bugün

(bkz: bir kalp kaç kez kırılır)
(bkz: evlat sevgisi)
--spoiler--
6 yaşındaki çocuk bir gün babasına sorar;
- Baba 18 yaşıma girdiğimde bana ne hediye alacaksın?

Baba:
- Daha çok var evladım, der

Aradan yıllar geçer, çocuk 17 yaşına geldiğinde rahatsızlanır ve hastaneye kaldırılır.

Doktor çocuğun kalbinde sorun olduğunu söyler. Çocuk babasına sorar:

+ Baba ben ölecek miyim ?

Adam ağlamaya başlar cevap veremez.

Çocuk iyileşip evine döner. Artık 18 yaşına gelmiştir. Eve geldiğinde babası yoktur ama yatağının üzerinde bir kağıt vardır. Alıp okumaya başlar:

"Sevgili oğlum hatırlıyor musun , "Baba 18 yaşıma girdiğimde bana ne alacaksın." diye sormuştun. işte hediyem bu sana: Artık Kalbim kalbinde atıyor. Sana Kalbimi verdim oğlum,iyi ki doğdun ...!"
--spoiler--
recep tayyip erdoğan'da gördüğüm şey.

şu son tapelerde dinliyoruz, bugün Fenerbahçe'ninki de düştü malum... bilal'den hiç umudunu kesmemiş, bilal'i de sürekli bir işin ucundan tutması için cesaretlendiriyor.

baba yüreği işte. zeka seviyesi lağımda da gezse, arada "ne alakası var yahu" deyip dellense de üzülüyor işte... istiyor ki oğlunun da arkasından "maşallah" desinler, bir işin ucundan tuttu izlenimi olsun.
ali can 5 yaşında. annesine sormuş ben nasıl dünyaya geldim diye. annesi "baban yatağa bal döktü. baktık sabah sen olmuşun." diye cevap vermiş. alican akşam yatmadan önce mutfaktan bir kavanoz bal almış gizlice.
balı yatağa döküp uyumuş. sabah kalkmış merakla yatağa bakmış. ne görse ali can. bir sürü karınca yatağında.. alican şöyle demiş karıncalara; " şimdi ben sizi öldürürdüm ama baba yüreği dayanmıyo"