bugün

insanı kıllatan durum, rahatsızlıktır.
Yahu 30 yaşındayım, daha gencim nasıl olur da yumak yumak saçım dökülür anlamış değilim.

Edit: babam 60 yaşında saçları hala siyah ve gür.
Ailesel bir faktör olma ihtimali fazladır, ailede kellik varsa o saç o kafada durmaz.
saç dökülmesini önleyebilmek için bebek şampuanı kullanmanızı öneririm katkısız ben denedim ciddi anlamda yararını gördüm.
ilginç bir şekilde 80li ve 90lı nesillerde çok sık rastlanılan bir durum.Bu işte bir terslik var anlamış değilim.

Kimisi genetik diyor ulan babada dayıda amcada saç duruyor.

Kimisi stresten diyor sanki eski neslin kafası hep kıyak mıydı mutluluk saça saça mı geziyorlardı.

Kimisi şampuan diyor denemediğimiz kalmadı.

Kimisi yediklerinden diyor ona da dikkat ediyoruz.

EE sonuç ?

Valla ben şehir suyundan şüphelenmeye başladım açıkçası çünkü şehir değiştirmeden önce böyle bir derdim yoktu ve ne zaman tatillerde memlekete dönsem dökülme ciddi azalıyor.Doktora söyledim olmaz öyle iş dedi ama kimse %100 emin olamaz analiz yapmadıkça.
Testesterondan dolayıdır.
son 6 aydır özellikle son 1 ay abartısız söylüyorum günde 300 e yakın sac telim dökülüyor. 6 ay önce 3 saat süren orta kulak ameliyatı olmuştum o gün bugündür saçlarım inceldi gucsuzlesti ve dökülmeye başladı.ha bu arada 1 senedir ülser tedavisi görüyorum .1 yılda 5-6 poşet ilaç kullandım.allahım InsAllah bu geçicidir.InsAllah ciddi bir rahatsizligim yoktur. allah herkese sağlık nasip etsin.
B vitamini eksikliği olabilir eczaneden b vitamini al kullan bir süre.
(bkz: nasıl kel oldum)

Hayırlı olsun! Yakın zamanda kabak gibi bir kafanız olacak.
takma bu kadar kafana ektirirsin.Ilacalara o kadar para verilmez.
dün aldım 3 lü kutu. inidrime girmiş tavsiye ederim.

görsel
Korkuyorum sözlük. 2-3 aydır çok fazla dökülüyor ve çözümü hakkında ufacık fikrim yok. internetten bakıyorum kansere kadar bağlıyolar haliyle inandırıcılığı yok. Yok mu bi hal çaresi?
çok çekmenin bir sonucudur.
Dert yaw dert çekmek *

Sıkıntı yapma ya bırak akışına.
Bende olandır. Sülalede kel yok ben ilk olabilirim bu gidişle. Çok açılma yok önlerden çok çok az var ama dökülüyor bayağı. Türvanlıların ahı tutuyor galiba; Hayatı Boyunca Örtü Karşıtı , Sonunda Allah Döktü Saçları , ibret Alın Bakın Örtü Düşmanı , Nasıl Tıpış Tıpış Örttü Saçları * .
Steroit kullanmıyorum doğal halimle çoğu kişiden iyiyim zaten inanmayana kan sonuçlarımı atabilirim. Steroit ilaç ismi bile bilmiyorum * .
Streoidler, stres, genetik, mantar, ve sanırım fazla masturbasyon
çok moral bozucu olabilen rahatsızlık.

sebebi bünyedeki herhangi bir hastalık da olabilir, herhangi bir mineralin eksikliği de olabilir, kalıtsal ya da strese bağlı da olabilir. mevsim geçişlerinde biraz daha artabilir. ayrıca kadınlarda menopoz öncesi artış da olur saç dökülmesinde.

normalde günde 100-150 telin dökülmesine normal deniyor, ama elimi saçıma her attığımda bir sürü saç görmekten cidden usandım. şunu denedim ve tavsiye edebilirim:

çam terebentin ve tatlı badem yağı alın. aktarlarda bulabilirsiniz. fiyatları 10 tl ile 25 tl arasında değişiyor genellikle. eşit oranda karıştırın bunları. isterseniz birazcık zeytinyağı da karıştırabilirsiniz.

bu karışımı özellikle saç diplerinize yedirerek tüm kafaya dağıtın. kokusu biraz keskin olacak. saçınızı bir naylonla ya da havluyla sarın ve 2,5 saat bekledikten sonra yıkayın.

bunu yaptıktan sonra saçlarımı özellikle yokluyorum ara ara. çoğu kez elim boş dönüyor kafamdan ki benim için mucize gibi bir şey bu. 2-3 haftada bir yapsanız yeterli oluyor.