bugün

sevgilisinden sürekli ayrılan kardeşlerimiz.
"Ermeniye ruma ne olduysa onlara da olur"

Gurur duydukları olaylara bakın hele! Hitler adlı piçten zerrece farkı olmayanların projeleri.
türkler için kaybettireceklerini yazmamışım, pardon.

- ortadoğudan kopmuş, bölgesel olarak müttefikliği zerre değer görmeyecek olan ufak bir ülke olacağız.

- ne abd ne de avrupa bizi yanında tutabilmek için ufak jestlerle cebimize para koyacak, bizimle işbirliğine gidecek.

- iran, ırak gibi büyük pastalardan tamamen feragat etmiş olacağız.

- o bölgelerin yaratmış olduğu ihracat açığını kapatamayacağız ve bu da bütçe açıklarını genişlettikçe genişletecek.

- sonra da kürtlerden kurtardığımız yeşil kartları yiyeceğiz herhalde.

yani bu ülke öyle bir ülke ki kafanı kullanırsan tek parça haliyle cenneti yaşayabilirsin.

ama ortadan böldüm yarısı senin yarısı benim dersen 1 cennetten 2 cehennem yaratmış olursun, kimseye de yar olmaz.

sözün özü;

kürdü de türkü de aklını başına alacak kardeşim.

sevseniz de sevmeseniz de göbek bağı birlikte kesilmiş iki kardeş milletiz, olmak zorundayız.
''Ayrılıklar'' kötü olum be. atıp tutmayın sikerim tahtanızı kim demişse sağlam piç. olan vardır olmayan var.
Her ağızdan farklı ses çıkıyor hesabı sorun yaratanlar farkını ortaya koyup şovenizme kaçan asalaklar var.
varlığının yaşamı olsun istersen; öteki yaşamların var olduğunu bilmelisin. hürriyeti yakma ki hürriyetini yakmasınlar.
ne olduğumu sorma ne olduğun önemli değil . kavga etmeyin yeter amk ben sigara yakayım en iyisi sizden bi bok olmaz.
çözüm değil işi daha da yokuşa süren türklerdir.

oldu canım. zaten osmanlı da her olay çıkartana devlet kurdurtmamış mıydı. boşnak çeteleri olay çıkarttı verdiler rumlar olay çıkarttı verdiler ermeniler olay çıkarttı verdiler. olan kime oldu? oranın halkına oldu. verelim de bunu gören her mal gelsin "toprah istiyik" diye insanımızı katletsin düzeni bozsun kırıp döksün, sonra alsın toprağı daha da azsın.

kusura bakmayın da, şehitlerimiz boşuna şehit olmadı, kolay kolay bırakılmaz bu toprak. sizin bir lafınızla mı bırakılacak?

üstelik siz sanıyor musunuz ki toprak pkk'ya kalacak? gaz ve petrol rezervleri var ülkemizde çoğu kişinin yok sandığı yerlerde. anlatabiliyor muyum? pkk orayı ele geçirecek bir de tesadüf(!) eseri bulacaklar onu diyeceksiniz "ah kafamı sikeyim niye alın gidin dedim yhaaaa".

neyse siz ayrılıkçı olmaya devam edin. belki pkk alır toprağı öşex ile uğraşır. foşik türkoları bırakır. ne dersiniz? hahahahahahahaha. ilk defa kanla alınan toprakları beleşe vererek kurtulmaya çalışan türkçüler görüyorum. yazık. saygılar.
(bkz: ayrılıkçı türkler/#29369903)

çok yuvarlak cevaplar ve bahsettiğim kayıplara kesin bir çözüm sunmuyor.

saray denmiş mesela.

bit kadar kuzey ırak'a yaptığımız yıllık ihracat 45 tane saray eder.

bütçe açığını kapatacak çözümler üretiriz demişsin, nasıl? ne ile?

elektronikte, kabaca beyaz eşya ve küçük ev aletleri diyelim, ulaşabileceğimiz en tepe noktadayız zaten.

tekstil desen keza öyle.

silah üretemiyoruz ve o denli minik bir ülke olduğumuzda hiç mi hiç üretemeyeceğiz, istesek de kafamıza vurup oturtturacaklar.

otomotiv, devlerle rekabet edip piyasaya tutunacak bir marka yaratmamız imkansız.

telefon, bilgisayar gibi nano teknoloji ürünlerini çin'de ürettirip logo bastırmak suretiyle sadece kendimiz kullanıyoruz zaten.

bu alanlarda kaliteli ürün üretip lg gibi agresif fiyatlarla piyasaya sürecek bir firma halihazırda yok.

