* türkiye'nin en genç yazarı ünvanıyla facebook sitesinde binlerce hayranı olan, sözlüğümüzde aytuğ nickiyle yazmakta olan yazar kardeşimiz.
facebook'ta fan sayısı her geçen gün artmakta olan yazardır. yazar diyorum, çünkü yaşının ötesinde bir olgunluk, bir aşmışlık seziliyor satırlarından.
"insan, vazgeçmezse elde eder." demiş bir yazısında. vazgeçmemesi dileğiyle...
şu linkten http://www.facebook.com/p...En-Genc-Yazar/45373063286 yazılarına ulaşabilenecek yazardır.

ayrıca aramızda yetişmiştir, sözlükte 2000 kadar girdisi de vardır, bu da bizi ayrı bir mutlu etmektedir. küçük bedeninde taşıdığı büyük adamın yeni nesilin aksine yazmaya ve bu tür güzel girişimlerine devam etmesini ve sadece eleştirmekten öteye gidemeyen kompleksiler yüzünden de asla yazmayı bırakmamasını temenni ettiğim kişidir. ve kitabı çıktığında da imzalı halini kendisinden istediğimdir. *
abartılmaması gereken çocuk. sosyomat'ta falan türevlerinden çok var.

ilahi aytuğ, bilmesek yedircen he.
sadece aşk ve duygusal tarzda yazmasından ötürü, sanırım, başkalarının duygularını kolayca ifade edebildiğini düşündüğüm çocuktur.
başka başka aytuğlar olup, aynı aytuğuyu göz önüne getiren akçakal aman, doğandır.
olgun, objektif ve yeni bilgilere açık genç yazar adaylarindan bir tanesi, ömür boyu bu objektifliğinin yakasindan eksik olmamasi temennisiyle..
(bkz: durmak yok öğrenmeye devam) *
'' Ve onların bana bakıp bakmadıklarını görebilmem için onların yüzlerine bakmam gerekmez.
Çoğu kez acıyarak ve düşünerek bakarlar yalnızlığıma bu sokakta.
Oysa bilmezler ki onlar o kalabalık içerisinde bile benden daha yalnızdırlar... ''

ve

''... kibirli olamayacak kadar çok başarılı ve dans edip oynayamayacak kadar çok mutlu olmak lazım şu dünyada. ''

gibi olağanüstü hoşuma giden lafların sahibi yazardır.

blogunda kitabının önsözü'nü paylaştığında ki o da şöyledir;

'' Arayışlara, sevmelere, var oluşa, doğaya, tanrının ''bir''ligine ve düşünebilen, sorgulayabilen insanlara ithaf edilmiştir, sadece onlar için yazılmıştır.

Ve tabiî ki aynı yaşta olmamıza rağmen çok farklı hayatlar yaşamış olduğumuz ve gene benim yaşımda olmasına rağmen idam edilmiş olan Erdal Eren'in yaşayamadıklarına ithaf edilmiştir.

Bakmayın siz yaşıma ya da görünüşüme, okuyunuz, okutunuz.

Sonsözde görüşmek üzere... ''

