bugün

babalar böyledir yada sadece benim babam bir iş yapmaya kalksam hemen el atar bırak lafından hiç anlamaz

yer: market

olay: alınan yiyecekleri poşetlere koymak

b:baba

s:scratch

b: olum şunlarıda koy bakalım poşetlere.

s: tamam baba dur şunu poşeti açıyım.

b: dur açıyım oğlum.

s: dur baba açıcam şimdi.

b: yok yok yapamıcaksın sen bunu.

der ve poşeti alır kendi koyar. bi dur be adam zaten açıyodum ve arkamızdada kimse yok yani arkamızdan kovalayan atlıda yok ama ne herşeyi ben bilirim tavırları. sadece bu değil sözlük herşeye karışır " sen anlamazsın " havaları yok mu öldürür adamı sözlük. anlıyıcağın sözlük ne kadar büyüsekte ailemiz tarafından hep çocuk gözüyle bakarlar bize ama artık görmeleri lazım sözlük büyüdüğümüzü, yanlış mıyım.
insanı sinir eder. 3 olay anlatacağım. yaklaşık 2 hafta önce ekran kartı nvidia geforce 610m 2 gb olan bir laptop aldım. daha doğrusu babam zorla aldı. bu laptopu almadan önce ekran kartı 540m olanlar daha iyi dedim fakat 610m aldı. çünkü 610m olanı 540m olandan iyi sanıyordu. her neyse bugün bir bilgisayarcıda öğrenmiş 540m nin daha iyi olduğunu ve beni dinlemediğine pişman oldu. 2011 mayıs ayında 2005 toyota corolla araba aldık. almadna önce 2005 opel astra al vs diyordum fakat beni yine dinlemedi corolla aldı. tam 11 ay sonra corolla yı sattı ve corolla aldığına yine pişman oldu. bugün 2004 model ford focus ile 21.500 tl ye anlaşıldı. bu focus 1.6 motor 100 hp abs 4 hava yastığı vs den oluşmaktaydı. ford focus c segmenti arabadır. yaklaşık 1 saat sonra gelip şahsıma 'focus alacağıma aynı paraya 2006 polo alırım daha iyi' dedi ve focus un sahibini arayıp vazgeçtiğini söyledi. 2006 volkswagen polo dediği araç ise 1.4 motor 80 hp abs si yok ve 2 hava yastıklı ayrıca b segmenti bir araç. yine pişman olacağına eminim. * *
kaybolmayı göze alıp yol sormamak bunlardan bir tanesidir.