bugün

huaam pöhö pöhö diye öksürmeye sebebiyet verebilecek aynı zamanda yemek yedikten hemen sonra başa geldiğinde yemek kalıntısı sanılıp çiğneyip yutmayla sonuçlanabilecek, genelde koşarken kişinin yorulup ağzını bir metre açmasıyla vuku bulan hadise.
mideye raid sikilmasini gerektirmeyen olay. sineklerde birer hayvan sonucta, onlarin da cani var. *
proteyin yönünden zengin bir beslenme başlangıcıdır.
ağzını kapat sinek girecek öngörüsünün gerçekleşmiş halidir.
başka bir versiyonuysa

(bkz: buruna sinek kaçması)

her ikisi de iğrençtir.
geçen gün ortaokul arkadaşımla karşılaştım, tabi yıllardır görüşmüyoruz, acaba o da beni tanıdı mı derken, selamlaşıp derin
bir muhabbete daldık yolun ortasında, tabi benim ağzım beş karış açık ebelek ebelek konuşuyorum yine. konudan konuya
atlayıp geçen kaç yılın özetini çıkarırken ben , absans nöbete girmiş gibi kaldım bi an, nefesim kesildi. algılıyamadım,
çoçuğun yüzüne boş boş bakıyorum. bir öksürdüm, meğersem sinek kaçmış ağzıma, bi de ben bunu farketmemişim, arkadaşta
girerken farketmiş, çaktırmıyor. öyle de salak bir durum. neyse efenim içine sıçılan muhabbetimiz bu şekilde son buldu.
çocuk bir de kendimi az da olsa iyi hisseeyim diye, çoçukken benim de ağzıma kaçmıştı demez mi? ben eşşek kadar oldum hala
kaçıyor arkadaş.

tanım: bildiğin dosdoğru sineğin ağza girmesi.
Kumruş sinek ise karanfil tadı verir.
göze iyi gelir. *
bir teravih namazinda vuku bulan ve hocanin arkasinda saf tutmus olan bendenizin yasadigi durum. rezil eder. gulme tutar. azar isitmeye vesile olur.
Ağzını açık tut cereyan nedeniyle götünden çıkar dedirten sorunsal.
küçükken bisiklet sürerken bal arısı yuttuğumu hatırlıyorum. acaba ne yapıyordur şimdi.
bu yüzden bir papa ölmüştür. yalnız ağıza değil boğaza.

erkeğin boğazına giden yol ağzından geçer. ilk ağzına kaçıyor.

https://tr-tr.facebook.co...t=0&total_comments=16
Yut gitsin bişey olmaz.