bugün

haziran ve temmuzun arkasını üçlemektir. muhtemelen ağustos ayı da bizi üşütecek ama aynı zamanda gülümsetecektir. üşütsün ama gülümsetsin, zaten gülümseyen insan 36 derecelik ısısından ne kaybeder ki hava buz gibi olsa da. yamacımdaki iki ay üşürken üçüncü ayın nanik yapmayacağını umuyorum.

(bkz: haziranda üşümek)

(bkz: temmuzda üşümek)
10 temmuz sabahında üşümektir.
(bkz: güney yarım küre)
çılgıncadır. ağustosta üşünür mü lan!
ya da çok üzgün bir insanın yaşadığı şey olabilir. ama yok ya, istersen aşk acısı çekiyim ben gene de ağustosta üşümem, yapış yapış oldum şurada zaten!
şuan temmuz o ayrı.
her kula nasip olmayan durumdur. çok imrenilir, hatta içten içe gıcık olunur.
dün gece parkta yatmaya çalışırken başıma gelen olay.
nadir olan bir durumdur. (bkz: oğuzhan koç) (bkz: her aşk bir gün biter)
olabilecek eylemdir. adanalı bi arkadaşım var ben t shirt giyerken arkadaş biraz kalın giyinirdi ve tir tir titrerdi. olmaz demeyin sizin de adanalı arkadaşınız olunca görürsünüz.
Sen gittin ağustos sıcağında üşüdüm.

(Aşırı romantik fazla otantik oldu neyse)
Herkese nasip olmaz.
(bkz: winter is coming)
nerede
nerede
hani nerede?
Isıtan biri olmadığı için olabilir.
He nasıl üşüyonuz anlamadim ama nys.
Agustos sırılsıklam eylül sen nerden bileceksin?
dün kütüphanede yaşadığım durumdur. klimaları biraz fazla açmışlar, tepeden vuran klima sayesinde resmen üşüdüm orada. işim bitip dışarı çıkınca dışarısı halvet gibi sıcak olmasına rağmen oh be iliğim kemiğim ısındı dedirtti bana. *
Daha çok bekleriz.
arada bana da oluyor o..
yalnızlıktan.
yorganla yatma alışkanlığına sahip olan bir insanın (bkz: ben) ebedi hayalidir. nerede o günler.
klima ile mümkün olan eylem.
buzdolabında olduğunu düşünmektir. saçma bir eylemdir.
Hırka yorgan çorap kesmiyor.
yaşadığınız yerin konumundan çok, yükseltisiyle alakalı durum.
bir de gündüzlük yaz kıyafetiyle gece yahut sabahın ilk demlerinde dişarı çıkarsanız, iç anadolu yani karasal iklim kuşağında bile üşüyebilirsiniz.
edit : bolunun herhangi bir köyündeyseniz de gayet normaldir.
demir noksanlığı anemisidir o. üşüsen duramazsın.
Neticesinde tüm gün hırka ve uzun çorapla dolaşılır. Çevredeki insanlar buna anlam veremeyerek “yün çorap falan giyseydin kardeşim” şeklinde gereksiz söylemlerde bulunabilir, bunlara aldırış etmeden gündüzleri hırka- çorap, geceleri ise çift pike kombiniyle devam edilmelidir.
Ya da erkenden kalkıp bi sağlık ocağına gidip kan verilebilir. Demir eksikliğinden kaynaklı çünkü geneli.
gece valla çok soğuk ki ne yapalım.