onun ne kadar güzel bir işe kalkıştığını idrak edebildiğim henüz 17'sinde bir yazar adayıdır.
türkan saylan'ın torunudur zannımca. kanal d'de kendisini görünce böyle bir kanıya vardım. zira kendisi öyle dedi.
yeni nickiyle, yine bu sözlükte, yine kendi kendini yalamaya devam eden yazardır...
yazar mı dedim ?
pardon... alışkanlık işte...
birisinin bu çocuğa, '' insanın kendi kendisini övmesinin '' ne kadar aşağılık bir şey olduğunu anlatması lâzım...
bırak seni başkaları övsün, gerçi övünülecek birşey de yapmıyorsun, kendi kendini yalıyorsun...
aşk üzerine tezler yazıp, hiçbir dudağı öpmediğin halde ahkâm kesiyor, '' ben çok gördüm, çok geçirdim '' artistliğinden bir türlü kurtulamıyorsun...
yalama lan kendini !
billâhi acınacak haldesin...
parayla kitap çıkartmak hiç de zor birşey değil... basıyorsunuz bir kaç milyarı çıkıveriyor kitabınız, hattı zatında benim ilkokul dördüncü sınıftan terk amcam ( ki kendisi şovalyedir ) 60 yaşında şiir kitabı çıkardı... yemin ederim lan !
üç beş yerden tırtıkladığı cümlelerle kendisini feylesof zannetmesini histerik bir çocuğun hezeyanları olarak görüyorum...
allah senin anana babana sabır versin...
senin gibi evladım ya da kardeşim olsa '' sopa üzerine tezler '' isimli kitap yazardım kesin !
kasılmalar, '' ben rahatım abi '' havaları... yahu senin balonunu ben patlatacağım çocuk... taktım ulan sana... sanma ki önemsiyorum, oyuncak gibi geliyorsun bana... e zorla önüme atıyorsun kendini !
kitap çıkartacak olan yazar, bazıları da çocuk diyor.
bu kişiyi yerden yere vuranlar 17 yaşında ne yapıyordu düşünüyorum.
en azından bu adam yazıyor, çabalıyor.
iyi, kötü. beğenirsin, para verip okursun. beğenmezsin, kafanı çevirirsin zor değil.
ayar vereceğim, ömrümün ayarını koyacağım diyenler... onun kadar bir şeyleri başarmaya inansaydınız daha iyi olurdu.
burada entry kasma hacı ayar vereceksen. daha akıcı, daha okutan bir kitap yaz. olma mı?
akıl yaşta değil baştadır şeklindeki atasözüyle sonuna kadar uyumlu insan... herşeyden öte yazılarına dikkat edilesi , sevilesi, eleştiriye açık ve şimdiki nesillerinin karı-kız peşinde koşmalarına nazaran adam gibi bir şeyler yapmaya çalışan ve gelecek vadeden zat-ı muhterem... ayrıca başarılarının devamı dilenesi...
bir webmaster forumunda 13 yaşında seocuyum diye dolanıp 100 lercesini dolandıran çocuk. (bkz: r10 net)
facebook'taki en son tatil fotolarını görünce dayanamayıp arkadaşlığıma son verdiğim kişi. sigara migara tamam da bebe'nin triplerini izlemek gereksiz.
ben hep 17 yaşındayım isimli kitabı, 1 aralık itibarıyla raflardaki yerini alan yazar.
kendisine dair övgü dolu sözler sarfeden facebook kullanıcılarının % 90'ı fake, sözlük kullanıcılarında bu rakam maalesef henüz % 70'lerde seyreyliyor... Ha gayret delüganlı...
vaktinde r10.net sitesinde dolandırmadığı kullanıcı kalmamıştır. ayriyetten bu adam ağzına geleni saymıyan da kalmamıştır.
anlayacağınız dünün dolandırıcısı bugünün edebiyatçısı oldu. bu gidişle neler olur kimbilir.
sabah sabah bir-iki kitaba bakmak için idefix'e girdiğimde tanıştığım türkiye'nin en genç kalemi(imiş).

valla yazılarını okumuşluğum yok, kimleri niye dolandırdığını da bilmiyorum, o yüzden yorum yapamayacağım.
ama idefix bu şahsa reklam yaptığına göre, epey güveniyor olsa gerek kendisine veya
"tükiye'nin en genç kaleminden yeni bir kitap" satış sloganına güveniyorlar, tam çözemedim.
bi zamanların seocusu, şimdilerin yazarı olmuş kişi.
dip not: kendisi bi o kadar havalı, kibirli ve her boku biliyorum havalarındadır.
uludağsözlük hesaplarına 25, ekşi hesaplarına 35 tl veren bonkör kişidir. bu hesapları alıp kendini övmektedir. yazıktır yavrucağa...
facebook sitesinde kendi profiline ekşisözlük'te hakkında yazılanların olduğu nicki attığım vakit şu mesajı bana iletmiş kişidir.

"aydoğan değil, akdoğan.
yamulmuyorsam 3. entry senin. merak ettim sanatı ne diye ticaret için ortaya koyar olmuşum? bunu biraz izah eder misin bana? "

benim şu cevabımla : "hayır hayır ben yazar değilim ekşisözlükte.. sadece bilgin olsun diye yazdım bunu." beni arkadaşlıktan silip bir daha da konuşmayan kişidir.
facebook sayfasında gördüğüm kadarıyla yumurta gibi pürüzsüz bir çocuktur maşallah.
küçücük.
seveni olduğu gibi sevmeyeni de bol olan insan.
(bkz: yuru ya kulum denilen kisiler)
seveni kadar sevmeyeni de olan minik yazardır.
(bkz: yuru ya kulum denilen kisiler)
(bkz: allah kabul etsin yazarı)
(bkz: allah sonunu hayir etsin)