarındaki yerlerinden kaldırıp babanızla onlara bakarken babanızla dalga geçmektir.
altında bezle resimleri görmektir. 23 yaşında biri olarak babanızı öyle görmek hayli ilginç benden söylemesi.

not: lan babanız 23 yaşında bezle dolaşmıyor. 23 yaşında olan benim.
buradaki herhangi birinin resmine bakmaktan farksızdır... öylesine 20 yıl olmuş ve öylesine ölmüştür ki.... bu kadar unutulur bir insan ancak...*
(bkz: babanın fotoğrafına bakarak otuzbir çekmek)

çağrışım lan sadece, yapmadım mnaki.
hele bi de basketbol oynarken çekilen fotoğrafları vardır. neden bilmem, gurur duymamı sağlamıştır. belki de o öğrettiği içindir lan.
amcamla ikiz olduğundan dolayı, bakmaktan birşey anlamadığım bir hadisedir. yanyana çekilmiş fotoğraflarına yıllardır bakıyorum, hâlâ hangisi babam bilmiyorum valla.
allah allah yahu!? demeye sebebiyet verendir.
bakıyorum saçlar upuzun, ispanyol paça pantolonlar yaka bağır açık...
şimdi televizyonda gördü mü ''peeeh'' diyor saçı uzun&küpeli erkek üniversitelilere üstelik.
yeni nesil çok bozdu diyen adamın tarzı şu;
görsel
ah be babam, ah.
çok yakışıklıymış geçliğindede dedirtir.
ardından babaya koşup esprikler yapmayı gerektirir.
bazen o yıllara dönmek istemektir.
daha anneyle tanışılmamış,evlenmemiş adama bakıp,farklı tercihler yapsaydın ben olmazdım demektir.
belki de hiç doğmamış olmayı dilemektir.
neler çekmiş babam demektir.
duygulanmaktır kısacası.
artık tüm fotoğrafları eski ise bakamazsin.
babanın uzun saçlı halini görmek, arkadaşlarıyla zafer işaretli fotoğraflarını görmek baya bir şaşırmakla sonuçlanır.
Karizmatik duruşuna hayran olurum her bakisimda. Kahramanim.*
Kendimden ve arkadaşlarımdan bildiğim kadarıyla dalyan gibi delikanlı oldukları fark edilir. Uzun saçıma şu an kızan adam zamanında uzun saçlıymış o değilde.
mavi gözlü sarışın ve en az 50 kilo daha zayıf bir adam.
aynen kezo aynen baban tam bi yeşilçam delikanlısıydı aynen kocan da öyle olsun istiyosun kezo aynen kezotelli aynen.
güncel Önemli Başlıklar