bugün

kırklareli nin şirin bir ilçesi
babaeski trakyanın en güzel ilçesidir.
heykeli,cafeleri ve güzel kızlarıyla ünlü,4 yıl aynı evi paylaştığım cnm arkadaşımın yaşadığı kırklareli ilçesi.
flamingo yolu ve flamingo cafesi meşhurdur.
(bkz: hanımköy)
buraya yolcu taşıyan minübüsçülerin bağırışlarını her duyduğumda ya da hatırladığımda gülmeme sebep olan ilçe.
(bkz: bilenler bilmeyenlere anlatsın)
babaski
trakya nin vize den sonra en fazla sabetayist barindiran ilcesidir.
festivali süper olan ayrıca genc populasyonu cok yuksek kırklareli ilçesi.
balkan göçmenlerinin çokca yaşadığı şirin ve mütevazi trakya ilçesi. Baba memleketim.
küçüklüğümden beri her yıl belirli aralıklarla ziyaret ettiğim,yazları istanbul neminden kaçarak yerleştiğim memleketim..il merkezine 37 km. uzaklıkta,yüzölçümü 652 km2 toplam nüfusu 26.559 olan * marmara bölgesi nin trakya kesiminde,kırklareli ne bağlı bir ilçedir aynı zamanda..kuzeyinde kırklareli il merkezi,doğusunda lüleburgaz, güneybatısında pehlivanköy, güneyinde tekirdağ, batısında da edirne bulunmaktadır..ilçe toprakları ergene ovası nda olup, yüksek alanlar ve dağlar yok denilecek kadar azdır. ilçenin kuzeyini yükseklikleri 150 m.yi geçmeyen yıldız dağlarının uzantıları engebelendirmektedir. bunlar babaeski nin başlıca yükseltileridir. ergene ovası, ergene nehri nin suladığı oldukça geniş bir düzlüktür. ayrıca yükseklikleri 50-150 m. arasında değişen irili ufaklı ovalar bulunmaktadır. bütün bu ovalar ilçenin tarım alanlarını oluşturmaktadır. ilçe topraklarını ergene deresi nin bir bölümü sulamaktadır.ilçenin ekonomisi tarım, hayvancılık ve sanayiye dayalıdır.

diğer yazarların da bahsettiği gibi herşeyiyle trakyadaki nadide ilçelerin başında gelir.
canım memleketim. küçüktür, şirindir yaşanılası yerdir, medenidir insanı sevilesidir.
zamanın belediye başkanı "ilçemize göç istemiyoruz. sanayi devleri bizim ilçemize yatırım yapmasın, fabrikaların açılmasını, çevremizin kirlenmesini istemiyoruz" dediği yer. çok temiz, güzel insanların sıklıkla rastlandığı şirin trakya ilçesi. ilçedeki bir çok işçi kısmı sanayi bölgesi olmasını istemedikleri bölgelerinden her sabah, her akşam, her gece (vardiyalı düzende çalışan fabrikalardır genelde) servislerle çorlu lüleburgaz gibi sanayi bakımından gelişmiş yerlerde ekmek derdindedirler. heykel yada cedit ali paşa camii nin önünde bu kişilere her gün servis beklerken rastlarsınız. tarım festivali harikadır. Genellikle temmuz ayı sonu yada agustos ayı başlarında düzenlenir. yolda kime rastlarsanız rastlayın sonuna kadar atatürkçü ve sapına kadar trakyalıdır. gençleri genelde futboldan çok basketbol oynarken görürsünüz. geceleri saat 01:00 den sonra etrafta alkol almış zararsız gençlerle karşılaşabilirsiniz. genelde çorba içmek için piyasaya çıkarlar ve kimseye pek rahatsızlık verdikleri görülmemiştir. alkol alım oranı gayet yüksek lakin kavga gürültü oranı pek az olan yerdir. ilçe nin mezarlığının temizliği ve mükemmel düzeyde düzenli oluşu da dikkat çeken ayrı bir unsurdur.
Heykelini Büyük camiini görmediğim zaman mutsuz olduğum yaşamaktan zevk aldığım ilçedir.
Kırmançilerin gelip yerleşmemesi için dua ettiğim canım memleketim..
24 yıl hiç gitmediğim hep birgün görme umuduyla beklediğim.25. yaş günümde otostop çekerken kaza eseri orda olduğumu fark ettiğim.Caanım baba memleketim.Hayatımın en güzel doğum günü hediyesi ...
mimar sinan köprüsü ve altından geçen nehir dışında 24 yıl bile görülmese birşey kaybettirmeyecek ilçe.
güzeller güzeli minicik ve tertemiz memleketim.
aramıza yeni katılan yazar arkadaş, kırıkkaleli olabilir.
temiz ilçedir halkı geneli çiftçi yada öğtetmen doktor felendir sakin ve sıkıcı yerdir etrafında fabrıka olmadından halkının çoğu lüleburgaza yakın fabrikalarda çalışır.
artık bağlantımın olmadığı fakat çocukluğumun geçtiği kırklareli'nin güzide ilçesi.
vatan borcunu yapip geldigim şirin ilçe. Askeriye sayesinde ayakta durmaktadir. carsisinda halkindan cok carsiya cikan askerler gezer. kızları güzeldir.
Kızları seksidir.
ya ne kaden ilginç.
eskiden tanıdığım çok güzel bi komşu abla vardı.
nereli nereli diye düşünürken annesinin babaeskili olduğunu hatırladım.
dedim bakayım nasıl bi yermiş bu babaeski.
sözlük e geldim ve aplanın güzelliğinin nereden geldiğini anladım. memleketinden dolayıyımış.
az entryli bi başlık olmasına rağmen en az 3 entryde kızlarının güzelliğinden bahsetmiş.
o zaman ben dahi bu fikre katılıyorum.
Bir arkadaşı ziyaret etmiştim yıllar önce. Yaşanacak bir yer.
Kırklareli merkez daha iyidir.