bugün

oldukça cahil , eğitimsiz insanlardır .
mesela luc montagnier .
görsel
mesela mike yeadon .
görsel
görsel
mesela reiner fuellmich .

görsel
mesela robert malone .
görsel
görsel
mesela aseem malhotra .
görsel
görsel

kısacası cahil çok ..... siz bilime güvenin .
haklı mı haksız mı bilemediğim kişilerdir. ben sinovac olmuştum zaten ve hiç korona olmadım.
Corona ağırlıklı olarak kimleri öldürdü:
- aşırı sigara ve alkol tüketenler,
- gıda kalitesi çok düşük olanlar,
- sürekli ilaç kullanımı gerektiren şeker gibi hastalıkları olanlar..

Kaldı ki; doktor vr hemşirelerimizin insan ötesi bir çaba gösterdiğini biliyorum ve kendilerine verilen reçete neyse onu uyguladılar ama hastalıkta önerilen tedavi modeli şuydu: gelen hasta ağır mı, hafif mi, yaşlı mı, başka bir sorunu var mı; bastılar 8000 ml ilacı.. bir ara günde 1000-1500 kişi gidiyordu, belki fazlası.. bizzat tedavi yüzünden çok ölen olduğuna inanıyorum ben..

Bir de, corona çok büyük pazar yarattı.. havayolu ve turizm hisseleri yerleri öptü, siparişle getir götür hisseleri ve sağlık ekipmanları firmalarının hisseleri uçtu. Adamlar ucuza, batan firma ve otelleri kapattı, ellerindeki çöp durumdaki sağlık hisseleri ile uçuşa geçtiler.. 4 dolarlık ateş ölçme cihazı çin’de toptan fiyatta 50 doları geçti.. çin’e göre ne var? Vurdu parayı…

Biz süreci iyi idare ettik mi? Şöyle ettik, devlet kimseyi huzurevinde terk etmedi, çok büyük icraatlar yapıldı, bedava tespitler, tedaviler.. corona depremden de büyük afetti, ve altından çok güzel kalkıldı. Ama turcovac mesela doğrudan rafa kalktı.. milyar dolarları verdik o kireç suratlılara (adını vermek istemiyorum)..

Türkiye antibiyotik üretmiyor, aşı üretmiyor, yara bandı bile üretmiyor. Bizim dışarıya ilaç parası olarak verdiğimiz parayla, savunma sanayinin yıllık ihracat cirosu eşit.. acıdır ki, bir o kadar da sigaraya para veriyoruz..

Yeni bir salgın gelene kadar ilaç işini sktr ettik, gitti.. seçime kadar araba işi revaçtaydı, onu da sktr ettik. Aslında togg çok kıymetli bir projeydi ama biz, sistematik ilerleyişi olan bir devlet değiliz..

Mesela savunma bakanlarının eski gen. Kur. Bşk.ları olması da çok kıymetli, ana bir teamül haline gelmezse, çok büyük kayıp olur.