bugün

Miras durumuna göre iyi yada kötü olma durumu değişebilir.
yaşadığı onca eziyeti ve sağlık sorununu düşününce fazla üzmeyendir.

yaz tatillerinde yanına gidişi hatırlanır, elleriyle yaptığı mısır ekmeği ve çorbalar hatırlanır, dizinde uyumadan önce anlattığı masallar hatırlanır, sonra rahmet okunur ve içteki burukluk yaşatılmaya devam edilir.

velhasılı zordur.
kişi 2 yaşındayken olan hadisedir. o yıllarca beni beklemiş, sonra da gitmiş.
ben 6 yaşındayken meydana gelen hadise. vefat etmeden evvel bir sene bizle yaşamıştı, ben çizgi film izlemek isterdim televizyonda, o ise haber. hep bunun kavgasını yapardık evde. o kumandayı arkasına saklar, "şeytan aldı götürdü." derdi. ben de diğer kumandayı alır, "şeytan onun yerine yeni kumanda getirmiş babaanne asdasdasd!!" derdim. bir o değiştirirdi kanalı bir ben. sonunda annemin bana terlik fırlatmasıyla ben pes ederdim. hep bu haliyle hatırlıyorum rahmetliyi, bir de koynunda sakladığı kuran vardı çıkartıp beni çalıştırırdı. çiziyi de pek severdi. çizi görünce aklıma o geliyor hep. beni de ona benzetiyorlar, huyumu suyumu da. öldüğü gün yerde üstü örtülü yatarken aklıma kumanda kavgamız gelmişti pişman olup hüngür hüngür ağlamıştım. nur içinde yat...
Babanızın ilk kez ağladığını gördüğünüz bir durum.
Çok kötü bir olay.

Baba arar sesi titreyerek konuşmaya başlar babaannen öldü der ve sessizlik...

Mekanın cennet olsun babaanne. Beni hep kara kafalım diye severdin artık sevemeyeceksin. Üzdün be. Ama bi yandan senin için iyi oldu psikolojik sorunların,yaraların vs. Elveda...
Bi sen kaldın babanne.. Büyükbabam, dedem anannem gittiler.. Allah gecinden versin.
dün başımıza geldi yolun açık olsun gül yüzlüm rabbim mekanını cennet eylesin.
Daha ben doğmadan gerçekleşen olay. Hiç tanıyamadım kendisini. Tüm kayıplarımızın yeri uçmağ olsun. Yakınlarını kaybeden herkesin başı sağ olsun.
8 yıl öncesinden yaşadığım durumdur. Gerçekten üzülüyor insan.
Üzmez. Evet.
ölse de ölmese de bende bir duygu değişimi olmayacak. hayatımda yeri olmadı, sadece aklıma bir gelir gider.
Ben babannemi seviyorum rahmetli olmasın yaş 84 amma.
Görmek hiç nasip olmadığı için başıma gelirse bende herhangi bir üzülme duygulanma yaşatmayacak hadise.
Hiç bir anlam ifade etmiyor.

Değdi mi yaptıklarına.
allah rahmet etsin. mekanı cennet olsun.
geçen şubat yaşadığım olay, allah herkese gecinden versin.
Küçüklüğümden beri çok değer verdiğim biri, ölse ben daha çok ölürüm.
Kendimi alistirmaya calissam da basima geldiginde dibe indirecek olay. Allah bilir ne kadar daha omru var ama artik her seye hazirlikli bekliyoruz...
o gün üzerimdeki ağırlık kelimelerle anlatılmayacak derecedeydi. Lise sondayız ders coğrafya öğretmen anlatıyor bir şeyler ama içim sıkıntı dolu. Kapı çalıyor sonra , nöbetçi öğrenci beni çağırıyor, sınıf kapısının önünde babam kelimelerini kaybetmiş boş boş yüzüme bakıyor. Ne oldu diyorum babaannen diyor... Sonrası feryat figan.
ben çok ölüm gördüm arkadaşlarımı, amcamı,dedelerimi kaybettim ama hiçbiri bende bu kadar boşluk bu kadar acı bırakmadı.
sizi gerçekten karşılık beklemeden seven birinin ölmesi, sırf siz geleceksiniz diye o yaşlı haliyle gece üçlere kadar camda bekleyen birinin ölmesi, sizi gokusu güzel guzum diye koklaya koklaya seven birinin ölmesi, son gününde bile "ben biliyom siz bana söylemiyonuz ben yarini görmem gali aklim basindayken bi kokem" diyen birinin ölümü size ne kadar acı verirse o kadar verdi işte.
kokusu güzel babaannem rabbim mekanini cennet etsin.
insan sonsuza kadar yaşayacağını zannediyor öyle dağ gibi gördükçe.. fakat hayat yine bizi en büyük gerçeğiyle sikip atıyor.. zaman ağır geliyor.. ve en sonunda aile tarihimizin bir kısmı yok oldu..
ben yei yaşındayken olmustu. Benim için pekde bir şey ifade etmıyordu ama ne bileyim keşke daha yaşasaydı. Herşey farklı olurdu. En azından tüm amcalarım birbiriyle kavgalık olmazdı.
babamın ağladığına şahid olduğum tek andır.
2009'un 4 haziran günü yaşadığım büyük travmadır.
amcamın arayıp son nefesini veriyor sözü hala dün gibi kulaklarımda çınlar.
En kötüsü de selasını benim verdirmiş olmamdır hiç şüphesiz.
güncel Önemli Başlıklar