bugün

hemen her aşık kişinin en az bir kez düşündüğünü özdemir asaf yuvarlağa bıçak keskinliği kattığı kitabında şöyle dillendirmiş mesela;
aşkın sana doğa gereğince verildiğini sanma.... sen hayvan değilsin.
doğanın sana aşk gereğince verildiğini sanma... sen hayvan değilsin.
doga ölümde, insan aşkta uludur.
her şeyi paylaşmak isterken karşındaki kişinin gizli kapaklı işlerle uğraşması ve sana bi' yabancıymışsın gibi davranması sonucunda isyan ettiğin de beyni kemiren söz.
birsen tezer tarafindan muhtesem yorumlanan guzel sarki.
[http://www.youtube.com/watch?v=HmoIZtA3fYs]
birsen tezer'in türk usulü caz çalışmasıyla etkisi üç-dört nebze artmış şarkıdır. ve tabii ki buğulu sesinin etkisinden bahsetmiyorum bile..

aşk bu değiiil, yap-ma! gü-zel!
birsen tezer'in gece gece insana kattığı büyük keyif ve derinlerde bi yerleri acıtan mükemmel şarkısı.
birsen tezer yorumuyla dinlenilmesi farz olan 45liktir. rahmetli kusura bakmasın ama zeki müren hikaye.
birsen tezer'in cana can, ruha ruh kattığı şarkı.
o ne güzel "sevişirken" demektir.
funda ararın ses ve yorumuyla kulağa daha bir güzel gelen şarkı.
(bkz: aşk bu değil yapma güzel)
"aşkın gizemlerini gören kişi bir yanılsama ile değil gerçeğin ta kendisi ile karşılaşmış olur. kişi aşkın şekil almış haline (sevgiliye) değil aşka hizmet etmelidir. aşkın hizmetkarı olmalıdır. aşkın şekil almış haline değil." OSHO
aşk bu değil, o da değil, şu hiç değil. aşk işaret sıfatlarıyla, zamirlerle ifade edilecek kadar basit değil. kişilerle hiç değil. aşk kelimelere döküldüğü zaman üç harften öteye gitmese de, inanmıyorum denebilecek kadar küçük görünse de, aşk inanmaktan vazgeçtiğin şey değil. inanmaktan vazgeçtiğin şey; sadece vazgeçmeden önce inandığın şeyden ibaret. her şeyden önemlisi aşk nesnel değil. senin benim dilimde, parmaklarımın ucunda gezdikçe eskir.
aşmış bir şarkıdır.
ne o zaman? sorunun yanıtı:
http://www.youtube.com/watch?v=HmoIZtA3fYs
bu şarkı birsen tezer ile daha da bir güzelleşir.

aşk bu değil yapma güzel
sen insanı öldürürsün sen
insanı güldürürsün

sevişirken güzel güzel
insanı güldürürsün

vay be...
bu şarkının birsen tezer yorumu daha naifken, müslüm gürses yorumu daha ağır ve ızdıraplıdır. hangisinin daha güzel olduğuna, farklı ruh hallerimde bu şarkının iki yorumunu da dinleyerek karar vermek istiyorum. şu an bana birsen tezer yorumu daha güzel gelmekle birlikte, kafam meyhane kafası olunca müslüm gürses'i de beğenebilirim. bilemiyorum, kendi içimde çelişkiliyim şu an.
geçersizdir. çünkü aşk yoktur; biraz kalp kırıklığı vardır.
birsen tezer'in sesine, tonuna en çok yakışan şarkıdır.
birsen tezer'in sesinin dokunuşuyla daha da güzelleşen şarkılardan biridir.
hiç yoktan rakı içme isteği oluşturan şarkıdır.

şöyle bir yandan rüzgar esecek, bir yandan birsen tezer söyleyecek, bir duble rakı...
çenen kopsun birsen tezer, siktin attın yeminle.
birsen tezer'in harika şarkısıdır. ama dinlemeyin, sağlığa zararlı...

--spoiler--
sevişirken güzel güzel
insanı güldürürsün
--spoiler--
birsen tezer in güzel sesinden dinlenesi.

http://www.youtube.com/watch?v=HmoIZtA3fYs
gece gece insanı aşka getirme özelliği olan bir şarkı. dinle dinle doyma.
bu değil,
bu değil,
bu hiiç değil!

(bkz: ali ağaoğlu nun aşk tanımı)
gel doyalım bu gece aşka
bu gece içimdeki fırtına bir başka
ve bir başka özlüyorum seni bu akşam
bir başka seviyorum bu akşam başkan..
güncel Önemli Başlıklar