bugün

hiç hoş karşılanmaması gereken durumdur kim olursa olsun anında o insandan soğumama sebep olur.
insanlara karşı saygıyı öğrenmeye ihtiyacı olan insandır.
Ağzına kilit vurdurup yemek yemesine engel olmak istediğim zatlardır.
ağzına kürekle vurulduktan sonra, kafasını ortadan ikiye ayırıp , öldürülüp çöpe atılması gereken insandır , terbiyesizin tekidir.
samimi insandır o. sevin onları. üzmeyin.
şapşapçıdır.
aramizdaki cem garipoğlulari ortaya cikaran insandir, dövülesidir.
oral yapan insandır. alışkanlıklarından vazgeçemiyorlar işte.
yapan 0-3 yas çocuksa cok seker olur.
en yakının bile olsa uyarılması gereken durumdur. mide bulandırıcı, etrafına saygısız kişilerdir...
kim olursa olsun eğer hastalığı yoksa kesinlikle hoş karsilamayacagim durumdur yemek yemiyor sanki agizinda savaş veriyor.
ağzına ıslan banyo terliğiyle vurulası insandır efendim.
Masada yanında oturmanın eziyete dönüştüğü insandır, yaşlılar hoşgörülür ama genç olup ağız şapırdatan, çorbayı efekt vererek, höpürdeterek içenler çekilmezdir.
Takma dişlerini yerinde tutamıyordur.
Ağzı tekmelenesi insandır.
yemek tabağı ağzına geçirilesi hayvandır.
Ağzı yırtılası insan.
ağzı açık yemek yiyen insandır. anlamadığım bunu nasıl başarıyorlar. denedim olmadı şahsen.
tiksindiğim insandır. görgüyle alakası yok, tamamıyle nasıl büyüdügünle ya da genetiginle alakalı. ne yaparsan yap değişmiyor. değişen varsa en ufak sinsi köşede ortaya çıkar galiba.

ve bu benim babamdır afedersiniz. herif 60 yaşında, yahu yemin ederim su içerken bile ağzı şapırdıyor. hayır bi de sosyal bi adam amk nasıl yemek yiyor dışarıda nasıl katlanıyor iş arkadaşları filan ama bilemiyorum. annem evlendigimiz ilk günden beridir uyarıyorum der her öğün yemekte ama yok ama artık evde illallah ettirdi bize mışırtısından. masaya oturmaz olduk onunla. bi de biz koltukta oturup tv izlerken gelip yanımızda tıkınıyor tv sesini bastırıyor o derece. napcaz bilmiyorum.
Çayı mayıda höpürdeterek içer.
neden ağzını şapırdatıyorsun diye sorulduğunda ya yemenin zevki böğle çıkıyoh aga yemek yerken zevk alacaksın diyen tiplerdir. Bu laftan sonra söylenecek bişey yoktur yapılacak tek şey ise ağzına patlatmaktır.
beni aşırı sinirlendiren ve tiksindiren yeme, içme şekli.
yapanın suratına kürekle vurmak gelir içimden.
babamdır.

bazen odama kadar geliyor ağız sesi.
Ağzına ağzına balyozla vurulası insandır.
(bkz: misofoni)
Bir şey yerken içerken çıkarılan seslerden nefret ediyorum. Bir de sakız çiğneme sesine uyuz oluyorum.