ön çalışması bile yapılmıyor, bakmayın vestel'in romantik ve de alttan alta gaz veren reklamlarına.

diye uzaar gider.

zaten batıda yapılacak bir atılımı doğu engellemez ki.

yapacak olan yapardı.

yapsaydı.

o bütçe açığını kapatamayız.

aç ülkede de huzur olmaz.

çizdiğiniz haritaya göre iran ile hiçbir bağımız kalmıyor.

kanlı bıçaklı olduğumuz "büyük kürdistan" üzerinden mi iş yapacağız adamlarla?

ekleme: almanlar ve japonlar 2. dünya savaşı sonrası dönemi iyi değerlendirdiler.

biri nano teknolojide diğeri de otomotiv sektöründe öncü oldu.

bu dev pastaların en büyük dilimlerini kaptılar ve sektörlerde yerleşik konuma geçtiler.

bu tarz alanlarda piyasaya sonradan dahil olmak zordur.
(bkz: derdinizi sikiyim)
bir siyasi parti ile vucut bulması gereken hareket. hemen üye olunup destek verilecektir.

(bkz: türkiye türklerindir partisi)
aralarında söylediklerini "mutlak doğru" sayan, kendilerine karşı tutum sergileyenlere "aptal" ve "keko" deme cüretini gösteren garip kimseleri de barındırır.

beyzademiz iki tane kürt gettosu görüp rahatsız oldu diye ülke bölecek değiliz.

argümanlarımızı paylaştık, varsa cevabın konuşursun.

yeşil karta şu kadar, kaçak elektriğe bu kadar gidiyor, kürtler cep yakıyor demekle olmaz bu işler.
Bu kadar saçma sapan bir öneriyi bir Türk yapıyor olamaz. 100 lerce yıldır taa Paris kongresinden beri dünyanın istediği şeyi bu aptallara siz böyle istiyorsunuz diye dayatılmakta.
Kusura kalmayın kardeş bizde verecek toprak yok. Kıbrıs dahil.
ilerde 90 lardaki yugoslavya yada suriyeye dönmektense işi bitirelim. askerime polsime bombalr atan ibne bizim kardeşimiz falan değildir. hergün şehit haberi duymaktan nefret ediyoruz.
(bkz: ayrılıkçı türkler/#29372442)

çocuksu cevaplar ve gerçeklikten uzak bir "gelecek" algısı.

ırak 2. büyük ticaret ortağımız değil, ticaret ortaklığı ithalatı da kapsar.

ihracat konusunda geçen yılın ikincisi.

bu yıl bahsettiğim gibi almanya ile birlikte birinciliğe oynuyor.

ırak merkezi yönetimiyle aramız hiç iyi olmadı, barzani olmasa bir masanın etrafında bile toplanamayız.

yani ırak ile bir işimiz yok, bizim gelir kapımız kuzey ırak, yani kürdistan.

büyük kürdistan kurulduğunda yutulacak olan bölge.

hani olur da akdenizden gitmeye kalkarsan orada da pkk ile karşılaşacaksın, uyandırayım. *
iran ile iş yapmıyoruz zaten deniyor ve bunu da yanan kamyonlara bağlıyor.

o da komik, çünkü iran yolu ırak yolundan çok daha güvenli "bir kıyas yapılacaksa"

daha gerçekçi bir sebep arıyorsan "ambargo" konusunu bir düşün.

hani şu geçenlerde kalkmış olan.

iran ile önümüzdeki yıl ihracat konusunda hedeflediğimiz rakam "35-40 milyar dolar!!"

ivmeyi hesaba katmayıp direkt çarparsak 9-10 yılda 30 yıllık terör harcamalarını çıkarıyoruz.

ithalat sayesinde ucuza mal edeceğimiz kalemlerin karı da sana, bana kalsın.

son olarak o bölgede yaşayan kürtler kürt nüfusunun yuvarlak hesapla yarısını oluşturuyor.

diğer yarısı konusunda zorla tehcir! mi düşünüyoruz yoksa kendilerinin işini gücünü bırakıp seve seve gideceğini mi düşünüyoruz hala net bir cevap yok.

hani doğuyu bırakıp batıya nano teknoloji, otomobil, uçak falan satacakmışız ya! zorla tehcir edeyim dersen ilk ambargo yiyeceğin yer o yüzünü çevirdiğin batı olur.

yok seve seve gidecekler diyorsan özerklik versen de giderler.

