bugün

etliye sütlüye karışmaz, sürekli güvenli ortamlarda bulunmaya özen gösterir.
kriminal bir vakaya şahit olduğunda "aman şahit yazarlar sonra" diyerek hızla olay yerinden uzaklaşır.
siyasi tartışmalara girmekten nefret eder, yanlışlıkla kendisini siyasi bir tartışmanın içerisinde bulursa çok şaşırmış gibi yaparak karşısındaki insana hak verir.
hiçbir firmanın hiçbir kampanyasına güvenmez. eninde sonunda bir şekilde kazık yiyeceğini düşünür.

(bkz: aaa bu benim lan)
lotodan para kazansa bile almaya gitmez, paranın uğursuzluk getireceğine inanır hep.
bankadan kredi alarak hiç bir işe girişmez, ya ödeyemezsek hanım diyerek en olumsuz ihtimali getirir akıllara. tedbiri takdire şayandır.
ömrü hayatında hiçbir mitinge ve gösteriye katılmamıştır. "aman hanım herkes işten yakasını sıyırır da olay bana kalır" diyerek kendini savunur. oturur evinde tv den izler olanı biteni.
herkesin sevdiğini sever, herkesin giydiğini giyer. dikkat çekmek istemez. en sık tekrar ettiği söz "sonra konu komşu ne der"dir.
hiçbir olayda hiçbir hadisede olmayan, her daim yöneten değil yönetilen olan, sadece öyle yada böyle geçimini sağlamak için çırpınıp duran kişilerdir( hiçbirşeye sesini çıkarmadıkları için ses çıkarmadığı olaylar gelir onların tepesine biner bu yüzden çırpınmak zorunda kalırlar üstelik her ses çıkarmadığı karışmadığı durumun ona yine ağır bir külfet olarak döndüğünü bilmeden)
kendisine sorulan sorulara hiçbir zaman cevap verme cesaretinde bulunamaz.

adres sorulduğunda kırk yıldır oturduğu yer olduğu halde ben de buranın yabancısıyım der, resmi dairelerde "danışmaya sorun" diyerek işin içinden sıyrılır. bir defa olsun cevap verme riskini göze alamaz.
sinameki insan davranışıdır. ağzına çakmakla çakmamak arasında gidip gelirsiniz. böyle tipler gelecekte bir baltaya sap dahi olamazlar.
belalı adamlara geriye ödemeyeceğini bildiği halde hiç mırın kırın etmeden borç verir, sıradan insanlar borç istediğinde genelde parası yoktur.
eni boyu belli insandır. onun için potansiyel sözcüğünü kullanmak israftan öteye geçmez. neden yaşadığını sorsanız, cevabı yaşlanmak için yaşıyorum olacaktır. aman dokunmayın sağ salim yaşayıp, yaşlanıp ölsün.
beklentileri az olan, elindekilerle mutlu olmayı başarbilen insan tipidir. hırsı yoktur, yarın kaygısı yoktur.
Geçmişinde çok fakirlik çekip şimdilerde bir evi ve arabası olan insandır. kendini dünyanın en rahat insanı hisseder.