bugün

tanım: insanın aşıkken ne yaptığını bilmediğinden dolayı ortaya çıkan saçma ruh halleri, davranışlar bütünü.

yıl 2009

2 yıldır aynı okulda olduğum bir adam var. farketmemiştim bile öncesinde. rastgele tanıştık. şimdi bakıyorum da, bu kadar kısa sürede aşık oldum. allah'ım beni neyle sınıyosun? böyle bi acı olabilir mi?

yemek yiyemiyorum, yediğim gibi kusuyorum. geçende salonda gösteri için hazırlanırken ağlamaya başladım durduk yerde. herkes bana baktı. manyak mıyım neyim.

bundan önce 4 yıllık bi ilişkim vardı ya hani. o ilişkime bakıp "bu muydu lan aşk?" diyorum şimdi. çok seviyorum.

yediğimiz, içtiğimiz ayrı gitmiyo. birlikteyken gizlice yüzünün güzelliğini inceliyorum. o kadar yakışıklı, o kadar sempatik ki. hayatım boyunca böyle bir adam görmedim. "bi erkek nasıl bu kadar güzel olabilir?" diye sorguluyorum kendimi. iki tane gamzesi var, ıhgıhıgıı diye garip bi şekilde gülüyor. hep gülüyor. o güldükçe ben de gülüyorum.

geçen gün bana seni seviyorum dedi. sonra sarhoşluğuna verdi herhalde, sevmiyo gibi davrandı. ama seviyo bence. o kadar kendimi kaybettim ki, neler yaşadığımızı, neler yaşandığını, neler yaşadığımı bilmiyorum.

yıl 2012

2 yıldır aynı okulda olduğum bir adam vardı.

2 yıldır aynı okulda olduğum bir insanı 2 sene boyunca farketmemişsem, çok yakışıklı değil demektir bu. iki tane gamze hiç kimseyi dünyanın en güzel insanı yapmaz.

bana seni seviyorum dediği günü hatırlıyorum. sarhoştu. ertesi gün sarhoşluğuna sığınacağı belliydi. ben aptal gibi sevdiğine inandırdım kendimi. sevmedi. hiçbi zaman sevmedi. canı sağolsun.

4 yıllık ilişkime "bu muydu lan aşk?" dediğim olmuştu. şimdi anlıyorum;

meğer bu hayatta bitmeyecek aşk, sevgi yokmuş. insanın kendini ve hayatı sevmesi yeterliymiş bunun için. aşk acısı çeken, ağlayan, zıryalan arkadaşlarıma hep lafın gelişi "geçer" derdim. şimdi büyük bir inançla söylüyorum; geçer. geçecek. sen yeter ki kendini sev. hiçbir şey senden önemli değil. gün gelecek anlayacaksın.
o aptalliga mutluluk denir..

insan kardesin kardesi vurdugu, annelerin para icin cocuklarini sattigi , gozunun onunde her gun binlerce cocugun acliktan oldugu boyle sikindirik bi dunyanin gercekleri ve farkindaligiyla ne kadar mutlu olabilir yoksa ?

ask iyi ki var.. yoksa intihar kanser ve kardiyovaskuler sorunlardan sonra 3. en buyuk olum sebebi olurdu..
doğru bir gerçektir.