bir dene istiyorsan...
yahu bu gerçekten olmayacak, fantastik ve ütopik bir fikirdir. en basitinden 'güzelleşecek' dediğiniz batıya dikeceğiniz rezidansları yapmak için işçi bulamazsınız.
yüzyıllardır hoşgörünün beşiği olmuş, yunuslara, mevlanalara ev sahipliği yapmış anadolu topraklarından çıkan güzide akım.

bak bak kürtlerden ayrılacakmışız.
bunu diyenlerin babası falan kürt çıkarsa ne gülerim ha. tam komedi.

olm yıl olmuş 2015.
asimilasyonun amına koymuşuz.
elalem marsa kerhane kuracak,
saf ırk kavramı hitler'in götüne kaçmış,

sen hala kürtlerden ayrılalım derdindesin.
şimdi burada babası, annesi, akrabası, arkadaşı kürt olan tonla insan var.
git de ki sen bunca yıldır kardeşce yaşadığın kürtlerden ayrılacaksın.
ne diyecek bakalım?

ikincisi osmanlı'nın bok yemeleri yüzünden kim kürt kim ermeni kim çerkez nerden bileceğiz?
gidip rus kızına hürrem demekle dna değişmiyor koç.
öyle bir karışmış ki kökenler bugün çözmeye kalksan yıllar alır..

böyle hayalcilikleri bırakın.
toplumsal barışı, ortak yaşamı nasıl kurarız diye düşünün.
Favori metro durakları ayrılıkçeşmesi olabilir mi?
Babanızın tarlasını mı bağışlıyorsunuz yavşaklar. Kimseye bir karış toprak yok.
Hdp ye oy vermeleri gerekir..
zamanında altında çok giri yazdığım başlık. hala gerçekleşse türkler için faydalı olacağını düşünüyorum. fakat türk halkının taş çatlasa en fazla %5'inin bu görüşe onay vereceğini düşünürsek maalesef ayrılıkçı türkler gerçekleşebilecek bir şeyin peşinde koşan kişiler değildir hayalperestlerdir.
1) amerikadaki ingilteredeki insanlar işide, el kaideye bakarak bütün islam ülkelerinin de islamın da canı cehenneme dediğinde onlara kızıyor ve ne saçmalıyor bu salaklar ne alakası var islamla işidin diyorsanız ya.. işte tam olarak bu sebepten pkkya bakıp bütün kürtlere karşı bu şekilde bir söylem içinde olmanız aynı şekilde saçma..

2) hadi kürtlere toprak verme yerine pkk'ya toprak verme olarak adlandıralım.. kimin toprağını kime veriyorsunuz..

3) maddi hesaplara göre devleti bölmeyi hesaplıyorsanız o zaman ben size yeni bir hesap yapayım.. akp ile chp seçmenine göre ilçeleri bölelim.. bütün kıyı şeritlerini ve trakyayı biz alalım.. istanbulun'da kadıköy, beşiktaş, beyoğlu, ataşehir, maltepe gibi semtlerini alalım.. geri kalan ümraniye, zeytinburnu gibi ilçeler ile iç tarafta kalan şehirleri akepeye bırakalım.. ohh mis avrupa birliğine de gireriz, kişi başı gelir dünya sıralamasına girer, eğitim durumu ortalaması üniversite mezunu sev,yesine çıkar.. (dur lan yazdıkça hoşuma gitmeye başladı..)

kısaca olmaz öle şey..
kaç zamandır takip ediyorum.
sürekli aynı yazılar ile değersiz fikirlerini savunan, 'en çok ben biliyorum' havasında takılan ve farklı fikirde olan insanları aşağılayıp küfür eden üyelerin bulunduğu birlik.
boşa hayal kuruyorsunuz. bu vatanı klavyeden bölemezsiniz.
Dış güçlerin amaçlarına ulaşmasına kolaylık sağlayacak türklerdir.
saçmadır. Ayrılık isteyen değil ama tehcir isteyen olabilir. şahsen tehcirden yanayım.
Benimdir o, bu ülkede siyasetten anlayan, hiddete kapılmayıp geleceği ve bugünü görebilen herkesin katıldığı önermedir.
ben ölürüm, ölümü çıkartırsınız ancak. toprak bırakılır mı ulan gafiller.
vatan kutsaldır, terkedilmez. üç buçuk soysuza teslim edilmez.
vatan bayrak kutsaldır bir karışı bile kimselere verilmez uğrunda kan akar.
bunları bi kenara bırakıp doğudan vazgeçecek kaypakların alayının amk.
Türkler tarihte asyanın nerdeyse her yerinde devlet kurmuşlardır doğal olarak heryer bizim o zaman.