üçüncü köprü dolaylarınla olunacaksa fazla uzun sürmeyecek olan eylem.
ölümün daha erken gelmesini istemekle eşdeğerdir.
(bkz: yalnız bir ağaç olmayı dilemek)
bütün sorumlulukların insanı köşeye sıkıştırıp yorgun, umutsuz, mutsuz düşürdüğü bir vakit, insanın gezerken veya otobüsteyken birer şerit gibi geçilen ağaçlara dalarak düşlediğidir. bir ağaç olupta tüm sorumluluklardan sıyrılmış, kendi halinde, köşende dünya uğraşlarını izlemeyi düşünmektir. sonsuz ve huzurlu olmanın ne kadar güzel bir şey olabileceğini farketmektir. insani inanilmaz rahatlatır o bir kaç saniye. hepiniz bilirsiniz.
--spoiler--
keserler oğlum hepimizi keserler.
--spoiler--
kız arkadaşını beklemeyi istemektir.
Ben de bir kedi olmayı Çok isterdim.

Edit: ne eksiliyon lan it? Sen de git fare ol banane. mal. Sakinim tamam.
besinleri topraktan suyu yagmurdan almak ve ot gibi yaşamak .
isterdim evet insan denen hayvanlardan uzak olmak isterdim keşke allah beni ağaç olarak yaratsaydı.
agaç olmak : insanın ağaca su dökmesiyle sevgiye susamıs odunu güzelleştiren en güzel şeydir.
Ben de ağaç olmak istiyorum.
Kutlu bir ruh olmak istemektir . Saygı duyulur.
bazen bir ağaca baktığımda düşündüğüm şey.
Güzel şey ama başka bir gezegende.. (saygınlık önemli)
görsel
Şöyle mor açan bir ağaç olmak isterdim.
Düşünmekten, kendini yargılamaktan, gelecek için kaygilanmaktan, kendisi ve sevdikleri hatta sevecekleri için bile korkan;
Bunca zihinsel yorgunluğun arasında bir de insanı yok etmek uzere, yoklaştırmak üzere düzenlenmiş bu sistemde var olma mücadelesi vermekten, bir hayat kurmaya çalışmaktan
''B ı k a n'' bir insanın isteğidir.

Amaç bir gün kesilip kirilacagini sonra da yanacağını bile bile bu dünyaya kök salmak değil, insanlara nefes olmak gölge olmak dayanak olmak değil;
Farkındalık duygusundan ve düşünebilmekten azlolmaktir.

Bir ormancı gelsin mesela Cat koysun baltayı, kirsin beni.
Hiç farkında olmayayım.
Şimdi biri bir söz ediyor, benden bilmem kaç kilometre otede bir şey yapıyor ben burada ağaçtan çok hissediyorum kırgınlığı

insan olmak ne menem bir sey
size 1 milimetreküp bile oksijen yok lan.*