bugün

ne yapmak istediği belli olmayan teyzelerdir. tam bir mizah malzemesidir bu teyzelerimiz.

yahu allah aşkına teyzecim; yaşın olmuş 60, karl marx bile seni emekli etmiş. senin neyine bu yaştan sonra sosyolojiii, senin neyine ekonomi ? ha kitap alma, bunları hiç okuma demiyorum. oku. ama açıköğretime girmek ne oluyor ? o açıköğretim diploması senin bu yaştan sonra neyine yarayacak ? git evinde otur ya da çık seyahat et, dolaş. zaten şu 60 senelik ömründe yeterince yorulmuşsun, azıcık dinlen be kadın.

bugün gazi üniversitesi'nin bir fakültesindeydim sınav için. sınav başlayalı 5 dakika olmuş, bir teyze koştur koştur geldi. bir görseniz nefes nefese kalmış. yav yazık be, vasfiye teyzenin deyişiyle ne çektin be ? rahatına bak, kafanı dinle bu yaştan sonra. sosyolojiyle biz ilgileniriz, sıkıntı yok.

edit : ne dediğim pek anlaşılmadı galiba. şunu demek istiyorum : okumanın yaşı olmadığını bende biliyorum, eğitimin olmadığı yerde kan döküldüğünü bende biliyorum. tarihin ve modern çağın ünlü sosyologlarını ya da ekonomistlerin yorumlarını hiç okumasınlar demiyorum bu insanlara. bunları elbette okusunlar. imkanı olan okumalı, imkanı olmayana da imkan yaratılıp okumalı. her yaştan insan hemde. ama bunun için açıköğretim fakültesine gelip sıkıntı çekmeye gerek yok, açıköğretim fakültesinden bırakın da gençler faydalansın. d&r var, kitapyurdu var, idefix var, nt var, dost kitabevi var. var da var, bir sürü kitapçı var. buralardan alıp okuyabilir teyzelerimiz.
diplomayı alabilirlerse 2-3 sene kpss ye hazırlanacak teyzelerdir. sonra devlete girip çalışırlar, ohh gelsin maaş.
işte öğrenmenin yaşı yoktur tatlılığıııı.... bide yeni nesile bakın!..
azminden dolayı takdir ettiğim teyzelerdir. amcalarda olabilir.
(bkz: azimle sıçan mermeri deler)
sınavda görevliyseniz ve sınavın bitişinden daha erken çıkmak isterseniz bilin ki, bu yaşlı teyzeler sizin bu hevesinizi kursağınızda bırakacaktır. dolayısıyla en çok onlara kıl olacaksınızdır.