abazanları suçlayan sistemin asıl çözüm bulması gereken sorunsaldır. evet efendim bu ülkede aşık olacak kız bulamıyoruz güzel olanı ya kapıyorlar, ya da boşta olanı bize bakmıyor. geriye kalan bıyıklı kezbanlar da bizi pek kesmiyor.. bir an önce buna bir çözüm bulunsun...ya da abazanları dışlamaktan vazgeçin..
maalesef acı gerçektir. katıldığım önermedir. hiçbirşeyin ortayolunu bulamayan, sadece siyah ve beyazlara sahip, at gözlüklü bu milletin içinden, hele ki bu milletin kendini tanrıça zanneden kızları içinden aşık oluncak kız bulmak çok ama çok zordur maalesef.
Ask aranarak bulunmaz. Bir gulus, bir dokunus, bazende bir soze kapilir gidersiniz. Karsiligida varsa tadindan yenmez. Bosuna aramayin derim. O sizi bulacak.
önce aşık olmayı ögrenmek lazım. günümüzde yalama yapmış ilişkileri, çıkar birliktelikleri soğutur aşktan. aşkı aramamalı insan sadece olduğu an peşinden gitmeli.

aşk aşk diye nicesine sarıldık,
benim sadık yarım kara topraktır.*
(bkz: aşık olunacak adam olamamak)
Asosyal ya da çok az bir çevreye sahip olmanızdan kaynanlanan bir durumdur,tamam benimde şu an çevremde hiç kimsem yok robinson kuruzo gibi yaşıyorum arkadaşlar amma velakin çıkın dışarı ne güzel hatunlar var ilgiye hasretler ben yapamıyorum bi manita bari siz yapın .
kıçı kalkık olmaktır.
Asosyal ya da çok az bir çevreye sahip olmanızdan kaynanlanan bir durumdur,tamam benimde şu an çevremde hiç kimsem yok robinson kuruzo gibi yaşıyorum arkadaşlar amma velakin çıkın dışarı ne güzel hatunlar var ilgiye hasretler ben yapamıyorum bi manita bari siz yapın .
hayat dairesinin içinde meşru daireler çizmekle başlıyor, mükellefiyetinin farkında olma süreci/serüveni..
bu yolda memur olunan bulmak mı? yoksa hep peşinde olarak aramak mı?
aramak, peşinden koşmak, yönelmek, yola düşmek, yolda kalmak, yol almak ve hep peşinde olmak...

aslında o'nu bulmak bu yolda kaldığın, yol aldığın, aradığın, sürece mümkündür.. ama sonu olmayan bir yoldur bu.. yani bu yolun sonda görünen ışığı takip edenler (aşıklar) için, o yol sonlanmayacak bir yoldur..
bildiğim bir şey varsa o da bu yolun sonu, aradığım şeyi hiç bulamayacak oluşumdur, yakınlaştığını hissettiğin her anda biraz daha uzağa yol almak ve daha yakın/yakin olma arzusu kamçılar seni bu halde, hiçbir zaman yeterli yakınlıkta bulunamadan arama eyleminin sürekli uygulayıcısı olursun.. hep biraz daha yakın olmakla geçer ömür..

bulamadığın ve aradığın, aşkıyla yola düşüp ilk adımı attığın anda, gördüğün ışık senden/içten gelir, yola atılan ilk adımdaki ısrar sarhoş eder, insan yürümeye kanamaz, ve geçer kendinden..

leyla'da aradığın aşk; kendini bulduğun anda biter.. sonra kendinden geçip, o'nu aramaya başlamak bu yolda/uğurda geçecek bir hayat demektir, sonu görünen ama hiç bitmeyen..
aşık olmak, sevmek konusunda 'arayıcı' rolde olmaya anlam veremediğim durum. o role büründüğün an abaza da olursun, kızsız da kalırsın.
Tipi olanda karakter, karakterli olanda tip yok. Bu iki unsurun var olduğu kız bulmak zor.
aşk aranmaz taranır.
kızın yüzünden önce poposuna bakılması sonucu ortaya çıkan durumdur.
doğru tespit.

