bugün

bugün bizi sevindiren güzelliktir.
ikinciye doğan insan.
hayata sıkı sıkı sarılan bebek .
enkazdan doğan bebek.
Allahın mucizesi, şükürler olsun..
mucızenın adı olmustur omru uzun bahtı acık olsun. Babasını kaybettı lakın yazık ınsan uzuluyor.
Gözlerimi dolduran ufacık minicik tatlı bir bebek...
barışın simgesi olsun istediğim bebek. tüm türkiyeyi etkilemiştir şüphesiz. günahsız varlık.
umut ışığı. bir nebzede olsun mutluluk getirmiştir viran yüreklere.
enkaz altında 2 gün boyunca annesi tarafından emzirilerek hayata tutunmuş mini minnacık bebek. annenin sütü bitince, anne bebeği tükürüğüyle beslemiş. akıllara durgunluk veren olay.
bi insan o an ölmeyecek ise kafasına tonlarca beton yığını da düşse ölmüyor işte.
tekrar hoşgeldin aramıza.
o kadar minik ki görünce gözlerinin dolmasına neden olur. allah bağışlasın.
daha nice "azra bebeklerin" beton yığınlarının altından kurtulabileceğine dair bizlere umut kırıntıları veren mucizedir.
umuttur.
(bkz: adiloş bebe)
dünyaya geldiği daha ilk günlerde hayata başlamış, ona karşı bir savaş vermiş ve bunu başarmış olan bebektir. tüm teröristlerin canı cehenneme, sadece böyle melekler için hayat kurtarmaya değer.
insancıklar görsün insan olsun...
16 günlük hayatının 2 gününü göçük altında geçirdiğine göre,

yaklaşık olarak hayatının %11'ini göçük altında geçirmiştir. Allah yardımcısı olsun.
19 gün erken doğup, 14 günlükken deprem felaketi ile yüzyüze gelen, annesinin gayretleri ve soğukkanlılığı sayesinde hayata tutunan, sanki "ben bu dünyaya gelicem ve yaşıyacam arkadaş" diyen, umudun adı olan bebek. allah, sağlık, sıhhat ve ailesiyle birlikte, uzun bir ömür versin.
2.kez yaşam bahşedilen mucize bebek.
daha şimdiden hayata sıkı sıkı tutunan azra bebek. inşallah şans hep ondan yana olur.
hayata başından kafa tutan.
hem prematüre doğarak, hem de koca betonların altında sağ kalarak.
dilerim ömrü hep böyle güçlü geçer.
sabah sabah beni ağlatan bebektir.
ben senin incecik bacaklarını, buruşuk ellerini yerim.
kurtarılış videosunu izlerken tüyleri diken diken olmamış en azından gözü nemlenmemiş bir insan evladı var mıdır? Acaba azra bebek bu videoyla bazılarına depremin bir doğal afet olduğunu siyasi bir olay olmadığını o betonun altında kendilerinin de olabileceğini hatırlatmış mıdır?
on defa haberini okusam da on defa televizyonda heberine denk gelsem de her defasında beni ağlatan bebek...

nasıl kaldın sen o binanın altında 47 saat..keşke senin yerine ben kalsaydım.