bugün

tanım: sevgilinin,aşığın (platonik veya değil) aşkını gösterme türleridir.

evet sayın sözcük ahalisi. şimdi bu satırları tüm tecrübelerim dahilinde yazacağım. belki bir kaç kişi nasiplenir diyorum.

- öncelikle sevgili böyle aval aval bakar size. ya da siz ona. amaçsız bir bakıştır bu. sadece bakar. eğer harbiden aşıksa bu adam ona baktıktan sonra başka kimseye bakmaz. hafızasından silinsiz istemez onun yüzü. direğe çarpıp "pardon abi" diyecek duruma gelir.

- nice cimriler cömert, nice kabalar kibar olur sevgilisinin yanında. kişilik diye bir şey kalmaz. "ben" diye bir şey kalmamıştır ki. sevgili nasıl beğeniyorsa onu öyle olmaya çalışır, öyle kalır.

- eğer o kadar da utangaç değilse sevgili gider iltifat eder. eder yani ne vardır ki bunda. yapabildiği en iyi iltifatı yapmaya çalışır hem de. karşıdan "ihihi, saol" gülümsemesi almassa içi rahat etmez.

- onun yanında oturmaya, elini tutmaya çalışır. toplu el kızartmaca oynanuyordur misal, elini tutmak için yapmadığını bırakmaz. atlar, zıplar yine de tutar yani.

- kıskanır. kıskanır efendim, tabi kıskanır. azcık dekolte gözüküyordur, önüne bile geçer yani. yanında karşı cinsi görmede şarteller atar, sıcaklık basar, tersler durur önüne geleni.

not: azcık bir hayat tecrübem var, benden çıkan bu kadar.