bugün

Ne zaman sonu gelicek diye de düşündürür.
(bkz: aşık olmadığıyla evli ve sevmediği işi yapan insan)

harekete geçip bir şeyleri değiştirmeye çalışmadıkça son nefese kadar devam eder.
doğduğumdan beri olan durumdur diyebilirim. sertap erenerin (o zamanlar küçükmüşüm bayağı) eurovision birinciliği sayılabilir tabi ben bunu sonradan öğrendim. onun dışındaysa bir şey hatırlamıyorum yani, kötü yanlarına gelirsek yok yok oraya gelmeyelim.
ayrıca; aslında , bir yerde illa ki mutluluk gelir ümidiyle devam etmektir. ama gelmiyor denemeyin. harekete geçmek lazım mutlu olmak için de. acı ama gerçek.
Çomaristanda yaşayanların makus talihi ekonomik zorluklar bir yana birde çomarlara tahammül etmek büyük erdem hele birde deniz kenarı olmayıp cehaletin günden güne palazlandığı iç anadolu denilen eşek siken çomarların başı açık kadına orusbu oruç tutmayana ana avrat küfür ederek insanlığın yüz karası medeniyetten zerre nasiplenememiş bozkır eşeklerinin koğuşlandığı yerlerde iseniz vay halinize.
Kolay yolları var bunun.
Zamanla intiharı
Tetikleyebikir
Tabi alkol kullanmıyosanız.
Yıllardır yaptığım şey.
Mümkünse hayatınızda bir şeyleri değiştirmeniz gerektiği anlamına gelir.
huzursuzluğun kitabını yazmaktır. yanlış hamleyi yapıp oyunu bir daha lehine çevirememek. insanı gerçek anlamda yaşlandırır.
kolay kolay gitmiyor bu.
gelirken de ne kadar olumsuz durum varsa beraberinde getiriyor.
şanssızlık, umutsuzluk, bahtsızlık, depresyon vs.
yaşam tarzı halini almadan, mutlu olunan şeylere odaklanarak hayattan kovulmalı!
zamana yayılmış intihar.
her zaman dediğim gibi "bitse de gitsek".
Kötü bir maruziyet.
ha yaşamak ha yaşamamaktır.

(bkz: ben)
Sevişemeyen kişidir.
Artık rutinime dönüşmüş aynaya her baktığımda daha net bi şekilde farkına vardığım yaşam biçimisi.
Çünkü siz kabullenmiyorsunuz. Kabullenemeyerek yaşama şeklidir.
(bkz: ölmek istememek ama yaşamaktan da zevk almamak)
Yaklasik 3 senedir suren yasam seklidir.

Kendimi motive ettigim tek konu; ilerde surecegim sefanin cefasini cektigimi dusunmemdir.
Mutluluk çalar bir gün kapınızı.
üzücüdür açık ve net.
görsel
görsel
keanu ya kulak verin.
(bkz: c est la vie)