bugün

Etrafınızda çok fazla çocuk varsa sabırlı olmayı bir şekilde öğrenmek zorunda kalıyorsunuz. Güzeldir özünde.
Genel olarak sabırsız bir insanımdır. istediğim o an olmalı, istediğim şeyi direkt almalı, özlediğim kişiyi direkt görmeliyim.
Fakat insanlar konusunda aşırı sabırlıyımdır. Sabrederim ederim en sonda tekmeyi basarım, seninle mi uğraşıcam siktir git.
Genellikle Geçmişinde Sabırsızlığından Dolayı Başına Çok Kötü Şeyler Gelmiş insanlardır.
arkadaş dediğim insanlar bir saat önce "çiğ köfte, cart curt alacaz" diye gidip beni 1 saat tanımadığım bir şehrin abidik gubidik bekar evinde bekletip sonunda da sadece çiğ köfte alıp gelmişler.

kardeşim çiğ köfteyi biliyordum zaten!!!!! siz bana cart curtu alacaktınız o kadar bekletmenin karşılığında.

sabrın sonu selamet değil gençler.

bir de sakin atın tepmesi sert olur.
en çok ben yiyecem...
(bkz: başak burcu insanı)

tanım yukarıda.
gene de iyidir. çabuk proveke olan bir insansan istismar edilirsin, bilinçli olarak üstüne gelirler ve zayıf noktadan sana çullanıp seni hata yapmaya zorlarlar. öfke bir tür bilinç kaybıdır o anda yapacağın şeyler de her türlü zarara çıkıyor. öfkeyle kalkıp zararla oturmak bu yüzden var. ne zaman öfkelenip gözüm kararsa hep zarar veren bir yapıya dönüşüp pişman oldum. tabi dayak da yedim. bazen kalabalık dalıyor insanlar ve hayat çok acımasız olabiliyor o an.
Şu son zamanlarda yaşadığım en çok şey. Severek yapıldığına bakmayın ha hayat artık bazı şeyleri size zorunlu kılaya başlıyor. Düşünün ya biri size bir şey diyor bir şey demeyip gülüyorsunuz artık.Gerçek hayat dedikleri şey bu işte.. Küçükken bir şey oldumu ağlar kendimizi annemimizin dizlerine atardık. Kapandı o devir arkadaş. Sabahtan akşamlara kadar çalışıp ekmeğin peşinden koşma devri başladı. lafmı yedin ? yiceksin. Güldülermi sana gülücekler. Artık kızmamayı ağlamamayı ve unutmayı öğreniyorsun. Bence bu olacak en kötü şeylerden.. Ya Rabbim sen büyüksün..
Her şey gibi bunun da fazlası zarar. Çok sabredince ister istemez tüm sorunlar bir kenarda biriktirilir. Gün gelir; Bardağı taşıran o son damlayla birlikte bambaşka birine dönüşüp gözünüz bir şey görmez. O ana dek sizi enayi zannedenler tepkinizle afallar.
Hiç değilim. Bazen biraz sabırlı olabilme yetim olsaydı keşke diyorum. Sonra sabretmediğim her durum veya insan için kendime teşekkür ediyorum.

Sabırlı insanı yerler, bitirirler. iyi niyetini sonuna kadar kullanıp, o kişinin sabrı taşınca da; "ee o zaman söyleseydin, yapmasaydın, sabretmeseydin." Derler.
patlaması da aşırı olur.