not: türk kızı sikeceğime, ibne olurum!
başa gelendir. tam dedim güzel kız hem kültürlü bi de hayvanları çok seviyo. daha ne olsun. tam aşık oluncak kız. ama o naptı? karşılaştımız zaman ben ona nasılsın derken o bana "nabıyon" dedi. b'yle bi de. nabıyon ney la..
kesinlikle doğru durum. kız çok var cidden. çirkini, kezbanı olduğu gibi güzeli de çok. sevgili olmak istense çoğu kızla sevgili olunabilir ama aşık olunacak kız cidden yok. bir şeyler hep eksik gibi.
Türk toplumunun hala el değmemiş ve bekaret hastalığından kurtulamamış olmasının nedenidir. Kabul edelim bizim toplumumuz hala bunlara önem veriyor. Yazık..

Not: bende önem veririm bu duruma ama kısasa kısas gçerlidir benim için. Ben seviştiysem onunda sevişmiş öpüşmüş elletmiş olması sorun yaratmaz.
Can sıkan durumdur.

Manitaya bakarsın ilik gibidir ama ayakkabısı kalitesizdir, bir bakarsın şahane bir deri bot ayağında yüzüne bir bakarsın elmacık kemikleri yok denecek kadar azdır. Parfümü ya da ten rengi keza öyledir.

Nitekim yoktur, vardır ya da kararsızlıklarla uzar gider duygu durum hali.
şizofren hastası iseniz, kitaplarda bulabilirsiniz.
can sıkan durumdur.

manitaya bakarsın ilik gibidir ama suratta bir kilo makyaj. bazen görüyorum kızları. gözlerine baktıkça bakasın gelir, yüz göz dudak mükemmel ama basmış boyayı yine de.

manitaya bakarsın ilik gibi ama elinde bi android telefon kulağında kulaklık sığır gibi oturmuş tramvay koltuğuna dünya sikinde değil. yanında yaşlı teyze dikiliyor. insanlıktan nasibini almamış.

manitaya bakarsın ilik gibi. fizik falan taş ama her yer meydanda kıvırta kıvırta gidiyor.

manitaya bakıyorsun ilik gibi ama arkadaşlarıyla dolaşıyor konuşmaları bir gör. zerre zeka belirtisi yok. hep muhabbetler ayakkabıdan, mağazadan, aldığı pahalı elbiseden...

velhasılı bu ilik gibi manitalarda bir sıkıntı var aga. Allah bir yerden alıp bir yere veriyorsa demek ki... şu saatten sonra eli yüzü düzgün normal standart dürüst ve sadık bir kadınla evlenmeye razıyım.
2 ay öncesine kadar yaşadığım durumdur. Bu süre zarfı içinde dikkat edilmesi gereken bir husus, aşık olamadığınız kızların ahını almamaya bakınız. Aksi taktirde aşık olunacak kızı bulduğunuzda hayatınızın bir bölümünü dünya dert şampiyonu ünvanıyla devam ettirebilirsiniz. Bkz. Ben.
Milyon tane kız var nasıl bulamıyorsunuz.
Bulamayın daha iyi diyeceğimdir. Aşık oluyonda noluyor. Bir erkeğin gerçek aşkını hakeden bir dişi görmedim daha. Gidin karpuza aşık olun ne bileyim abajura flm olun daha iyi.
bu dert büyüyecek, büyüdükçe ailelesme azalacak, azaldikca çoğalma düşecek, düştükçe de çoğalan memleketi ele geçirecek, gecirdikce de bu simarik kizlar o zaman ne olacak merak edilen gerçek.
iş hayatının ful erkekten oluşan bir habitat olmasından kaynaklanıyordur. Ulan sırf bu habitat yüzünden mesleği okudum için pişman oldum. Keşke diyorum şöyle öğretmenlik filan okusaydım. Amele tayfası ile uğraşmaz yada bayan meslektaşlar olurdu. Lütfen kızlar makine mühendisliği okuyun. Olmuyor böyle.