bugün

Babama "benimle gurur duyuyor musun?" dedim, yarım saat güldü.. hayır da diyebilirdin. kalp kırmak bu kadar kolay olmamalı.
Dağ ve tavşan ilişkisi ne ise odur.
Baba, her zaman yüksek, yukarda, başı dik ve her şeyi oğlundan iyi bilir.
Oğul, tavşan gibidir. Dağa açılamaz. Dağdan kolay kolay iltifat ve övgü duymaz.
Dağ, tavşana açılmak ister ama başını eğemez. Tavşan da, dağa başını kaldırıp bakamaz.
Bir varmış bir yokmuş hikayesi, tavşanın dağa, dağın da tavşana küsmesiyle biter.
Küsmeden ,dağın da haberi vardır, tavşanın da.
kaybettiğimde 12 13 yaşlarında olduğum için unuttuğum ilişkidir.
çok gariptir. farklıdır. değeri bilinmelidir. anne oğul ilişkisinden daha özeldir. açıklayamıyorum yahu.
bir anne oğul ilişkisi olmasa da farklıdır. ilk erkeklik gururunu onda görürsün hatta bazen o kadar sevmesine rağmen erkek olduğu için taviz vermez. yaşlandıkça duygusallaşır. ergenken kaçıp uzaklaşmak istediğiniz adam üniversite yıllarında yanımda olsa da bağırsa diyecek kıvama gelir; fazlasıyla özlersiniz...
babanın laf sokmasından ibarettir.
insan büyüdükçe anlıyorki ilahi bi bağ var baba oğul arasında.
erkeklerin 3 olgunlaşma evresinin ikisinde adı geçen ilişki.

erkek milleti 3 evrede olgunlaşırmış
-askere gidince
-baba olunca
-baba vefat edince
bizde resmidir.

anneye göre demiyorum bakın genel olarak resmidir.

(bkz: babasına babacığım diyemeyen kişi) bak bu biziz işte.

seni seviyorum da demiyoruz karşılıklı. iması bile yok. nasıl oluyor bu sevgi gösterisi?

ben anneme telefonda babam napıyor diyorum o anneme oğlanı bugün niye aramadın diye soruyor.

bunlar hep seni seviyorum işte.
olmuyor ne yapsam da aramızda bir ilişki olmuyor. her nereye gitsem de onu özlemiyorum.

"napıyorsun" diye aramaz hiç.
yapılacak bir iş varsa veya verdiği işin ne aşamada olduğunu öğrenmek için arar.
bazen bakıyorum, bana o kadar uzak ki.
yanımda ama çok uzak böyle.
ben çocukken bana yaptıkları da var tabii. o konuya girmiyorum.
Kısaca hiç başlamayan muhtemelen de başlamayacak olan ilişkidir.
hep etrafımdan görüp imrendim bu baba - oğul ilişkilerine. benimki uçurtma bile yapamaz. ama mesela mahalleden ufuk ile Uğur'un babası her şeyi yapardı. Toyota gibi adamdı amk. şimdi de torunlarına Playstation almış. Toyota gibi dede oldu amk.
29 yıllık ömründe tek kıskançlıkla baktığım ilişki türüdür. babasız büyümek ve babanla hiç hatıran olmaması...
kutsal ruhun bok mu var diye araya girdiği ilişkidir.
görsel