bugün

b12 vitamini bünyesinde eksik olan bir yetişkin hangi problemlerle karşılaşır, merak edilmektedir.

kimine göre unutkanlık yaparken kimine göre kısırlık yapıyormuş*
(bkz: Felce giden yol)
mutsuzluktur.

sürekli mutsuz olan kişilerin b12 düzeyine baktırması tavsiye edilir.
Kemalizm.
erken boşalma.
ağızda yara, aft çıkması birde mal olurlar.
sıfır enerji, bitkinlik, isteksizliktir.
bende de ara ara ortaya çıkan eksiklik.sürekli uykulu ve yorgun hissediyorum kendimi.çözüm için (bkz: benexol)
unutkanlık, halsizlik, güçsüzlük, dikkat dağınıklığı, saç dökülmesi, tırnak kırılması.
eti çiğ yememenin verdiği sonuçtur. ateşi kim icat ettiyse...
Saç dökülmesi.
Et yememenin sonucudur. Eti pişince de b12 durur, c vitamini değil bu ısı ile bozulmaz.

Dolayısıyla bu yalanlara kanıp, "nasılsa içindeki b12 ısınınca ölüyomuş, pişirmeden de yiyeyemem, o zaman et yemeye gerek yok" demeyin kardeşlerim.

Gerizekalı bir türkiye istiyor emperyal güçler. Et yiyin akıllı olun, ona buna evet demeyin.
akpli olmak.
annemin dün edindiği bilgilere göre gerginliğimin ve unutkanlığımın nedeni b12 eksikliğiymiş. tanıyı komşudan duyduklarına göre koydu.
depresyon, hafıza zayıflaması, protein yağ metabolizmasının bozulması, unutkanlık, halsizlik.

vitamin takviyesi olmadan bu eksiklik giderilemiyor.
Arkadaşlar vitamin firmalarının reklamı var burada. Kanmayın.

B12 ette, baklagilde yeterli miktarda vardır. Vitaminleri doğal olmayan yollardan almak yararsız ve hatta tehlikelidir.
Unutkanlık ayak tabanı yanması bel ağrısı diye devam eden şikayettir. Kırmızı et yemediğim için cok iyi biliyorum. Önemli bir sınavınız varsa tablet şeklinde alabilirsiniz. Yalnız acaip bir şekilde iştah açar o vitaminler. Yine tercih sizin yiyebiliyorsanız et yiyin veya suyunu yemeklerde kullanın.

edit: ben yandım siz yanmayın.
Unutkanlık, bulantı,iştahsızlık,sürekli uyku hali, ulan galiba deliriyorum unutkanlığı ama basit unutkanlık değil,sürekli halsizik.
Saç dökülmesi ve bayılma. Kendimden biliyorum.
Beynin eriyerek burun ve kulak deliklerinden akması sonucu titreyerek ve felç geçirerek eziyetli bir ölüm.
sürekli olarak yoğunluk, halsizlik ve unutkanlık.
Sinir evet.
Unutkanlik.
Berbat bir durumdur. An itibariyle hergün iğne vurulmak zorunda olduğum durumdur.
Megaloblastik anemi yapar, nörolojik sorunlara sebep olur.