bugün

rahatlatır, gözleri şişirmesinden başka kötü tarafı yoktur.
ancak hala neden ağlanır bilinmez, o gözyaşı dökmenin amacı, vs..
insana bahşedilmiş en büyük nimetlerden birisidir. Gülmek kadar güzel bir şeydir. insanın bir ruhunun olduğunun en büyük kanıtıdır. Ağlamak yerinde güzeldir, elbette abartılmamalıdır.
bazen yapılması gerekilen eylemdir, rahatlatır.
üzüntü, sevinç ya da heyecan anında vücudun gösterdiği reaksiyon sonucu gözlerin yaşarması ve göz damlalarının akmasıdır.
kalbin verdiği sadakadır diye bilirim. dün gece sol cebimde n varsa allah verdi demedim dağıttım.
sinir uçlarının doruğunda yapılan eylem. ha en son ne zaman yaptığımı hatırlamıyorum o başka.
Her şeye ağlar oldum bugünlerde.Sokağın başındaki elektrik teline takılı duran bir çift lastik ayakkabı bana inanılmaz hüzün veriyor mesela.Converse marka, solgun mavi.Kimindiler acaba? Nasıl çıktılar oraya? Yağmur,kar,tipi hep oradalar, bir başlarına...
görsel
Ağlamak; insanın içindeki acısını veya mutluluğunu dışa vurmaktır. Damla damla olsa bile...
içe akan gözyaşları... ağlamalı sessizce... derinden... kimse görmeden...
ağlamak, uğradığımız felaketlere karşı vücudumuzda kalan son kuvvetin bir feryadıdır.

sami paşazade sezai / sergüzeşt
http://bilemiyorumaltan.b...ar-aglarken-guzeldir.html
rahatlatır. canınız sıkılır. içinizde milim milim büyüyen bir şey meydana gelir ve en sonunda boğar sizi. nefes alamaz gibi olursunuz. ağlarsınız ve gerçekten içiniz açılır.
yalnız olunduğu ve kimsenin gormeyeceği şekilde olduğu sürece hiç bir sakıncası olmayan dışavurumdur.
insanların hayatta en güzel yaptığıdır. hani ağzını yaya yaya, göstermelik, içi boş ağlamaları geçin de içten ağlayan insanlar vardır, sessiz soluksuz. utangaçtır hepsi; göz yaşları onlardan utangaç. görünmeyeceğim, görmeyecek beni kimse der sahibine. bilmez ki o göz yaşlarıyla hayran bıraktığını.

hep hayranlık duydum böyle ağlayanlara, ne güzeldi çehreleri, güldürdüğünüzde ne güzel gülüyorlardı öyle. ıslak bir tebessüm oluyordu hayat, göz yaşlarında insanı görüyordum. tüm kötü duygulardan, kıskançlıklar, çekememezlikler, kötülükler akıp gidiyor ve çıkıyordu işte ortaya büyük insanlık.

güzel şey ağlamak, ihtiyacını duyuyor insan; ağlayamasa da ağlayan birini görmenin. üzülmek yoktur ki illa arkasında, hem insanlar neden kötü bilir ağlamayı? insanlığa dönmek ağır mı gelir? neden saklarlar göz yaşlarını?

"bir garip tebessüm,

öğle vakti ağlıyordu bir köşe başında, elinde babasından mı kalmıştır? sevgilisinden mi? annesinden mi? bir bileklik tutuyor. farkında yanaklarından sıcak bir hüzün süzüldüğünün, arındığının farkında her şeyden. usul usul ağlıyor bir köşe başında, sokağın ucunda ben seyrediyorum. o bilmiyor henüz, devam ediyor. hoş nasıl bilsin köşe başında ağlayan, hiç tanımadığı bir insanın hayranlığını. insanların en güzeli ağlayanıdır belki? hayranlık çöküyor içime. şu bulutlar durmasa diyorum, bir şimşek çaksa bir yağmur patlasa belki arınırım bende tüm fikirlerimden, düşüncelerimden.

sanıyorum ki güneş açacak birazdan, sanıyorum ki göz yaşları durmayacak kızın ve bir gök kuşağı başlayacak yüzünden..

yaklaşıyorum, konuşuyorum, ürküyor belki biraz; sonra sarıyor onu bir güven duygusu. ve yine karşılaşıyorum o milyonlarca ıslak tebessümden biri ile. ama her biri farklıdır bunların. bunun farkı gibi.. güzel şey ağlamak güzel şey. "

------- i. ö. 289; felsefe düşüneni yargılıyorken, akheramosis
"fırsatı varken ağlamalı insan.ele güne sergilenmeyecek duyguları olduğunu düşünmemeli.sadece gözüne sabun kaçmış çocuklara bırakmamalı bu işi. derdini anlatabilecek kadar ağlayabilmeli en azından.ve önündeki yol yürüyebileceğinden uzun olsa da yürümeli o yolu, yürüyebildiği yere kadar.sonunda perişan olacağını bilse de, zihni karmakarışık ve kalabalıkken kendisi yapayalnız kalacağını bilse de yürümeli." * ne de güzel demiş,zaten her zaman bir bahanen olmalı.can çekişirken/çekiştirirken bir yerden bir yere giderken bazen gidemezken hep bir bahanen olmalı ve ağlamanın bir özgürlük olduğuna artık inanılmalı.
Bir sevmek bin defa ölmek demekmiş veya ağlamak herneyse.
Güzeldir aslında ama ardında bıraktığı acıyan ve ağrıtan gözler fena olur sonra.
ağla yürekli çocuk seni ağlatanlara diye bir şarkıyla giriş yapmak istedim
ağlamak güzeldir ama rahatlatır insanı, siniri atar.
aglamak yeni durumu kabullenmemenin fiziksel ifadesidir.bu ister dügün olsun ister gurbete düşmek....
olgunlaşmaktır.
Sonrasında şişmiş ve çökmüş gözler getirir.
uğradığımız felaketlere karşı vücudumuzda kalan son kuvvetin bi feryadıdır.
ağlayamadığımız zamanlar, bizde o gücün de yok olduğu vakitlerdir ki, onun y
belki hüznün, belki de sevincin anadilidir tüm dillerde.
güzeldir bazen rahatlar bünye .
güncel Önemli Başlıklar