bugün

miss turkey 2012 güzellerinden biri.
yarışmayı zarifliğiyle kazandığını düşündüğüm kız.
songül ödenin miss turkey olmuş hali.
(bkz: songül öden)
an itibari ile (bu klıseyi de ilk kez kullaniyorum) biraz evel izledigim yarismada birinci olan kiz. haskktirrr!! diyen cok olucaktir ama begenmedim valla..nerde o eski guzeller.
gerçek adı Açalya Samyeli Danoğlu olan bu senenin miss turkey birincisidir.
dişlerinin arasından kredi kartı geçebilecek özellikte bir kız.
tekirdağ da aynı dersaneye gitmişliğimiz var. gençliğimiz onu izlemekle geçmişti. bu başarıyı sonuna kadar hakettiğini düşünüyorum.
miss turkey 2012 birinci güzelidir. aslında o kadar da güzel değildir.
Miss Turkey 2012 Güzellik Yarışması 1.si
bu kız songül öden' in tıpatıp kopyası arkadaş. Beni eksik yüzünde.
fena değildir.

görsel

görsel

görsel
taş hatundur. yakında dizilerde kliplerde görürüz. birileri başının üstüne oturtur bir yerlere getirir. biz de el manuel devam.
taş görmesek taş diye yedirilecek kızdır. krakow da adım başı bu hatunun 10 misli güzelliğinde ve taşlığında kız bulunabilir. amacım türk kızını asla yermek değil lakin çok güzel türk kızları varken nasıl bu hatun 1. olabiliyor şaşırmamak elde değil.
güzel ama çok güzel olmayan 1. cidir.
moğolistan'da yapılacak dünya güzellik yarışması için ders çalışan türkiye güzeli.

ingilizce dersinin yanında moğolca kelimeler de ezberlemekteymiş.
posta gazetesinde haberi çıkan 2012 Best Model of Turkey kazananı.
sokağa çıksan daha güzelinden 1500 tane görebileceğin insan tipidir.
güzellik yarışmalarında kriterin sadece yüz değil vücut da olduğuğu düşünüldüğünde çok da yadırganmayan bir birincilik almış kişi.zira bu organizatör ibneler muhakkak bir deniyor bunları çıplakken senin görmediğin yerleri de görüyorlar.
yakın zamanda zengin bir iş adamı ile birlikte olup , ardından albüm çıkarıp , dizi ve filmler de rol alıp "sanatçı" olarak anılmaya başlayacak kişi.

he bu arada çok mu güzel.
görsel

bakın bu ukrayna güzeli.
sıradan bir kızdır.
Hakaret amaçlı söylemiyorum. Ama yıllardır bu güzellik yarışmalarının ülkeye veya dünyaya mal edilmesini yanlış bulan biri olarak pek önemsemiyorum.
Not: ukrayna güzeli hakkatten güzelmiş.
kriterler fizik olsa bile nasıl seçildiğini hala anlayamadığım kişi. boyu gereğinden fazla olmakla beraber yarışmadaki diğer kızlardan daha güzel fiziği olduğu söylenemez. yüz güzelliği desen yolda görebiliceğin normal bir yüz. bi iş var bu işte.
dünya gözüyle görmüş olduğum tekirdağlı miss turkey güzeli. sosyal medyada takipçi sayısını artırmak için kasılmaktadır.
süper dişlere sahip türkiye güzeli, bakalım miss world 2012 de ne etcek?

görsel

at ağızlı.

görsel
lisede aynı dershanede olduğum insandır. bahsetmişken matematik öğretmenimiz fatih hocanın açalya ile ilgili bir anısını sizinle paylaşmak isterim, kendi ağzından anlatıyorum:

bir gün dersteyken arka sıralarda oturan açalya bir şey sorabilir miyim hocam dedi. tabi sor dedim, sordu cevapladım. sonra oturabilirsin kızım dedim. meğer kız zaten oturuyormuş.

buradan da anlayacağınız üzere oldukça iri bir kızımızdır.
Eğer bu kız güzel olarak değerlendirilmiyorsa güzellik kavramlarını yeniden yazmak lazım ve güzel nedir diye başlıklar açılmalı.
Yalçın Küçük'ün söylediklerine de anlam veremiyorum. Maksadı nedir yani? Yıllarca Osmanlı'da iken türlü milletler içimizde yaşamışken şimdi orjini sefarad diye güzel seçmeyelim mi yani bu kızı? Almanya'da, Belçika'da türk kızlarını ülke güzeli seçerlerken götümüz 3,5 atıyor ama. Bu kadar ikiyüzlülük, samimiyetsizlik bize gerçekten yakışmıyor. Sanki kız eline israil bayrakları alıp ülkeyi turluyor. Yalçın Küçük yaşlandıkça kafa bulanıyor sanırım.

Kız güzel, hem de çok güzel. Uzun boylu, hem de çok uzun boylu. E daha ne olsun. Yok makyajsız kötüymüş. Siz Adriana Lima'yı makyajsız gördünüz mü, eva longoria, eva mendes makyajsız nasıllar? Kaldı ki bu yıldızların resimleri basılmadan elli defa fotoshop'a uğruyor. Bu konuda Hz. Google ve Hz. Youtube'dan destek alabilirsiniz.

Açelya Samyeli Danoğlu'nun "işler Güçler" deki karakterine daha doğrusu ortaya çıktığı anda Sadi'nin pozisyonuna bayılıyorum. Belki de Sadi vurulduğu için bana daha da güzel geliyor. Ama adil olalım, bu kız çirkin falan değil. Önemli olan işlenmemiş halini de beğenmek zaten.